hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Meselenin Özlü Sahte kahramanlar
Gökhun ÖZGÜVENTÜRK

Gökhun ÖZGÜVENTÜRK

Meselenin Özlü Sahte kahramanlar

09 Haziran 2018 - 00:49

MESELENİN ÖZÜ

Sahte Kahramanlar


Bunu Söylemesem İmkan Varken Yazmasam Bende Eksik Kalırdır Birşeyler. 
Bizlerde Eksiğiz Cahiliz Bu Hayatta Ama Samimi Düşlerimiz İdeallerimiz Var.
Bunların Gerçekleşmesi İçin Mücadele Edecek Gücümüz Ve Gücümüzün Kaynağı İnancımız İmanımız Var.
Dünyayı Tek Celsede Boşayıp Şahsi İkbal Beklentisinde Olmayacak Teslimiyetimiz Var 

Hayat O Kadar Kolay Olduki Sanal Dünyanın Sanal Kahramanları Oluştu Ve Yalan Dünyanın Sahte Kahramanları Oluştu.
Ne Yazıktır Ki Bu Sahte Kahramanlara İtibar Edilir Hatta Saygı Duyulur Oldu Toplumda. 

Bir Fikr İdeolji İle Önemli Şahsiyetlerle Ve Dava İle Yeni  Tanış Olmuş Olabiliriz Bunun Sadece Kendini Bir Yerlere İspat Etme Gaye’si Beğendirme Hedefi İş Sahibi Makam Sahibi Bak Ben Biliyorum Gibi Bir Kibir Çizgisizliğini Örtmek İçin Benim Çizgim Bu Değip Kendine Kılıf Olarak Kullanmak Yakışmıyor  Şahsi İkballerinin Çıkarların İçin Kullandığın Sözler Kişiler İdeolojiler Bayrak Vatan Ve Din Milli Manevi Değerler Bu Kadar Basit Ucuz Değil Ve Hiç Bir Zaman Ucuz Olmadı.
Bu Davanın Değerlerin Nice Şehidi Var  Şanı Şeref’i Tarihi Var Ayaklar Altına Almak Çıkarların İçin Kullanmak  Bu Kadar Ucuz Değildir. 

Senin Dava Dediğin Kendine Biçtiğin Bu  Şekli Bu Gayeyi Yıllarca Hatta Asırlardır Her Anlamda Bedel Ödeyenleri Vardır. Sözde Laf Kalabalığı Dava Soytarılığı Şaklabanlığı Yaptığın Değerler Senin Dava Adamı Fikir Sahibi Olmama Yetmez Çünkü Evvela Samimiyet Gerek. 

Bir kitabının Dahi Okumadığın Bilmediğin Kişilerin Resimlerini Paylaşmak Onların Sözlerini Resimlerinin Altına Yazmakla Olmuyor Bu İş Mesele Yüreklere Yazmak Sözleri.
İnancının Temeli Olan Kutsal Kitabımızı Bile Okumaktan Aciz İlmihalden Habersiz Kendine Cek Çak Çık Ekleriyle İslamcı İdeolok Aktivist Düşünür Fikir Adamı Deyip  Yıllardır Bu Davanın Neferiymiş Gibi Yaparak Ekmediğin Tarladan Nemalanma Gayesinde Olmak Büyük İhanettir 
Kendine Kendinde Olmayan Bir Kılıf Hazırlaman Sadece Sahte Kahramanlıktır, Soytarılıktır.
Bu Necip Milletin Milli Manevi Değerleriyle Duygularıyla Oynamaktır.
ALDATMAKTIR...

Alemlere Rahmet Efendimiz Buyurmuş;
“Bizi Aldatan Bizden Değildir diye”

Adama Sorarlar Bu Tarlaya Ne Etkin Diye Sorarlar Adama Bugün Sormasalar Yarın Huzurda Sorarlar Çünkü Tarlada İzi Olmayanın Harmanda Yüzü Olmaz Der Büyükler.

 Oysaki Aslında Sen Kendini Şanslı Hissetmelisinki Saydığın Fikirler Düşünceler O Güzel Şahsiyetlerin İdarıkına Varmış Milli Ve Manevi Değerlerin Farkına Varmışsın. 
Samimi Niyetlerle Okuyup Araştırıp Ve Sözde Benimsediklerini Hayatının Her Zerresine Tatbik Etmek İçin Bile Samimiyetle Uğraşıp  El Alemim Gözüne Hoş Gözükmek Yeri El-Alim Olan Hakkın Rızasını Kazanmak Gayesinde Olsak Ebedi Saadet’i Yakalaya Bilcekken Nedir Bu Ahval? 

Yetmezmi Hakkın Razı Olduğu Kul Olmak Bize?
 
İslamın İlk Emri Oku İken Okumaktan Aciz Bir Halde Lakin Şeklen Tatbikini Taklidini İse Gayet İyi Yapar Haldesin.
Mesele Özlü Sözlerle Cümle Süsleme Meselesi Değil Mesele Özlü Sözlerle İbret Alıp Kendimize Hal Lisanı İle Hayat Biçimi Yapma  Meselesi Taklidi İdeolok Olunmaz, Taklidi Fikir Adamı Olmaz ,Taklidi İman İse Aslen Kabul Olmaz Hiç Olmaz 

Bizim Milletimizin Kutsallarıyla Milli Manevi Değerleriyle Bunları Malzeme Yapıp  Aldatmaktan Vazgeçmeliyiz. 

Gerçek Manada Saygınlık Görmek İçin Aslında Tertemiz Bir Samimiyet Hepimize Yetecektir.
Çünkü Şuan En Büyük İhtiyaç Duyulan Şey Samimi Samimiyettir.

Bu Samimiyetsiz Samimiyetliler Ne Yazıkki Kendi Şahsi İkballeri İçin Milli Manevi Değerlere Milletin Kutsallarına Birbirine Olan Güvenlerine Zarar ve tahribat Vermektedir.
Bu Zarar İnsanları Kendi Dünyalarından Bencil Ve Kendinden Başka Kimseyi Umursamaz Hale Getirmektedir.
Bu Yüzden Toplumun Temelleri Sarsılmakta Ve Milli Manevi Değerlere Verdikleri Zarar Günden Güne Kanser Hücresi Gibi Yayılmaktadır. 

Kıymetli Bir Ağabeyim Bir Gün Gönül Sofrasında Misafirliğimizde Şöyle Dedi Bizlere Gençler Kal Lisanı İle Değil Hal Lisanı İle Şekil Alın İnandınız Değerleri Lafta Değil Hayatınızın Her Alanında Tatbik Edin Ve Tatbik Edebilmenin Mücadelesini Verin İşte O Zaman Sizler Asıl Lezzete Anlarsınız.

Ezan Dinmez Diye Slogan Atıp Cami Yolu Bilmemekle.
Allah Deyip Hakkı Bilmemekle.
Yıkılmaz Bu Dava değip Kalmaz Öksüz Gerekirse Yeni Fatih’ler Oluruz Değip Cafe Köşelerinde Elimizde Tesbihlerle Nefis Tatmini Yaparak Özlü Sözler Süslü Cümlelerle Fatih Olunmaz.
 

Fatih Olmak İçin Samimi Olmak Gerekir Azimle Çalışmak Yılmadan, Zorluk Görünce kaçmamak Gerekir,Mücadele Etmek Gerekir, Feda Etmek Feda Olmak Gerekir,Adil Olmak Gerekir.
Herşeyden Önemlisi Pazarlıksız Şartsız Şurtsuz Hakka Ve Habibine Teslimiyet Gerekir.
Fatih Yaşayarak Olur Her Anlamada Hayatın Her Alanında Yaşayarak Olunur... 


Üstadın Dediği Gibi Sizden İstenen Beklenen Bir Nesil Var Ya Olun Ya Ölün... 


Not: Ne Söylersem Ne Yazarsam Haddim Olmadan Birini Eleştirken Bile Bilinmelidirki  Herşeyden Önce Yazdıklarımdan Söylediklerimden İlk Nasibi Kendimedir Önce Pay Çıkarırım Saygılarımla

YORUMLAR

  • 0 Yorum