Milli Görüş kayıtsız şartsız hesapsız gönül ister
Hasan Karabulut

Hasan Karabulut

Gazeteci-yazar

Milli Görüş kayıtsız şartsız hesapsız gönül ister

30 Eylül 2018 - 19:00

72 ilde teşkilatı bulunan Erbakan Vakfı dünya çapında da gönüldaşları olan en büyük vakıflardan birisi.
Yakında siyasi parti kurulacağını açıklayan ikinci kırk yılın lideri Dr. Fatih Erbakan şu günlerde kurucu genel başkanı olduğu Erbakan Vakfı’nda Milli Görüşçülerle birlikte hummalı bir çalışma içerisinde.
Milli Görüş Lideri 54. hükümetin başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan eşinin vefatından sonra Milli Görüş misyonunun gelecek nesillere aktarılması için kurulmasını istediği oluşumu vasiyet etmiş. Kendisinin vefatından sonra evlatları tarafından bu vasiyeti Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı ile hayata geçirildi.
15 yılı aşan zaman diliminde mevcut siyasilerin Türkiye’yi getirdiği durum Erbakan Vakfı ve Fatih Erbakan’ı siyasetin içine çekmiş oldu. İktidar partisinin beklentilerin altında kalması, iktidar olup muktedir olamaması, muhalefetin atılması gereken doğru adımları atamıyor olması ve Saadet’in merhum Erbakan Hoca’nın partisinin Milli Görüş kriterlerine sahip çıkamaması pusulasını şaşırması şartların böyle gelişmesine neden oldu.
Dr. Fatih Erbakan tırnaklarıyla kazıyarak, adım adım dolaşıp, ilmek ilmek işleyip kurduğu oluşumu siyasi arenaya taşıyıp ikinci kırk yılda ‘batıl varsa hak da var’ düsturuyla inançla azimle çalışıyor. Nereden mi biliyoruz?
‘Biz karada dağların başında gemileri yapmaya devam edeceğiz denizi bize Cenabı Allah getirecek’ söyleminden.
Kendisine inanmış gönüldaşlarıyla gece gündüz demeden koşuyorlar coşacakları siyasi partiyi ilan edecekleri vakti bekliyorlar.
Aldığım bilgilere göre parti kurmak için yeterliliği yakalamış durumdalar.
Adı ilan edilmemiş, tüzüğü açıklanmamış bir partiye teveccüh gerçekten oldukça fazla. Bu demek oluyor ki Erbakan’a güven problemi yok ülkemizin. Zamanında atılan slogan gerçekleşiyor adeta. ‘Erbakan nerede biz oradayız.’   
Fatih Erbakan’ın partisi kimlerden oluşacak tabi merakla bekleniyor. Vakıf temsilcileri ise ‘lider olarak Erbakan’la problemi olmayan herkese kapımız açık, biz tüm halkımızla kucaklaşmak istiyoruz’ diyorlar. Siyasetteki makam mevkileri de birbirlerine teklif ediyorlar.
Vizyon isimler var mı diye sorulduğunda ise ‘evet vizyon isimler var ayrıca Habeşi Bilal’ler de var. Ölüm kendisine geldiğinde Suriye valisiydi, ömrü boyunca peygamberimizin yanı başında bir isimdi’ diyorlar. Ne kadar siyasi bir cevap çok hoşuma gitti.
Diğer taraftan siyaset olur da bazı çıkar rantçılar olmaz mı var elbette. Yıllar önce bir hoca sohbette şöyle bir cümle kurmuştu. ‘münafıklar hak davanın gübreleridir’ hala unutmam. Makam arzulayanlar, bir takım istekleri olanlar, beklenti içerisinde bulunanlar. Kendisinde meziyet var zannedenler. Yani gübreler, her daim olmuştur.
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın bir sözünü daha paylaşayım ‘Çorumlular giremez tabelasını kaldırdık attık’ diyor. Yani bu kapı umutsuzluk kapısı değil buraya gelen herkes ümidini tazelesin değerlerini yitirmesin, sen olsan da bu dava kazanacak olmasan da bari gel de kendini kurtar, demek istiyor.
 Erbakan hocanın vefatından sonra bazı kesimler Fatih Erbakan için Erbakan hocanın bize emaneti diye yaklaşıp Fatih Erbakan’a çoluk-çocuk muamelesi yapmak istediler, bunlar git gide azaldı, çok az kaldı.
Geçen gün sosyal medyada eski bakanlardan İsmail Müftüoğlu’nun bir yazısını bize ulaştırdılar. Orada sanki tüm çalışmaları yapmış bıkmış usanmış ajitasyonla kaleme alınmış bir yazı. Bir kez bile merhum Erbakan Hocanın ismi geçmeyen bir yazı. El insaf sayın bakan. Dünyada 60 tane ülke, Osmanlının adını ağzına almadan kendi tarihini yazamaz. Türk siyasi tarihinde de Erbakan ismi geçmeden yapılan çalışmalar yavan kalır sayın eski bakan.
Bir kez merhum Erbakan’ı terk ettin başına gelenler pişmiş tavuğun bile başına gelmemişti. Şimdi ikinci Erbakan döneminde bir takım çıkışlar yapmak yerine Erbakan’a ve yeni partiye teslim olmak herkes gibi sizin de kazancınızadır.  
Umudunu yitirdi diye kimseye hakaret etmeyiz, kandırıldığı için kimseyi küçük görmeyiz. Ha bire geriye dönüp durdu diye öldüğünde Fatiha okumayı çok görmeyiz. Evine döndü torun sevmeyi yeğledi diye yadırgamayız.
İster yanında olunuz isterseniz umudunuzu güveninizi yitirmiş olunuz.
Siz olsanız da belirlenmiş hedefe ulaşılacak olmasanız da bari kendinizi kurtarın.
Yine de sizi tebrik etmem gerekir zira siz içinizde-kini kustunuz, gizli tutanlara ne demeli?
 Fatih Erbakan kim ne yaparsa yapsın aldırış etmeden, dağların başında yapılan gemilere Allah’ın su getireceğine inancı tam bir kadroyla yürüyüşünü sürdürüyor takip ettiğim kadarıyla vesselam.

YORUMLAR

  • 0 Yorum