hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Lyme Hastalığı Nedir?
İsmail Soner SEKMAN

İsmail Soner SEKMAN

Lyme Hastalığı Nedir?

05 Eylül 2019 - 08:28

Hiç romatoid artrit, fibromiyalji, Multipl Skleroz, kronik yorgunluk sendromu, Parkinson, ALS, Lupus, Alzheimer veya endişe teşhisi kondunuz mu ve antidepresanlar aldınız mı ve yardım için bir psikiyatriste yollandınız mı? Belki de bu huzursuzluklardan hiç birine sahip değilsindir; belki Lyme Hastalığı vardır.
Lyme Hastalığı Nedir?
Lyme hastalığı , böcekler tarafından aktarılan hastalıkları ifade eder. Her ne kadar çoğu hala yalnızca kenelerin geçmesine yol açsa da, Lyme hastalığının önde gelen otoritelerinden Dr. Deitrich Klinghardt'a göre, bakteriler sivrisinekler, örümcekler, pireler ve akarlar dahil olmak üzere diğer böcekler tarafından da yayılabilir. 
Ve şimdi, tabloyu daha da karmaşık hale getiren, Ocak ayının yayınladığı bir çalışmada Lyme hastalığının cinsel yolla bulaşabileceği yönünde bir çalışma yayınlandı. Lyme patojeni Borrelia burgdorferi'nin (Bb) hem erkek hem de kadın cinsel sekresyonlarında bulunduğunu ve insanların yakın temas yoluyla risk altında olup olmadıkları sorusunu gündeme getirdiğini göstermektedir. 
Bb, sarmal sarmal şekilleri için adlandırılmış bilinen altı spiroşet bakterisinden biridir. (Altı tanesinden biri sifilizden sorumlu bakteridir.)
Keneler kan emicilerdir ve koltuk altınız veya kulağınızın arkasındaki çatlakları veya kafa derinizi koyu renk tercih ederler. Kendi kendine bağlanır ve kanınızla beslenmeye başladığında, bir noktada bakteriyel yükünü kan akışınıza "bırakır". Bulaşıcı bir organizma taşırsa, enfeksiyon bu tükürük emisyonu yoluyla size yayılır. 
Kene ısırıklarının ortak yan etkileri kaşıntılı bir "boğa gözü" döküntü, ağrı, ateş ve iltihaplanmadır. Lyme hastalığının semptomları tipik olarak sürekli yorgunluk, tekrarlayan ateş, baş ağrıları ve ağrılı kaslar veya eklemlerle başlar.
Hastalık kas spazmları, motor koordinasyon kaybı ve hatta aralıklı felç, menenjit veya kalp problemlerine kadar ilerleyebilir. tipik olarak daha yüzeyseldirler, daha büyük eklemleri etkilerler. Mikroplar ve buna bağlı immün reaksiyonlar, bağ dokusunda bulunduğunda, enfeksiyon, genellikle geleneksel doktorlar tarafından fibromiyalji olarak yanlış teşhis edilen bir "belirsiz, dağılmış ağrı" olarak ortaya çıkar.
Aynı sifilizde olduğu gibi Lyme hastalığı da, multipl skleroz (MS), artrit, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, ALS, MS, ADHD ve Alzheimer hastalığı gibi birçok rahatsızlığı taklit ettiği için "büyük taklitçi" olarak da bilinir.
Lyme Hastalığı Tarihi 
Lyme Hastalığı, sakatlayıcı, korkunç bir hastalıktır. Hafıza, konsantrasyon, uyku ve görme problemleri olabilir. Sinir hasarı, ağrı, uyuşukluk ve felce neden olabilir.
Lyme hastalığı ilk olarak 1975 yılında Connecticut'taki Old Lyme kasabasında, Amerika Birleşik Devletleri'nde rapor edildi.
Lyme hastalığına bakteri Borrelia burgdorferi neden olur. Geyik kanla beslenir. Bu yüzden esasen hayvanlar ve insan kanıyla beslenirler ve bu nedenle hastalığı yayarlar.
Lyme Hastalığı nereden geldi?
Bizi korumak için bize güvendiklerimiz. Bunu açıkladığım için üzgünüm, ama değil. Dediğim gibi, ilk Lyme Hastalığı vakası 1975'te CT, Eski Lyme'de bulundu. Peki, Plum Island Hayvan Hastalıkları Merkezi adında biyolojik bir test tesisinin Old Lyme'den 10 mil uzakta olmadığını ve bir kenenin olduğunu biliyor musunuz? araştırma laboratuvarı?
Tabii ki hayvan hastalıkları konusunda araştırma yapan bir araştırma tesisi olarak ele alındı, ama hiçbiri daha az değil.
Bağlantı yeterli değil mi?
Peki, bulmacanın parçalarını sizin için bir araya getireyim.
Erik Adası, Nazi ve Erich Traub'u aldı. Şimdi bu adam ilginç, doğrudan Hitler’in altında çalıştı ve dürüst olmak gerekirse, Nürnberg’de yaptığı korkunç, acımasız eylemler nedeniyle yargılanması gerekirdi, ancak Proje sırasında ABD’ye getirildi: yaklaşık 2.000 Nazi’nin çıkarılması Amerikan istihbarat ve endüstrilerine hizmet için OSS ve CIA direktörleri tarafından Almanya. Bay Traub, en büyük biyolojik silah endüstrisi direktörüydü. Uzmanlığı biyolojik mikroplu keneleri ve sivrisinekleri enfekte etmektir.
Şimdi bana söyle, bunun Ziraat Laboratuvarı ile ne ilgisi var?
Ada'nın yaratıkların adada dolaşmasını sağladığı, biraz içerdiği söylenir. Tekneler, kuşlar ve insanlar o adaya girip çıktılar. Bir böcek veya kene onlardan biri ile karaya çıkma olasılığı, Lyme Disease'ın adını ilk keşfedilen alandan, Connecticut'taki Connecticut olan Old Lyme, su ile 10 mil uzakta bulunan alandan oluşturduğu için göz ardı etmek zordur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum