hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
MELİH GÖKÇEK ;İN TURGUT ALTINOK İLE ZOR SINAVI
Doğan Bekin

Doğan Bekin

Yazar

MELİH GÖKÇEK ;İN TURGUT ALTINOK İLE ZOR SINAVI

03 Ocak 2019 - 01:19

Ankara ilçelerinde açıklanan belediye başkan adayları arasında Turgut Altınok'un da yer alması Melih Gökçek'e yapılmış en büyük siyasi darbe niteliğindedir. 
Yıllarca ortaya koyduğu engellerle Turgut Altınok'a büyük siyasi bedeller ödettiren Gökçek'e, AK Parti'nin Altınok üzerinden siyasi çalım atması çok manidar olup, bu atraksiyon Melih Gökçek'i Ankara'da tamamen etkisizleştirmeye yönelik operasyonun önemli bir ayağı sayılabilir. 
Bu aynı zamanda Ankara seçmenine de, "siz istediniz, biz Gökçek'i etkisizleştirdik" babından bir mesaj niteliğinde olsa gerek. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllardır uyguladığı "metefor politikası"nın yeniden tezahürü olan bu satranç oyunu, siyaseten Padma Nehri'nin azgın dalgalarında Gökçek'e karşı yıllardır verdiği mücadelelerden hep büyük yenilgilerle çıkan Altınok'a bir nevi hayat teneffüsü olmuş oldu.
Asıl bundan sonra Melih Gökçek'in nasıl bir hesap içerisinde olacağını anlayabilmek için gece sabahlara kadar çok yakın çevresiyle yapacağı durum değerlendirmelerinin sonucunu görmek gerekir düşüncesindeyiz.
Hep "güç" ün yanında politika yapmayı adet haline getirmiş olan Melih Gökçe'nin, bundan sonra herhangi bir risk alabilmesi zor görünüyor. Onun için siyaseten risk almak ve yeni bir hamle başlatmak en son seçeneklerdendir. 
Gün ola harman ola. 
Saygılarımızla

YORUMLAR

  • 0 Yorum