Gökçınar “Yıldırım’ın Nezaketi, Üslubu İçin Teşekkür Ediyorum ”dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, yoğun katılımla gerçekleşen Medya Buluşması’nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Gökçınar “Yıldırım’ın Nezaketi, Üslubu İçin Teşekkür Ediyorum ”dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, yoğun katılımla gerçekleşen Medya Buluşması’nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Gökçınar “Yıldırım’ın Nezaketi, Üslubu İçin Teşekkür Ediyorum ”dedi
20 Haziran 2019 - 13:43

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Grand Cevahir Otel’de düzenlenen Basın Buluşması’na katıldı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği programda Saadet Lideri Karamollaoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, Milli Görüş’ün İstanbul adayı Necdet Gökçınar ise yaklaşan İstanbul seçimlerine dair soruları yanıtladı. Programda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Yazıcı, Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ve Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş da hazır bulundu.
“YILDIRIM’IN NEZAKETİ, ÜSLUBU İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Binali Yıldırım’ın Milli Gazete’yi ziyaret etmesi ve Saadet Partisi’nden özür dilemesi ile ilgili gelen bir soruya Karamollaoğlu, “Binali Yıldırım beyin ziyaretini, üslubunu, nezaketini takdirle karşılıyorum. Olması gereken de budur. Uzun bir aradan sonra olması da önemliydi. Seçime giren iki aday varmış gibi hava oluşturulması yanlıştır. Türkiye’de bugünkü sistemle kutuplaşmaya götürülmesi uygun değil. Sağ-sol anlayışı Berlin Duvarı’nın yıkılması sonrasında kayboldu. Bu zaten doğru da değildi. Üslup olarak gerginlik yerine dostça yaklaşımda bulunan bir parti olarak biz biraz daha fazla gayret ediyoruz. Bu seçim aslında İstanbul’u ilgilendirse de sanki tüm ülke seçime gidiyor gibi bir hava oluştu, bu da biraz gerginliğe sebep oldu. Bu gerginlik son açıklamalarla biraz dağılmaya başladı. Bu anlamda, Sayın Binali Yıldırım’ın nezaketi, üslubu için teşekkür ediyorum” diyerek cevap verdi. 
“ADAYIMIZI ÇEKME GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK”
Saadet Lideri Karamollaoğlu, İBB Başkan Adayı Gökçınar’ın adaylıktan çekilmesi yönünde gelen baskılarla alakalı, “Adayımızı çekme gibi bir düşüncemiz yok. Adayımızı neden çekelim? Biz siyasi bir partiyiz. Hadi çektik diyelim, seçmenin kime oy vereceğini kim bilebilir? Seçmen bizden adayımızı çekmemizi isteyenlerin aksine bir yaklaşım da gösterebilir. Bu tür şeyleri doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin bugünkü sistemle kutuplaştırılmaya götürülmesine gönlümüz razı değil. Bizim bütün davranışlarımızda, oluşturacağımız politikalarda, hakkaniyet ve adalet temel unsurdur. 23 Haziran seçimine, İstanbul’un problemlerini çözeceğimize inandığımız için giriyoruz” ifadesini kullandı.
“BİZLER DÜŞMAN DEĞİLİZ”
İktidarın Saadet Partisi’ne karşı söylemlerinin değişmesini nasıl değerlendirdiği sorusunu yanıtlayan Karamollaoğlu, “Bize yönelik kötü üslubun durması aslında sevindirici haber. Aslında Sayın Cumhurbaşkanı’nın 19 Mayıs törenleri için yaptığı çağrı olumluydu. Yani bizler düşman değiliz, en fazla rakip olabiliriz. Yapılan yeni seçim sistemi de iktidar için tehlikeli bir durum. Artık yüzde elli artı bir alması gerekiyor. Sisteminin devam etmeyeceği yönünde duyum alıyoruz. Ama bu kötü üslup, iftira ağırlık olarak trollerden geliyordu. Bu trollerde o şekilde geçimlerini sağladıkları için halen devam ediyorlar” diye konuştu.
“MESAJ YERİNİ BULMAYACAK”
Karamollaoğlu konuşmasına, “Bizim iktidar partisiyle aramızda istişare, liyakat, demokrasi farkı var. Biz bunlara önem veriyoruz. Kutuplaştırma yapmıyoruz. Ama diğer taraf kutuplaştırmadan faydalanıyor. Bu da memleketimize zarar veriyor. Camide saf tutup beraber namaz kılıyoruz ama dışarı çıkınca farklı bakıyoruz. Bu seçim iktidarda şu kanaati oluşturdu, oturup konuşabiliriz, sorunları konuşabiliriz. Bunu önemsiyorum. Çünkü beraber bir şeyler konuşabiliriz demek kutuplaştırmayı azaltır. Havayı yumuşatma durumu güzel. Aynı zamanda Milli Gazete’yi ziyaret etmeleri, bize yönelik olumlu açıklamaları tabanımıza bir mesaj ama bu mesaj yerini bulmayacak. Yani oradan bir oy gelmeyecek” diyerek devam etti.
“HÜKÜMETİN S-400 POLİTİKASINI BAŞINDAN BERİ DESTEKLİYORUZ”
Hükümetin doğru politikalarını desteklediklerini belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hükümetin S-400 politikasını başından beri destekledik. Çünkü dost bildiklerimizden saldırı ihtimali artıyor. ABD, yeni sistemle kendi etkisinin azalacağının farkında. S-400’ler, ABD’nin ve İsrail’in yaklaşımına bakarsak bizim olmazsa olmazımızdır. Türkiye bundan bir adım geri attığında artık kimse Türkiye’ye güven duymaz. Taviz vermemesi icap eder” diye konuştu.
SORUNLARI İSTANBUL MERKEZİNDE KONUŞMAYA ÇALIŞTIK
Programın ev sahipliğini yapan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar ise, “Biz mümkün mertebe sorunları İstanbul merkezinde konuşmaya çalıştık. İstanbul’un sorunu aslında genel ekonomik durumdur. Anadolu’da bir fabrika kapandığı zaman bu İstanbul’un sorunu oluyor. Çünkü Anadolu’da işsiz kalan kişi toparlanıp İstanbul’a geliyor. Ekonomi, ulaşım neredeyse ikinci plana atılmış durumda. Oysa bu sorunların ön planda olması gerekiyor. İstanbul’da iktidara geldiğimiz zaman halk bunu görecek ve bizlerin yönetiminin nasıl olduğunu görecek” dedi.
“ADAYLIĞIMIZI ÇEKMEYECEĞİZ”
“Kutuplaşma, sürekli gündeme getirdiğimiz başka bir sorun” diyen Gökçınar, “İnsanlar artık kutuplaşmadan sıkılmış. Bizden bugün adaylığımızı çekmemizi bekliyorlar. Hayır, adaylığımızı çekmeyeceğiz. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Adalet için, hakkaniyet için mücadele edeceğiz” diye konuştu. TRT yayınına çıkmak için yapılan başvuru hakkında konuşan Gökçınar, “TRT’ye madem adaylar kendi müracaat ediyormuş, biz de müracaatımızı yaptık. Bu bir test değil, samimi bir başvuru. Davet bekliyoruz. Yalnız TRT elini çabuk tutsun. Seçime 3 gün kaldı” açıklamasında bulundu.
“KUSURA BAKIYORUM”
İmamoğlu’nun, “Hem Saadet Partisi hem Vatan Partisi adayımız kusura bakmasınlar. Onların hoşgörüsüne sığınarak söylüyorum, bundan sonra tüm adayların bir araya geldiği ortamlar da oluşturulacaktır” açıklaması üzerine Gökçınar, “Ben kusura bakıyorum. Yanlış anlaşılmasın bunu şahsım için söylemiyorum. Demokrasi adına söylüyorum. ‘Şimdi böyle oldu ileride yapacağız’ yaklaşımını da anlamadım. Bu ilerideki program ne zaman yapılacak herhalde seçime birkaç ay var sanılıyor. Yine de kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
GÖKÇINAR: “TRT ELİNİ ÇABUK TUTSUN”
TRT yayınına çıkmak için yapılan başvuru hakkında konuşan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, “TRT’ye madem adaylar kendi müracaat ediyormuş, biz de müracaatımızı yaptık. Bu bir test değil, samimi bir başvuru. Davet bekliyoruz. Yalnız TRT elini çabuk tutsun. Seçime 3 gün kaldı” açıklamasında bulundu.
“YILDIRIM ADAYLIKTAN ÇEKİLSİN, NECDET GÖKÇINAR DESTEKLENSİN”
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, “Bizim geçmişte beraber olduğumuz arkadaşlarımız devreye sokulmak üzere bize baskı yapıldı. İlla oyları saydırmayın dediler. Hukuk kuralları var. Oyların sayılması gerekiyorsa sayılsın. Keyfî istikamette ilerlersek adaletten ayrılmış oluruz. Baskılar ve talepler devam ediyor. Rica etme, yalvarma şeklinde halen devam ediyor. 31 Mart öncesi bizi neredeyse kapıdan kovanlar, selam vermeyenler, yalvar yakar, ‘Adayınızı çekin’ diyor. İstanbul’u yaşanmaz bir şehir haline getirdiniz. Kardeşlikte bahsediyorsak Binali Yıldırım adaylıktan çekilsin, Necdet Gökçınar desteklensin. Adaylıktan çekilip neden sizin günahınıza ortak olalım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum