hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Artık vakit tamam
Hasan Karabulut

Hasan Karabulut

Gazeteci-yazar

Artık vakit tamam

28 Ekim 2018 - 19:01

‘Ufka bir bak yiğidim’
‘Bir sabah gelecek kardan aydınlık’
‘Medeniyet değişecek, dağların başındaki gemilere deniz gelecek, beklenen gelecek beklenen. Yakındır beklenen.’
Bunlar, bazı özlem sözleri dostlar. Ya işin sahibi ne der!
‘Yarın tabelamızı asabilecek donanımdayız’ diyen Dr. Fatih Erbakan’ın dostu-düşmanı siyasi partisini açıklayacağı günü bekliyor.
Aslında Erbakan sevenler sabırsızlıkla bekledikleri için bugüne kadar açılışla ilgili çeşitli tarihler verdiler.  22 Temmuz ile başlayan tarihler sürekli yenilendi. Erbakan Vakfı gönüldaşları, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kitlesini oluşturuyorlar ve neredeyse her cuma namazı sonrası gözlerini Ankara’ya, Erbakan’a çeviriyorlar. ‘Bu cuma olmazsa, gelecek cuma kesin açıklanacak’ diyerek ekim ayını da neredeyse bitirdiler. Aylar bitiyor ancak ümitler hep yeşermeye devam ediyor.
Geçen sene Dr. Fatih Erbakan Ankara’da, gençlik buluşmasında ilk seçimlere girebilecek gibi siyasi partinin kurulacağını belirtmişti. Ancak hükümet seçimleri erkene alınca seçim takvimi gereği bu gerçekleşememiş oldu.
Ardından yedi yıldır bitmedi, ‘Erbakan Vakfı bu seçimde oyu nasıl kullanacak’tartışmaları…
Gün geçmiyor ki Milli Görüş’ün siyasi partisinin açıklanacağı bir tahmini tarih ortaya atılmasın!
Neredeyse ekim de bitti. Ekim ayı içerisinde benim bildiğim 3 tane tarih zikredildi. Tabii bu tarihler iyi niyetle heyecanla beklenti içerisinde olanlar tarafından dile getirildi hep. Fatih Erbakan’ın böyle bir söylemi olmadı. Basında da epeyce haberler yapıldı.
Aslında herkes konuşuyor Erbakan susuyordu, tablo böyleydi.
Konuşanların iyi niyette olduklarını, bir arayışta olduklarını düşünüyorum.
Çünkü, çıkmaza girmiş bir ekonomi, ilkokul çocuklarının bile birbirlerine hitaptan haya edecekleri karşılıklı atışmalar, şahsiyeti kalmamış bir dış siyaset, her alanda hadsizlik, tepkisizlik, uyuşturucu, alkol, faizin kontrolsüz kalması. Yitirilen bir gençlik, başı örtülü ama eteği ile başını örten bir tesettür anlayışı, sindirilmiş sus pus olmuş insanlar...Dolayısıyla alternatif arayışları kaçınılmaz olmuş bir Türkiye’de yaşar olduk.
Yani dünyayı da, ahireti de kaybedilecek bir durum meydana gelmiş ülkemizde.
Güzel atasözlerimiz var bizim. Kış kendisini hissettirmeden bahar gelmez.
Karanlık iyice bastırmadan gün doğmaz. Yokuş çıkılmadan bayır inilmez.
Milli Görüş’ün de neredeyse atasözü olmuş söylemleri var.
Her bahar bir çiçekle başlar. Çare var çare Milli Görüş. Mücahit Erbakan. Doğsun artık Refah güneşi, gibi.
Evet Refah güneşi. Erbakan’ın partisinin ismi Refah olacak. Önünde arkasında ne olursa olsun halkımız Refah diyecek.
‘Efendim Saadet Milli Görüş’ün partisi değil miydi? Ne gerek vardı yeni parti kurmaya, Saadet’in dışında ben de Milli Görüşçüyüm diyen palyaço değil midir?’ sözleri epeyce zikrediliyor. Bu sözleri Saadet Partisi’ni savunan kardeşlerimiz kullanıyor.  
Ancak Milli Görüş’ün özünü nüvesini bünyesinde himaye edenler, bordo bereliler, kardelenler, serdengeçtiler, Milli Görüş’ün delileri, antrenmanlılar bu hususta.
Erbakan Hoca yasaklıyken siyaseten konuşamadığı yıllarda Milli Gazete geceleri düzenleniyordu. Bursa’dakine ben de katılmıştım. O dönemde de siyasi parti Saadet Partisi idi. Kısa keseyim, Erbakan Hoca salona geldiğinde ‘müjdeler olsun Refah geliyor’ müziğinin çalınması için sıkı sıkıya talimat vermiş. Hatta o müzik bulunamamış, son yarım saatte eski radyocu Hamza Meral arkadaşımızda varmış müzik, o getirmiş.
Saadet varken Erbakan Hoca Refah istiyor, oysa aynı müziğin Saadet versiyonu da vardı. Ama ısrarla Refah müziğini istiyordu.
Neden sizce?Bir de Erbakan hoca Kanal 7 varken TV 5’i kurmadı mı? MÜSİAD varken ASKON’u kurmadı mı, kurdu.
Erbakan hoca kaybedildikten sonra Milli Görüş’ün elzem biçimde siyaseten temsil edilme ihtiyacı doğdu. Milli Görüş’ün bazı kriterleri, fiziği-kimyası dejenere edilmişti çünkü. Bu sebepten dolayı Dr. Fatih Erbakan, Milli Görüş’te siyasi harekatı ikinci kırk yılda yine Refahile planlamış.
Uzatmayayım, en çok merak edileni de söyleyeyim.
Müjdemi de isterim. Erbakan Vakfı üst yönetiminden özü sözü bir olan dostumdan öğrendim. Artık vakit tamam, Kasım ayının 9’unda, Cuma günü, veya ay sonuna kadar İçişleri Bakanlığı’na partinin kuruluş dilekçesi veriliyor!
29 Ekim Cumhuriyetin yıl dönümü hepimize kutlu olsun. Bugün aynı zamanda Milli Görüş lideri 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın doğum günü. Ülkemize, tüm Türk coğrafyasına ve ümmete kutlu olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum