hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Refah Partisi Müjdesi
Hasan Karabulut

Hasan Karabulut

Gazeteci-yazar

Refah Partisi Müjdesi

06 Eylül 2018 - 12:54

Refah partisi müjdesi

Müjdeler olsun mazlum coğrafyaların yanaklarından sevinç gözyaşlarının süzülmesine ramak kalmış durumda.
Yeryüzünde paylaşımın adil yapılması çok yakınlaştı.
İfsad dünyası yerini artık huzur ve barışın sağlandığı refah seviyesinin taban yaptığı bir dünyaya bırakacak.
Şaka yapmıyorum tüm bu söylemleri eyleme çeviren birisi geldi bu ülkeye.
Kim miydi?
Refah Partisi ile Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yaptı tüm bu saydıklarımı.
Şimdi yeniden bir Erbakan, yeniden Refah Partisiyle, mazluma yar ve yardımcı, zalime korku ve eylemsizlikyaymak için düğmeye bastı. Refah Partisinin kuruluşu yeniden ilan edilmek üzere.
Merhum Erbakan hoca REFAHYOL ile iktidarın başbakanıyken yeryüzünün gelmiş geçmiş en büyük ifsad edicisi olan israil Filistinli Müslümanlara değil kurşun, plastik mermi bile sıkamadı. Bir tek Müslüman’ın burnunu kanatamadı.
Bir ay gibi kısa bir zamanda D 8 oluşumunu kurdu. Çeşitli üretim planlamaları yaptı. Konya da üretilen tarım sulama uçağı Türkiye semalarında uçuruldu.
Denk bütçe ile dolar sahipleri, gizli tutulan merkez bankası hissedarları, hizaya sokuldu. Döviz milyarderleri ve paradan para kazananların kurdukları oyunlar bozuldu. Trabzon da dünya fındık piyasasını kurmak için hazırlıklar yapıldı.
Tabi ki önce halkımızın refahı sağlandı. Tüm dar gelirlilerin aldığı ödemeler ve alım gücü yükseltildi.
Siyasi hayatı boyunca hiçbir zaman ‘Aldanmayan ve Aldatmayan’ bir Erbakan’dı vesselam. Günümüzde bir çok tehlikeden birisi olan Fetoş ile özellikle hiçbir platformda birlik olmadı yan yana omuz omuza durmadı. Ardından da doğal olarak ‘kandırıldım’ demesi gerekmedi.
Erbakan hocamız Milli bayramlarda koltuğa oturtulmuş bir çocuk değil ki neden kandırılsın neden halkını kandırsın?
Her fani gibi Erbakan Hocamızın da ahiret hayatı başladı. Ardından eşi benzeri görülmemiş bir cenaze namazı ile uğurlandı Rabbimize. Dua eden hoca ‘hocam  imkanımız olsa da seni yedi kat semaya kadar ellerimizle çıkartabilsek’ sözü hala kulaklarımdadır.
Vefatının ardından her kesim insanımız Erbakan hocamızın hakkını verme yarışına girdiler. Çünkü O herkese faydası olan bir evrensel liderdi. 
Aradan yedi yıl geçti. Her büyük lider uğurlandığında yaşandığı gibi Erbakan hocamızda da takdir edersiniz ki yıllar geçtikçe acımız diniyor, ancak aynı oranda özlemimiz artıyor.
Geçen zamanda Erbakan ismi hala prim yapıyor hem ülkemizde hem de dünyanın her yerinde.
Erbakan’ın bir misyonu vardı, adına Milli Görüş derdi, ardından ise ‘Milli Görüş Sultan Fatih’in, Sultan Abdülhamit’in görüşüdür’ sözünü eklerdi.
Milli Görüş misyonunun, değerinin devam etmesini çok arzuluyordu. Vefatından sonra evladı Dr. Fatih Erbakanvasiyeti yerine gelsin diye Erbakan Vakfı’nı kurdu ve tüm dünyayı ilmik ilmik işledi adeta. Türkiye genelinde 72 ilde temsilcilik kuruldu. İlçelerde de teşkilatlar kuruldu. Milli görüş misyonunun gelecek nesillere özüyle nüvesiyleulaştırılması gerekiyordu. Ardından birkaç yıldır Milli Görüş’ün siyasi alanda temsil edilmemeye başlandığı apaçık hissedilmeye başlandı. Bu alanda da bir adım atılması gerekliydi. Çünkü Milli Görüş tüm insanlığın kurtuluşunu isteyen ve bu minvalde çalışma alanlarını doldurmak mecburiyetinde olan bir görüş, Milli Görüşçü de çalışma yapacağı alanları iyi bilen kimsedir.
Milli Görüş’ün özünü nüvesini gelecek nesillere aktarmak düşüncesiyle bu özü ve nüveyi himayesinde bulunduran Erbakan Vakfı ve genel başkanı Dr. Fatih Erbakan da atılması gereken her adımı atmak lazım geldiği için siyasi partinin kurulmasının vaktinin geldiğini belirtip gerekli çalışmalara başladılar.
Amblemi ne olur bilemem, 60’a yakın çalışmadan söz ediliyor. Tarihini sadece genel başkan Erbakan’ın bildiği bir zamanda Refah Partisi tekrar siyasette olacak.
Genel başkan Erbakan’ın söylemiyle, ‘Erbakan hocamız ne söylediyse biz de aynısını söylüyoruz. Neyi planladıysa kaldığı yerden planlarını birer birer hayata geçireceğiz. Şefkatli ve merhametli olacağız. D 8’i D 60 yapıp İslam Birliği’ni ilan edeceğiz. Asgari ücretliye yoksulluk sınırı olan ödemeyi vereceğiz zira bu yöneticiye namaz gibi oruç gibi farzdır. Ardından batıyı 2. Yalta toplantısında masaya oturtup Yeni Bir dünya kuracağız,’ mesajlarını veriyor.
Yaklaşık bir yıldır halkımız neredeyse feryadı figan ediyordu. ‘Doğsun artık refah güneşi’ diyordu.
Halkımıza şimdiden biz duyurmuş olalım.
Müjdeler olsun Refah geliyor, bolluk bereket dönemi ikinci kırk yılda ikinci Erbakan’la birlikte geliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum