hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Zeytin Dalıyla Dönen Güvercin
İlker Küçük

İlker Küçük

yazar

Zeytin Dalıyla Dönen Güvercin

27 Ocak 2018 - 18:04

Zeytin Dalıyla Dönen Güvercin

“Zeytin Dalı” operasyonu başladığı gibi kolaylıkla biter mi? Birkaç gündür görünen YPG’nin köylere çekildiği. TSK’dan gelen haberler, örgütün kadın ve çocuklar başta olmak üzere sivilleri kalkan olarak kullandığını gösteriyor. Bu, operasyonu zorlayacak ve çok daha hassas ve yavaş ilerlemesine sebep olacak bir unsur. Türkiye sivillere zarar gelmemesi için azami gayret gösteriyor.

Afrin harekâtı güvenlik konseptini aşan Suriye denklemindeki stratejik bir hamle olma özelliğini taşıyor. O nedenle Afrin harekâtının kodlarını iyi okumak gerekiyor. Afrin, Kürtlere karşı bir harekât değil. HDP’nin bu yöndeki kışkırtmaları başarılı olamayacak. Çünkü halkımız hendek savaşlarında neyin ne olduğunu gördü. Harekâta, “Zeytin Dalı”adının verilmesi bir mesaj içeriyor. Hem Suriye halkına hem Afrin’deki Arap, Kürt ve Türkmen kardeşlerimize uzatılan barış elini temsil ediyor.

Bu mesele, millî bir meseledir. Toplumu kenetlemeye vesile olacak kadar önemli bir mesele. O yüzden işin içine particilikkarıştırılmamalıdır.

Hükümetin bütün birimlerinin -kamu diplomasisinden muhalefet partilerinin, önlemli ülkelerin anında bilgilendirilmelerine kadar- operasyonu yönetme biçimleri son derece başarılı.

Yine de her şeye rağmen bu duruma gölge düşürmemek, o yüzden de meseleyi partilerüstü millî bir mesele olarak ele almak, değerlendirmek ve yönetmek, ülkemizin birliği, dirliği, kardeşliği ve bütünlüğü açısından hayatî önem arzediyor.

Bu bir savaş değil, akıllarını ve bedenlerini başka ülkere kiralamış, haçlıların hayallerinin taşeronu olarak hareket eden bir grup bu necip milletin ordusuna karşı savaşamaz, barış ve huzur amaçlı gerçekleştirilen, toprakları gerçek sahiplerine geri iade ederek asayiş sağlanacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum