hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Kasetle Gelen Belge İle Gider
İlker Küçük

İlker Küçük

yazar

Kasetle Gelen Belge İle Gider

01 Aralık 2017 - 11:22

Kasetle Gelen Belge İle Gider

Siyaset yapıyorum zannederek aynı hataya düşen ve yaptığı yanlış işlerden, hatalı hamlelerden dolayı aynı bahanelerle vatandaşın karşısına çıkmak nasıl bir basiret bağlanmasıdır anlamış değiliz. Bir insan nasıl olurda sürekli aynı hataya düşebilir, “hile ve ihanet güçsüz insanların dayanağıdır” birileri tamda bu söze layık davranmaya devam ediyor.

Yapılan davranışların tamamını akıl izan almıyor, ülkedeki en büyük siyasi partilerden birinin liderisin, her seçimi kaybetsen bile yinede ülkeyi yönetmeye oynuyorsun ama ticaretten ve banka işlemlerinden ne anlıyorsun nede yanında anlayan birileri var. Zaten anlamanda beklenemezdi keza 1992-1999 yılları aralığında SSK’yı ne hale getirdiğin ekonomi anlayışının en büyük izahıdır.

Türkiye de bir bankadan diğerine TL cinsinde para aktarmak istenildiği zaman EFT yapıldığında para Merkez Bankası üzerinden gider ve gönderilmek istenen kişinin hesabına geçer, ancak bu işlem döviz olarak yapılmak istenildiğinde para hangi bankadan EFT yapılacak ise o bankada yurt dışında bir banka ile anlaşması sebebi ile para önce yurt dışındaki bankaya gider ve oradan gönderilmek istenilen kişinin hesabına nakil yapılır, Halk bankasının da döviz işlemleri için yurt dışında anlaştığı banka BNY Mellon’dur ve döviz aktarım işlemlerini Halk Bankası bu banka üzerinden yapar.

Bu banka aracılığı ile yapılmış işlemlerin dekontlarını bu beyefendiye verenler ile Reza Zarraba hayat güvencesi verip sen dilediğin gibi öt, biz onu nasılsa çarpıtırız zaten diyerek bizim yargımıza taş atarak okyanus ötesi siyaset ahmaklığı yapanların isimleri aynı.

Dekontlarda yazan belli başlı bankacılık işlem kodları da var ve bu kodları Kılıçdaroğlu ne anlama geldiğini bilmiyorum diyerek itiraf da etmişti, bu kodlara bankacılık işlemlerinde swift denir ve yapılan işleme verilen kodlardır, kodlara bakıldığında da ortaya çıkan durum şu, iftira atıldığı gibi Sayın Cumhurbaşkanının yakınlarının Man adasına para gönderdiği değil hatta dışarıdan içeriye para gönderildiği gözüküyor. Yani Halk Bankası müşterisi olan Belvey şirketi yapılan ticaret karşılığında Sayın Cumhurbaşkanının yakınlarının hesabına para göndermek istedikleri zaman yapılan anlaşma gereği para BNY Mellon üzerinden Halk Bankasına oradan da yakınlarının Albaraka Türkteki hesabına aktarılıyor, para dışarıya gönderilmemiş aksine para ülkeye girmiştir. Haksız kazanç ta değil yapılan ticaret karşılığında üstüne üstlük. Kılıçdaroğlu da işletildiğinin farkında olmadan bir şeyleri umut etmeye devam ediyor.

Bu adamı artık rahat bırakın çünkü ülkenin gerçek bir muhalefete ihtiyacı var, yoksa kendileri kaset ile geldiğinden dolayı eline tutuşturulan kendisinin dahi ne olduğunu bilmediği belgeler yüzünden gidecek. Tıpkı Mit tırlarının durdurulması konusunda Enis Berberoğlu’nu öne sürüp yanlış yaptığını fark edince Enis Berberoğlu’nun “beni içeriden çıkarmasan adını veririm dediğinde” ne yapacağını bilmediği için eli ayağında dolaşarak adalet yürüyüşü diye bir şey icat ettiği gibi.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum