hicrethaber,cumhurbaşkanı,başkan,filistin,libya,ıran,ırak,hac,siyaset,erbakan,saadet,akparti,chp,eğitim,sağlık,moda,magazın,yurt,gazete,
Uluslar arası dengeler 2023 ile değişecek
 Galip İLHANER

Galip İLHANER

Uluslar arası dengeler 2023 ile değişecek

15 Aralık 2019 - 00:25

Türkiye’de de uluslar arası ilişkilerde de dengeler, 2023’ten sonra önemli ölçüde değişecek gibi görünüyor.

2023’e kadar, Türkiye içindeki problemleri büyük ölçüde çözerek, dünyayı adaletle yönetmenin yolunu açmalıyız. AK Parti ve Erdoğan, 2023’e kadar Türkiye’yi yönetecek. 2023’ten sonra da hem Türkiye’yi hem de dünyayı yönetecek adımlar atmalıyız. Asıl Anadolu İktidarı, 2023’ten sonra başlayacak. CHP’nin içeride kurduğu (Kemalist) düzen, ancak 2023’te son buluyor. Batı eksenli ABD (İsrail)’nin kurduğu dış düzen de ancak, 2023’ten sonra atılacak yeni (Anadolu Barışı) düzen kurma adımlarıyla değişme yolun girecek.

2023’ten sonra, yeni bir dünya (Pax-Anadolu) düzeni kurmak için; bazı İslam ülkelerini, Türk dünyasının önemli bölgelerini ve ülkelerini, dost (Macaristan, Venezuela, …) ülkeleri bir araya getirecek ve yeni dünya düzeninin temellerini atacak bir birlik kurmaya hazır olmalıyız.

ABD ve Batı eksenli dünya düzeninde, dengeler gittikçe değişiyor.

***

Son yüzyılın büyük bir bölümünde, dünya düzeninin en başat aktörü olan ABD’nin, dünya hakimiyeti gittikçe zayıflıyor. Bu boşluğu; Türkiye, İngiltere, Çin, Rusya gibi büyük güçler doldurmaya çalışıyor.

ABD’nin, BOP projesinde; İslam ülkelerinin halk hareketleriyle demokratikleşmesi yerine, İslam ülkelerini kendi çıkarları lehine........

YORUMLAR

  • 0 Yorum