hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
BİNALİ Bey 313 bin oy farkla kazanacak
 Galip İLHANER

Galip İLHANER

BİNALİ Bey 313 bin oy farkla kazanacak

07 Haziran 2019 - 20:47

BİNALİ Bey 81 ilin, yani bütün  Anadolu’nun mimarıdır. İstanbul demek, 81 ilin özeti demektir. 81 il demek, Anadolu demektir. İstanbul’u almak, Anadolu’dan geçer. AK Parti, 31 Mart seçimlerinde Anadolu’yu almıştır. 23 Haziran seçimlerinde, Anadolu da İstanbul’u alacaktır. Aradaki farkın en az 300 binin (313 BİN) üzerinde olacağını tahmin ediyorum. AK Parti teşkilatları dava ruhu (ÇANAKKALE RUHU-YENİKAPI RUHU)  ile iyi bir seçim çalışması yaparsa, BİR MİLYONA yakın, hatta BİR MİLYONU da geçebilecek bir farka ulaşılabilir. Bunu AK Parti teşkilatlarının çalışma performansı belirleyecek. Ekrem beyin arkasındaki rüzgar gittikçe azalıyor. Kısacası; BİNALİ Bey yükselişte, EKREM Bey ise düşüşte.  İSTANBUL Binali beye HAYIRLI olsun.
***
CHP ve HDP, ABD MANDASI İstiyor
S-400 Füze Savunma Sistemleri ile ilgili ABD’den bile daha ileri gidenler var Türkiye’de. Resmen ABD mandası istiyorlar.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, S-400 Füze Savunma Sistemleri alımını "erteleyin"diyor, HDP'li GaroPaylan ise daha ileri gidiyor ve bu stratejik önemdeki alımı "iptal edin" diyor.
ÜNAL ÇEVİKÖZ: "Türkiye, S-400 satın alma kararını NATO boyutuyla (NATO’nun, ABD'den farklı bir şey olduğunu düşünüyor herhalde) görmesi gerektiğini anlarsa bu ikilemden çıkmak daha kolay olacaktır. Sayın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD ile kurulmasını önerdiği askeri komisyonun NATO ile Türkiye arasında kurulması daha uygun olacaktır. Bu komisyon çalışmalarını bitirene kadar S-400'lerin konuşlandırılmasının ertelenmesini öneriyoruz." Diyor.
Kurtuluş Savaşı zamanında; ABD, İngiliz, Fransız, … mandası isteyenlere karşı; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK büyük bir mücadele verdi. Manda isteyenleri adam yerine koymadı ve bağımsızlık savaşını başarıya ulaştırdı.
Şimdi 2. Kurtuluş Savaşı (15 Temmuz gecesi başlayan ve halen devam eden süreç) veren Gazi Recep Tayyip ERDOĞAN da ABD mandası isteyen CHP ve HDP’yi ciddiye almadan, 2. bağımsızlık savaşını başarıya ulaştıracaktır.  S-400 Füze Savunma Sistemleri gereklidir ve Türkiye uluslararası dengeleri de gözeterek, bir denge stratejisi ile bu sistemi alacaktır.
***
Türkiye ile ABD arasında 3. Savaş çıkar mı?
Türkiye ile ABD arasında Suriye’de, PKK üzerinden bir (vekalet) savaş zaten devam ediyor. ABD, PKK’yı kullanarak bizimle savaşıyor. Kendi askerini kullanmak yerine, PKK üzerinden Kürt çocuklarını kullanıyor. İran’a müdahale bahanesiyle 120 bin civarında askerini İslam topraklarına getirmenin planlarını yapıyor.
3. Türkiye-ABD Savaşına doğru mu gidiyoruz acaba?
*
1. Türkiye-ABD Savaşı (15 Temmuz ABD/FETÖ işgal girişimi)'nda ABD yenildi.
2. Türkiye-ABD Savaşı (PKK üzerinden, Zeytin Dalı)'nda ABD yine yenildi.
3. Türkiye-ABD Savaşı, Türkiye'yi fiili olarak işgal etmeye yönelik olabilir.
ABD ile daha büyük bir savaşla karşı karşıya gelebiliriz. Bulunduğumuz coğrafya, her zaman birlik ve beraberlik içinde olmamızı gerektiriyor. Anadolu (Türkiye) İttifakı şarttır.
***
İSTANBUL seçimleri neden yenileniyor?
Akşam Gazetesi’nden Emin PAZARCI abi durumu gayet güzel bir şekilde özetlemiş. Aynen alıntılıyorum.
YSK’nın gerekçeli kararında belgeleriyle ortaya konulan örnekler:
“Kadıköy’de 3158 numaralı sandıkta 16 oy zarftan çıkmamış.
Sarıyer’de 10 sandıktaki geçersiz oyların tamamı kayıp.
Arnavutköy’de 1104 numaralı sandıkta 20 geçersiz oy pusulası yok edilmiş.
Çekmeköy’de 1287 sayılı sandıkta 13 geçersiz oy kayıp.
5.388 mühürsüz,
694 imzasız,
214 boş,
4988 eksik,
919 rakam belirtilmemiş,
1.135 adet de eksik tutulmuş sayım-döküm cetveli tespit edilmiş.
57 sandıkta ise sayım-döküm cetveli hiç yok.
Avcılar’da 14 sandıkta, Ak Parti’ye 401 oy eksik, CHP’ye 15 oy fazla yazılmış.
Bağcılar’da 35 sandıkta Ak Parti’ye eksik yazılan oy sayısı 1.581
Bayrampaşa’da 12 sandıkta Binali Yıldırım’ın 418 oyu kayıp.
İstanbul genelinde 320 bin geçersiz oy sayılmış, 6 bin geçerli oyun “geçersiz” hanesine yazıldığı belirlenmiş.
Ak Parti’nin Ümraniye’de 384, Başakşehir’de 72, Fatih’te 257, Küçükçekmece’de 896 geçerli oyunun “geçersiz” hale dönüştürüldüğü tespit edilmiş.
10 bin 418 sandıkta, 16 bin 505 oy pusulası yok edilmiş.
Eksik veya fazla yazılan seçmen sayıları toplanmış ve 25 bin 313 sayısına ulaşılmış.
Seçmen listesinde bin 229 ölü tespit edilmiş.
Yine listelerde 21 bin 774 zihinsel engelli,
21 bin 358 kısıtlı var. Bunlardan 19 bin 774’ü kanuna aykırı olarak oy kulanmış.”
*
YSK, İstanbul seçimlerinin gerekçesini açıklayana kadar, işin doğrusu ben de tereddütle yaklaşıyordum seçim sonuçlarına. AK Parti yöneticilerinin durumu fazla abarttığını düşünüyordum. YSK gerekçeli kararı açıkladıktan sonra bu tereddütlerimiz ortadan kalktı. 30 bin farktan 13 bin farka inen seçimlerde; bir YOLSUZLUK olduğu, bunun en büyük müsebbibinin de görevini tam olarak yapmayan YSK’nın olduğu ortadadır. Sonuçta seçimlere gidiyoruz. Kim kazanırsa kazansın, ister BİNALİ Bey ister Ekrem bey kazansın … halkın tercihine saygı göstereceğiz. Kazananı da tebrik edeceğiz.
***
İSLAM ADALET SİSTEMİ
İnsanlar adil olmamakla birlikte, mutlak adalet de ararlar. Özellikle bugünlerde, herkes herkesi adaletsizlikle suçluyor. Halbuki beşeri düzenlerin getireceği ADALET geçicidir. Türkiye'de hiçbir zaman, hepimizi memnun edecek bir ADALET olmadı. Bu memleket, her partinin iktidarını da gördü. Herkes kendisine ADALET istiyor. Bir gün hepimiz ‘ORTAK ADALET’ anlayışında zorunlu olarak buluşacağız zaten. Türkiye’yi dünyanın en ADİL ülkesi yapacak parti AK Parti, lider de ERDOĞAN’dır.  Bundan böyle Türkiye nasıl dünyanın ‘ADALET ADASI’ olur? Bunun üzerinde yoğunlaşmak lazım. AK Parti ve Erdoğan, Türkiye’yi dünyanın en ADİL ülkesi yapacaktır. Adalete çöreklenen çetelerin temizlenmesi zaman alıyor. Adalet sistemimiz gittikçe düzeliyor. ADİL bir sistem kurmamız için, yeni bir anayasa şarttır. Bundan böyle gündemimiz yeni bir anayasa olmalıdır.
***
Her partinin ayrı bir önceliği (ilk/first/ön dava) vardır.
CHP'nin davası; Atatürk/Kemalizm, Laiklik
MHP'nin davası; Türk milliyetçiliği
HDP (PKK)'nin davası; Kürt ırkçılığı, Komünizm, …
AK Parti'nin davası; İslam (Ümmetçilik), …
CHP, MHP, HDP davalarında ne kadar samimiyse, AK Parti de o kadar samimidir.
elbette her partide çıkarcılar vardır. AK Parti ve ERDOĞAN; davasının bir gereği olarak ve büyük bir sembol olarak, Çamlıca Camii’ni hizmete açarken, CHP belediyeleri heykel dikiyor, HDP ise; bir gün Abdullah Öcalan gibilerin heykelini nasıl yaparım diyerek hayal kuruyor.
Kısacası, her parti kendi davasının gereklerini yerine getiriyor.
***
PKK İstanbul tekrar seçimlerine ne yapacak?
Duruma bakılırsa; PKK (HDP), 23 Haziran İSTANBUL seçimlerinde ikiye bölünecek.
Bir taraf boykot diyecek.
Bir taraf CHP diyecek.
PKK (HDP)'nın ÖCALANCILAR kanadı, İSTANBUL seçimlerini BOYKOT edecek.
BAYIKÇILAR (Demirtaş, …) kanadı ise, CHP (Ekrem beyi)'yi destekleyecek.
***
Camide siyaset olur mu?
Aslında kimsenin camiye siyaset soktuğu falan yok. Ama, CHP, HDP, … hemen her gün bu tür iddialarda bulunuyorlar. Halbuki herkes kendi düşünce anlayışına göre yaşıyor ve bulunması gerektiği yerde duruyor.
TSK'ya siyaset sokup darbe yapan Kemalistler,
Cemevlerinde siyaset yapan Kemalistler,
Anıtkabir'e siyaset sokan Kemalistler,
Anıtkabirde siyaset yapan CHP
"Camiye siyaset sokmayın" diyor.
Dinime küfreden bari Müslüman olsa ...
Anıtkabir'de siyaset yapanlar,
Anıtkabir çıkışında siyaset yapanlar,
Cami çıkışında siyaset yapmayın diyor.
TSK'ya, YÖK'e, Anıtkabir'e, Cemevine, .. siyaset (CHP) sokanlar,
Camiye siyaset sokmayın diyor.
Evet, cami, TSK, … gibi ortak değerlerimizin olduğu kurumlara ‘menfi siyaset’ girmemelidir.
***
AK Parti (ERDOĞAN) yanlış yaparsa kim uyaracak?
CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, … sürekli; AK Parti ve Erdoğan’ın hatalar yaptığını, kimsenin de uyarmadığını, AK Parti seçmeninin her şeyi kabul ettiğini iddia ediyorlar. Halbuki,  AK Parti’de bir istişare mekanizması var ve bu mekanizma sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Her insanın ve her partinin hataları olur. Biz de kimseye peygamber muamelesi yapmıyoruz. Hiçbirpartiye de Allah’ın partisi muamelesi de yapmıyoruz. AK Parti’nin yaptığı ve yapacağı hatalara da en çok AK Partililer karşı çıkar ve parti yönetimini makul bir şekilde uyarır. AK Parti, tabanı ile yaptığı istişarelere uyduğu için, başarılı oluyor. Kısacası; AK Parti (Erdoğan) ciddi hatalar yapsa en başta biz uyarırız. Eleştiri, AK Parti’nin en büyük nimetidir. AK Parti deErdoğan da 17 yıldır eleştiri nimetini en iyi şekilde değerlendiriyor ve bundan dolayı da başarılı oluyor.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum