Orhan KİVERLİOĞLU

Orhan KİVERLİOĞLU

BAŞ YAZAR

BAŞAKŞEHİR DEVLET HASTANESİ

İki cihanın buluşmasında ,tarih boyunca sevda kapısı halinde bir müstesna görevin sahibi bulunan İstanbul'da son yıllarda bir kaliteli meş'ale dikkatleri üstüne çekmeye başlamış bulunmaktadır. Madde ve mana planındaki bu güzellikler ve kalite meş'alesinin ismi Başakşehirdir.Hastanede manzara ,hem gözlere karşı ,koruyucu bir muhafaza kalkanı halindeki Başakşehir,İstanbul'un kalkınmaya gelişmeye ve ümrana giden yolunun kapısı ve aydınlığıdır.

  Nisan 2017 'de,davet üzerine iştirak ettiğim Siirt Kitap Fuarında ani olarak rahatsızlanmam üzerine 11 gün Siirt Devlet Hastanesinde tedavi görmüş ve İstanbul 'a hareket etmek üzere ayrılmış idim.

  İstanbul'a dönüşümde Başakşehir İlçe Hükümet Tabibi ,Eski Isparta Milletvekili Yusuf UYSAL'ın

oğlu Dr.Doğan UYSAL 'a müracaatım üzerine,Başakşehir'in parlak sağlık meş'alesi halindeki Başakşehir Devlet Hastanesine yatırıldım.

  Merhum Yusuf Uysal milletvekillimizin Vatan dostlarına  emaneti olan  oğlu Dr.Doğan Uysal 'ın Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr.Aziz OCAKOĞLU ile beni tanıştırdıktan sonra ve ciddi muayeneden geçtikten sonra Dahiliye servisine yatırıldım.

  Başakşehir Devlet Hastanesi İstanbul'un otuzda dokuz ilçesi  arasında sahip olduğu inkişaf ve kalkınmasıyla ile en önde ve bir numara olan güzel Başakşehir ile tam ahenk içerisindedir.

  Türkiyenin  en kaliteli birkaç hastanesinden birisi olan Başakşehir Devlet Hastanesi ,gören her insanı büyülercesine etkisi altına alarak hayran bırakır.

  Devasa yapısı ve karınca kazan misali çalışmasına rağmen,Başakşehir Devlet Hastanesinde ilk olarak sakin bir hakimiyet dikkati çekmektedir.

  Tıbbi ihtiman ve mutluluğun yanında Başakşehir Devlet Hastanesi,hastalarına aynı zamanda görev telkini enjekte etmekte ve hafızalara şefkat örgülü şifa tesirinde bulunmaktadır.

 Başakşehir Devlet Hastanesi ,kendilerini insanların şifa bulmasına adamış,dikkatli,ciddi,mesleğini seven,insanların sağlıklı mutluluklarında pay sahibi olmak yarışında pek kaliteli  idareci ve doktorlar tarafından idare edilmektedir.Başakşehir Devlet Hastanesinde sağlık branşlarının tamamında eksiksiz seviyede başarılı hizmetler verilmektedir.Hastanede tedavimi kontrol altında tutan Dr.Alev KETENCİ belki sert fakat mert tabiatlı haliyle hastalara güven ilham etmekte ve insan onunla konuşurken ümit devşirmektedir.

   Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekiminden tüm doktorlarına,hemşirelerine,tebrik ve hizmey görevlerine tümü birden ,insan sağlığına karşılıksız hizmetin saygıdeğer payına sahip olarak bu harika sağlık meş'alesini canlı tutmaya arzulu ve azimli görünmektedirler.

  Başakşehir Devlet Hastanesi,daimi parlayan bir sağlık ve ümit meş'alesi olarak Başakşehir'in güzellik ve zenginliğine müstesna güzellikler katmaktadır.İnsan sevgisinin kuvvetli ekip ruhunun ve karşılıksız hizmet sevdasının sembolleştiği Başakşehir Devlet Hastanesi ,yanlız Başakşehir için değil,topyekün İstanbulumuz için harkulade bir şanstır.Kıymeti çok iyi idrak edilmeli,korunmalı ve kendisine sahip çıkılmalıdır.

 Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr.Aziz OCAKOĞLU  ve onun hizmet ve mesai arkadaşlarını en halisane dileklerimizle tebrik etmeyi,hazzı yüce bir insanlık görevi kabul ediyorum.

Son Yazılar