hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Vaat edilmiş PKK Devleti
 Galip İLHANER

Galip İLHANER

Vaat edilmiş PKK Devleti

11 Ekim 2018 - 16:13

Geçen hafta (02 Ekim 2018) Sivil Düşünce’de gazeteci Semra Polat, Çetiner Çetin’le bir  söyleşiyi yaptı. Çetin, Bizim de daha önce ifade ettiğimiz gibi, ABD’nin PKK’ya devlet kurma projesi üzerine çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

“ÇETİNER ÇETİN: KERKÜK VE SÜLEYMANİYE'Yİ PKK ELE GEÇİREBİLİR – 1 … Şu anda sadece Kandil’de değil, Süleymaniye şehrin içinde olan PKK var. Eğer KDP ve KYB arasında bu çelişkiler derinleşirse, tam da ABD’nin istediği gibi, PKK büyük bir güç gösterisine kalkışabilir. Ve bu çelişki devam ederse, Kerkük ve Süleymaniye’yi ele geçirebilir. Çünkü PKK’nın buna kalkışabilecek gücü var. Süleymaniye’de ve KYB’nin güçlü olduğu yerlerde PKK istediği gibi hareket edebiliyor…

Çetiner ÇETİN’in değerlendirmesi böyle.

Vaat edilmiş 2. İsrail devleti projesi

Tam bir vaat edilmiş PKK devleti projesi ile karşı karşıyayız. Vaat edilmiş büyük İsrail’den sonra yeni bir efsane ile daha karşı karşıyayız! 2. İsrail devletinin yolu açılmaya çalışılıyor. Bu konuyu daha önce de gündeme getirmiştik.

***

“… BOP KANTONLARI KURULUYOR

PKK'yı yıllardır besleyen üst aklın Türkiye'ye karşı planladığı Türk-Kürt savaşının temellerini Suriye'de oluşturmaya başladığını belirten Terör Uzmanı Galip İlhaner, "PKK üzerinden Türk-Kürt savaşı tuzağına çekilmek isteniyoruz. ... PKK'nın sürekli "bağımsız devlet istemiyoruz" yalanının arkasındaki gerçek de kantonlaşma projesidir. ABD kantonlaşma ile Kürt-PKK Kantonu, Arap Kantonu, Ezidi Kantonu vs. gibi kantonlarla bölgeyi ayrıştırmayı had safhaya çıkarmak istiyor. Suriye'de gerçekleştirilmek istenen proje, sonrasında Türkiye'ye de yayılmak isteniyor…" dedi.

BARZANİ VE PKK'NIN MÜCADELESİ

ABD'nin bağımsız Kürt Devleti hayalinde şimdilik Barzani'den değil PKK'dan yana durduğuna dikkat çeken İlhaner, "PKK devletinin kurulmasını istiyor. PKK'yı da PYD'den ayrıştırma numarasıyla Suriye'ye gönderdiği silahlar ve kurduğu havalimanıyla PKK-Kürt devletine destek veriyor. PKK'yı DAEŞ bahanesi ile ağır silahlarla donatıyor. Ancak o silahların bir gün İran, Türkiye ve Barzani'ye doğrultmayacağını kimse garanti edemez. PKK devletini, İsviçre gibi model bir ülke haline getirme planları var. Aralarında sınır bağlantısı olmasa da kantonlar birbirlerine bağlı olabilir. Kantonların yönetimi tek merkezden olacak. PKK'yı modern silahlarla ve kanton-el yönetimle büyütüp, ileride gerekirse, konjoktüre göre kantonları birleştirerek, ABD'ye bağlı "bağımsız bir devlet" (PKK Devleti) haline getirme planları var. Barzani ve PKK şu anda yarış halindeler, kim daha önce bağımsızlık ilan edecek yarışı? Barzani'nin bağımsızlık ilan etmesine hem PKK hem ABD şu anda karşı. ABD, bütün Kürtler'i tek çatı altında toplamak istiyor. Demirtaş'ın Irak ziyareti de bununla bağlantılı. ABD, bütün Kürtleri Kürtler'in birliği kamuflajı altında, PKK çatısı altında toplamaya çalışıyor. Türkiye Kürtler'i kantonları, Irak Kürtler'i kantonları, Suriye Kürtler'i kantonları, İran Kürtler'i kantonları. Strateji tam olarak budur" şeklinde konuştu.”http://www.tgrthaber.com.tr/dunya/abdnin-kanton-plani-144227 , 27.09.2016

***

 PKK devleti; Türkiye’yi küçültüp, Anadolu Coğrafyası (İslam-Türk)’nın liderliğini engelleme ve Kürtleri Filistinliler gibi perişan etme gibi yıkıcı sonuçlar doğurma dışında hiçbir şeye yaramayacak bir projedir. Bu projenin en büyük destekçileri, ABD ve İsrail’dir. ABD, PKK devletinin yolunu açmak için, Barzani’ye referandum yaptırmadı. ABD, Kürt devleti değil, PKK devleti kurmak istiyor. Kürtlerin Türkiye ile birleşmesini, Türk-Kürt birliğini engellemeye çalışıyor.

***

Haftanın twitleri

18 Tem 2017 , ABD; Barzani'nin bağısızlık referandumunu erteleterek (iptal), PKK'ya, PKK(2. İsrail) devleti kurmak için, zaman kazandırmaya çalışıyor.

*

7 Haz 2017 , BARZANİ, bağımsızlık referandumu tarihini (25 Eylül) belirledi. ABD, BARZANİ değil, PKK Devleti istiyor. Barzani'yi başkan seçtirmeyebilir.

*

20 Eyl 2016 , ABD; BARZANİ üzerinden değil, PKK üzerinden KÜRDİSTAN kurmayı planlıyor. Barzani'yi safdışı edip, PKK Devleti kurmayı planlıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum