hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Türkiye'nin beka sorunu benim
 Galip İLHANER

Galip İLHANER

Türkiye'nin beka sorunu benim

19 Mart 2019 - 22:32

Evet, Türkiye’nin ciddi bir beka sorunu var. Suriye gibi derinleşmiş bir iç savaş yaşayıp bölünme, parçalanma ile karşı karşıya olduğumuz bir beka sorunumuz var. Hiç inkar etmeye, kıvırmaya gerek yok. Türkiye’nin beka sorunu (Kürt) benim. Yani Kürtler, …
Kürtler kullanılarak, Türkiye parçalanmaya çalışılıyor. ABD bana silah veriyor, İsrail bana silah veriyor, Avrupa ülkeleri bana silah veriyor, Neredeyse dünyadaki bütün İslam, Türk  ve Türkiye düşmanları bana silah veriyor. PKK üzerinden Kürtler silahlandırılıyor. PKK dışında da örgütler kuruluyor ve silahlandırılıyor. Hem de Kürt-İslam ideolojili örgütler. PKK işlerine yaramazsa, PKK’nın miadı dolarsa, yeni örgütleri sahaya sürecekler. Kürtleri, yani beni durmadan silahlandırıyorlar.
Peki neden bunu yapıyorlar? ...
Tabi ki kendi ülkemiz olan Türkiye’yi bölüp parçalamak için.
Bir yanım (Irkçı/Kürtçü/faşist/PKK,…) oyuna gelirken,
Bir yanım (İslam/Müslüman) oyuna direniyor.
Bu savaş aynı zamanda, Kürtlerin, PKK’ya destek veren dünyanın bütün güçlerine karşı bir direnme savaşıdır. Eğer Kürtler oyuna gelmezse, bu oyunun en kazananı Kürtler olacak. Ama, Kürtler oyuna gelirse, en kaybedeni yine Kürtler olacak.
Kürtler, kendi ailelerinin içinden çıkmış ve bu oyuna gelmiş, kandırılmış olan akrabalarına karşı direnirken, bu oyunu bozmaya çalışırken, başka birileri de bu oyunun parçası olmaya çalışıyor.
Şimdi Kürtler ne yapsın? ...
Kürt PKK (HDP/YPG)'yı bırakıyor, ABD bırakmıyor.
Kürt PKK (HDP/ YPG)'yı bırakıyor, İsrail bırakmıyor.
Kürt PKK (HDP/ YPG)'yı bırakıyor, CHP bırakmıyor.
Kürt PKK (HDP/ YPG)'yı bırakıyor, Türk Solu bırakmıyor.
Kürt ne yapsın? ...
PKK kaybedecek Kürtler kazanacak
Kürtler; 31 Mart yerel seçimlerinde, devletin (Erdoğan - AK Parti) adaleti ile PKK zulmü arasında bir tercih yapacak.
PKK;
Şırnak'ı yıktı, AK Parti ve ERDOĞAN yaptı.
Hakkari'yi yıktı, AK Parti ve ERDOĞAN yaptı.
Mardin'i yıktı, AK Parti ve ERDOĞAN yaptı.
Diyarbakır'ı yıktı, AK Parti ve ERDOĞAN yaptı.
Cizre, Sur, Nusaybin, Edremit, Yüksekova,…  yıktı, AK Parti ve ERDOĞAN yaptı.
16 yıldır, PKK öldürüp-yakıp-yıkıyor, AK Parti ve ERDOĞAN yaşatıp-onarıp-yapıyor.
İşte Kürtler,  bunun arasında da bir tercih yapacak. Öldüren, yakıp yıkan mı oy alacak yoksa; yaşatan, yapıp onaran mı oy alacak? ... Vefa mı nankörlük mü kazanacak?
Kürt Halkı, gerçeklerin farkındadır ve tercihini de ona göre kullanacaktır. Kürtler, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, Batı illerinde Cumhur İttifakı diyecek. Güneydoğu’da da büyük sürprizler bizi bekliyor. PKK hem batı illerinde hem Güneydoğu illerinde ciddi oranda oy kaybedecek. Ama, Batı illerinde CHP üzerinden kısmen belediye meclis üyelikleri kazanacak.
Son düzlüğe girmişken, … MHP, söylemlerine biraz daha dikkat ederse, Kürdistan kavramı tartışması tamamen kapanırsa, Güneydoğu’ya yapılan hizmetler ve PKK’nın yıkıcılığı üzerinden hareket edilirse … Cumhur ittifakı Güneydoğu’da patlama yapacak. Önceki seçimde PKK’nın yönettiği çok sayıda il ve ilçeyi Cumhur İttifakı alacak. PKK; Şırnak, Iğdır ve Hakkari dışında il belediyesi alamayabilir. Çok sayıdaki PKK kalesi olan ilçelerde de PKK tamamen sandığa gömülebilir. 31 Mart yerel seçimlerinde Kürtler kazanacak, PKK (HDP) kaybedecek. Kürtler yerelde de PKK’dan kurtulmanın düğmesine basacak. Kürtler; VAN, Diyarbakır, Mardin, Muş, Kars, Siirt, Batman, ,… başta olmak üzere çok sayıda ilden … PKK’dan yerelde de tamamen kurtulmaya hazırlanıyor.
***
Irkçılık mı yükseliyor, Anadolu Milleti sosyolojisi olan millilik mi?
Son yıllarda Türkiye’de ırkçılığın yükselişe geçtiğine dair yapılan değerlendirmeleri eksik buluyorum. Bana göre Türkiye’de yükselen sosyoloji ırkçılık değil, milliliktir. Ne Türk ırkçılığı yükseliyor ne Kürt ırkçılığı. Tam tersine hem Türk ırkçılığı hem Kürt ırkçılığı inişte. Yükselen ‘Anadolu Milleti’ sosyolojisidir. Yeni bir üst kimlik sosyolojisi yükseliyor. Türkiye’deki bütün etnisiteleri ve diğer unsurları birleştirecek bir üst kimlik. Bu üst kimliğin adı ileride “Anadolu Milleti” olarak kavramsallaşacaktır.
*
Tehlikeli kavramlar; Kürdistan ve Türkistan
Kürdistan, Türkistan, Lazistan, Arabistan,... kavramları Türkiye’de tutmaz. Tutmamalı.
Türkiye için; Türkiye demek, birleştiriciliktir.
Türkiye için; Kürdistan, Türkistan, Lazistan, Arabistan,... gibi etnik kavramlar kullanmak ise, bölücülüğe kadar götürebilir bizi. Bu tehlikeli kavramlardan uzak durmak lazım. Aksi halde faturası çok ağır olur.
***
Anadolu (İslam) Dünya Parlamentosu
Türkiye, bütün İslam ülkelerinden ve dost (Macaristan, Venezuela,…)  ülkelerden oluşan bir parlamento kurmalıdır. Bu parlamento ileride dünyayı yönetecek,  BM’nin de yerine geçecek bir kurum olacaktır.
Anadolu (İslam) Ordusu
Hükumet, TSK’yı (ileride) NATO’dan tamamen bağımsızlaştıracak bir yapıya kavuşturmalıdır. Anadolu Ordusu (İslam Ordusu) adı altında yeni bir ordu kurulmalı ve zamanla TSK NATO’dan tamamen kurtarılmalıdır. Bu ordu aynı zamanda Cumhuriyet Muhafızları Ordusu olmalıdır. Yeni askerlik sistemi ile birlikte, NATO'dan bağımsız yeni bir ordunun kurulmasına ihtiyaç vardır. TSK, NATO'dan çıkacak şekilde bir altyapı oluşturulmalıdır. ABD bugün Suudi Arabistan liderliğinde bir ordu kuruyor. Bunu aynı zamanda Halifelik Ordusu olarak hazırlıyor. Türkiye istesin istemesin, ABD Suudi Arabistan önderliğinde bir Hilafet ve Halifelik ordusu kuracaktır. Anadolu Ordusu (çok/dost uluslu) aynı zamanda bunun da önüne geçecektir. Yani Hilafet ve Halifelik ordusunu ABD kuracağına Türkiye kurmalıdır.
***
Tefeci ihbar hattı
Özellikle ekonomik krizlerde daha bariz bir şekilde yapılan tefecilik, Türkiye’nin her il ve ilçesinde hatta köylerinde bile var. Bunun önüne geçmek gerekiyor. Vatandaş tefecilerin elinden kurtarılmalıdır. Bunun için ALO Tefeci ihbar hattı kurulmalıdır.
***
Terminal Terörü
Terminallerde insanlar resmen soyuluyor. Bir simit, bir çorba, bir yemek,… ateş pahası. Hükümetin buna da el atması gerekiyor. Tam manası ile bir terminal terörü ile karşı karşıyayız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum