hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Kuran Mucizesi: Zeytin ve İncir
İsmail Soner SEKMAN

İsmail Soner SEKMAN

Kuran Mucizesi: Zeytin ve İncir

“İncire ve Zeytine And olsun” : Japon Araştırma Grubu Başkanı İslam’ı Kucaklıyor

Kuran’ın Bilimsel Mucizesi

El Azhar Üniversitesi Tıbbi Bitkiler ve İlaçlar eski dekanı, Profesör Dr. Taha İbrahim Khalifa, bir Kuran mucizesi olarak aşağıdaki makaleyi kaleme aldı.

Metalotionin (MT) : İnsan ve hayvanların beyinlerinde küçük miktarlarda üretilen bir madde. Bu madde çinko, demir ve fosforu kolayca bağlayabilen Sülfür içeren bir proteindir. Bu maddenin kolesterolü düşürmesi, metabolizmayı canlandırması, kalbi güçlendirmesi ve nefesi kontrol etmesi açısından insan vücudu için hayati önem taşıdığı düşünülmektedir.

MT üretimi 15 ila 35 yaşları arasında yavaş yavaş artar. Sonra üretim seviyesi altmış yaşında durana kadar düşer. Bu yüzden insanlardan MT elde etmek kolay değildir. Ayrıca hayvanlarda MT küçük miktarlarda bulunmaktadır.

Bu nedenle, bilim adamları bitkilerde MT aramaya devam etmişlerdir. Japon bir araştırma grubu yaşlanma semptomlarını yok etme görevini yürüten bu mucizevi maddeyi araştırdı. Araştırma grubu söz konusu maddeyi sadece iki tür bitkide buldu; incir ve zeytin.

Yüce Allah Kuran’da şöyle buyurmuştur: 

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

“İncire ve zeytine and olsun, Sina dağına, Ve şu emin beldeye (güvenilir şehre). Doğrusu, biz insanı en güzel bir biçimde yarattık. Sonra aşağıların aşağısına çevirdik.” (Tin Suresi, 1-5)

Bir dakikalığına Yüce Allah’ın incir ve zeytindeki ahdini bir düşünün. Sonra bunu insanın “en güzel biçimde yaratılışı” ve sonra “aşağıların aşağısına çevrilmesi” ifadeleri ile doğrudan bağdaştırmaya çalışın.

MT incir ve zeytinden alındıktan sonra, bilim adamları yalnız başına incir ve zeytinden alınan MT kullanımının insan sağlığı için beklenen yararı vermediğini fark ettiler. Yarar sadece incirden alınan MT ile zeytinden alınan MT karıştırıldığında görüldü. Bunun fark edilmesinden sonra, Japon grup incir ve zeytin arasında en iyi etkiyi yaratan en iyi karışım oranını bulmaya çalıştı.

En iyi karışım oranının 7 zeytinde 1 incir olduğu bulundu!

Dr. Taha İbrahim Khalifa Yüce Kuran’ı incelemiş ve incirin sadece bir kere ismi geçerken zeytinin biri Müminun Suresi’nde dolaylı olmak üzere, altısı da doğrudan olmak üzere yedi kere geçtiğini buldu:

“Ve (daha çok) Tur-i Sina'da çıkan bir ağaç (türü de yarattık); o yağlı ve yiyenlere bir katık olarak bitmekte (ürün vermekte)dir.” (Müminun Suresi, 20)

Dr. Taha Kuran’dan topladığı tüm bilgiyi Japon araştırma grubuna gönderdi. Bulunan bilginin Kuran’da 1427 yıl önce belirtildiğinin doğrulanması üzerine, Japon araştırma grubunun Başkanı Müslüman olduğunu açıkladı ve araştırma grubu araştırmanın patentini Dr. Taha İbrahim Khalifa’ya verdi.

“Sizin için gökten su indiren O'dur; içecek ondan, ağaç ondandır (ki) hayvanlarınızı onda otlatmaktasınız. Onunla sizin için ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve meyvelerin her türlüsünden bitirir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir topluluk için ayetler vardır.” (Nahl Suresi, 10-11)

İncirin faydaları özetle şöyle: Kanda ensülin miktarını, kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürüyor.
Yüksek oranda omega 3 ve 6 içerdiği için kanseri engelliyor.
Yoğurtla birlikte tüketildiğinde kansızlığı gideriyor, kemik yoğunluğunu artırıyor.
İşte dünya üzerinde incir üretiminin yüzde 72'sini karşılayan ülkemizde geçtiğimiz yıl yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde, incir kabuğunun hiç bilinmeyen fayları ortaya çıktı. 

İNCİRİN HİÇ DUYMADIĞINIZ FAYDALARI
- İçerdiği yüksek lif oranı sayesinde sindirimi hızlandırır ve kolaylaştırır. Bağırsakları yumuşatır. Kabızlığı giderir. Vücuda kuvvet ve enerji verir. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Halsizliğe ve unutkanlığa iyi gelir. Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Nezle ve bronşite faydalıdır. Özellikle Kuru incir balgam söktürür. İncir, kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu korur. Kansere karşı da koruyucudur. Basura iyi gelir. Bakteri ve virüslerin çoğalmasını önleyerek hastalıklara karşı direnci arttırır.
- İncir, içerdiği yüksek oranlardaki Protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir besindir. Sözgelişi, 100 gr. kuru incir yenilirse bedenin günlük gereksinimlerinden kalsiyumun yüzde 17'si, demir veMagnezyumun yüzde 30'u, fosforun yüzde 20'si, B1 vitamininin yüzde 5'i ve B2 vitamininin yüzde 4'ü alınmış olur.

- İncir, içerdiği yüksek orandaki liflerle bedene giren kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlar.

- Sindirimi kolaylaştıran incirin, bedeni bakterilere karşı koruyan etkileri de vardır.

- İncir içerdiği yüksek orandaki kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin oluşumu ile sağlıklarını garantiler. İncirin içerdiği kalsiyum, diğer besinlerdekine göre daha kolay sindirilir. Süt içemeyen kişilerin incir yemeleri öğütlenir.

- İncir, içerdiği ‘benzaldehit' adlı Maddeyle kanserli hücrelerin büyümesini önler, kansere karşı etkili olur.

BEYAZ İNCİR HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?
- Kabızlık sorununu çözer.
- Basur tedavisinde kullanılır.
- Bağışıklık sistemini güçlendirerek grip nezle gibi hastalıklardan korur.
- Yaş dalları kırıldığında akan sütümsü beyaz sıvı, nasır ve siğillere sürülür.
- Kuru incir, boğaz ağrısı bronşit ve öksürüğe de iyi gelir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum