Bir Milletin Kahramanlık Destanı
Gökhun ÖZGÜVENTÜRK

Gökhun ÖZGÜVENTÜRK

Bir Milletin Kahramanlık Destanı

15 Temmuz 2018 - 13:16

Bir Milletin  Kahramanlık Destanı 

MİLLETİ HESAP EDEMEDİLER...

Uzun yılardan buya süre gelen ve zamanında cihan imparatorluğu yapmış,tarihe şan ve  şeref katmış hatta yabancıların değişiyle ''tarihten Türkleri çıkarırsanız tarih kalmaz'' denmiş. Tarihi bekrantı ve geçmiş bağları ile kadim bir millet olduğumuzu unuturulmak istenmiş ne yazık ki  çoğu zaman çeşitli tepkisiz ve bu düstura aykırı hal ve hareketlerle bunu başarıldığı düşünülmüş olsada bu bilinç ve şuur adeta bizim genlerimizde doğuştan kodlanmış gibidir Üstad Necip Fazıl boşuna dememiş ''Allahın seçtiği kurtulmuş millet'' diye daha nice güzel tarihine şanına söylenmiş güzel sözler hatta bu millet peygamber övgüsü almış müjdelenmiş ataları vardır  ve bu millet bu sözleri kanıyla mücadelesi vatan aşkı ve inancıyla sonuna kadar hep hak ettiği ispat etmiştir ve milletimiz bunu nefsi olarak değil inancı aşkı için yapmıştır.

 

Uzun yıllardır milletin bu kodlarıyla oynama milleti asimile etme üzerine çeşitli batı kaynaklı metodlar aslında metodsuzluklar çağdaşlaşma modern toplum adıyla milletin ruh kökleri ile oynanmış tarihi ve kültürü  ile arasındaki bağlar koparılmak istenmiş hatta bu hain kalkışma girişimine başlarken düşünülen milletin asimile olduğu ve tepkisizci teslim olabiliceği düşünülmüş yılların uğraşının sonuç verdiği milletin asimile olduğu kanısı vardı. Lakin kim bu millet üzerine hesap yapmış ise hep milleten geri dönüşmütür. Milletin kendi kodlarıyla oynamaya kalkanlar onu kültüründen,tarihinden uzaklaştırıp kendi istediği sömürge bir toplum bencil bir bilinç sahibi oluşması istediği yine ve  hep hüsrana uğramış urayacaktır. Tarih yeniden tekerür ediyor ve milletin dirilişine bu musibet adete vesile oluyordu.

Yazın en sıcak gecesi en uzun gecesi oluyur büyü bir ihanete sahne oluyordu. Şanlı ordumuzun peygamber ocağımızın üniformalarını giyen vatansız vatan hainleri millete silahla f-16 savaş uçakları tanklarla teslim almaya kalkıyor meclisi bombalanıyor ve  çekinmeden millete namlularını doğrultup  bunlada kalmayıp karşı koyanlara açık açık hedef alıyordu.

Fakat millet tarih boyu canından azizi bildiği atalarının yadigarı bedeli kanla ödenmiş vatan topraklarını savunmak hainlere teslim etmemek için yine canını vatan için siper ediyordu. İşte bu kalkışmanın başarısızlığının en büyük sebebi vatanın namusunu her zaman olduğu gibi koruyan yine büyük milletimiz olmuştur.

Büyük bir feraset örnegi gösterip milli iradeye ve vatanına sahip çıkarak ülkemizin boyunduruk altına girmesine izin vermemiş bunlada yetinmeyip bütün dünyaya adeta zümrüdü anka kuşunun efsanesinin hatırlatmıştır.Ne zaman bu millet için bitti denilse en zor şartlarda bile teslim olamamış adeta zümrüdü anka efsanesi gibi külleriden doğmuştur.

15 temmuz hain kalkışması milletin bir direnişi değil,adeta bir milletin dirilişi olarak tarihine geçmeştir.Her zaman olduğu gibi devlet millet anlayışla milletimiz devletini dış destekli hainlere teslim etmemiş vatan topraklarını kanıyla sulamak pahasına sahip çıkmış tarih sahnesine yine şanlı bir millet olduğunu bir kez daha göstermiştir. Tarih Türk milletinin kahramanlık destanları ile doluyken yeni bir destan daha eklenmiştir.

TARİH SAHNESİ TÜRK MİLLETİNİN DESTANINI HER ZAMAN OKUDU OKUMAYA DEVAM EDİCEK VE TÜRK MİLLETİ TARİH SAHNESİNDE VAAR OLUP TARİH  YAZMAYA DEVAM  EDECEKTİR.

Bu yazımız vesilesi ile 15 temmuzda  vatanı canından aziz bilip Şehadete koşan bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyor. Bir kez daha şehitlerimiz ve gazilerimize minnettar olduğumuzu şahsım adına bildirmeyi bir görev bilirim tarih milletimizin izleri şanı şerefi ve kahramanlığı ile dolu olmaya devam edecektir son nefer kalana kadar ne bayrak nede vatan bu milletin evlatları tarafından kimseye teslim edilmeyecektir...

hubbu'l-vatan mine'l-iman

YORUMLAR

  • 0 Yorum