CHP ve HDP Adayı ;İmamoğlu Bir Projedir!

23 Haziran seçimlerine sayılı günler kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları çalışmalarına hız verirken adayların rakipleri hakkındaki sert açıklamaları gündem olmaya devam ediyor.

CHP ve HDP Adayı ;İmamoğlu Bir Projedir!

23 Haziran seçimlerine sayılı günler kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları çalışmalarına hız verirken adayların rakipleri hakkındaki sert açıklamaları gündem olmaya devam ediyor.

CHP ve HDP Adayı ;İmamoğlu Bir Projedir!
20 Haziran 2019 - 13:38

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı televizyon programında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Yıdırım, FETÖ ve PKK tarafından desteklendiğini iddia ettiği CHP'li İmamoğlu için "İmamoğlu, başlı başına bir proje" değerlendirmesinde bulundu.
Yıldırım ayrıca "İmamoğlu'na destek veren birisi, bu ülkeye işgal girişiminde bulunan FETÖ, diğeri ise Kürt Türk ayrımı yapmadan insanlarımızın katili PKK. Bu sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mı değil mi?" dedi.
"MODERATÖR GAYRİ AHLAKİ DAVRANMIŞ!"
CHP'li Ekrem İmamoğlu ile ortak canlı yayındaki programa ilişkin de önemli açıklamalar yapan Yıldırım, canlı yayın program moderatör gazeteci İsmail Küçükkaya'nın İmamoğlu ile görüşmesini gayri ahlakilik olarak değerlendirdi.
Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın tavrını eleştiren Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:
"Evet. Burada gayri ahlaki bir durum vardır. Siyasetçi ve basın etiği açısından bir ahlaki durum vardır. Onun dışındaki konulara ben fazla takılmıyorum. Sorular verildi, verilmedi meselesi için elimde bir kanıt yok. Bilgi, belge yok. Bunu çok önemli bir husus olarak görmüyorum. Onun altını özellikle çiziyorum. Burada olması gereken, iki rakibin bir araya gelirken, program öncesi belirlenen kurallar çerçevesinde her iki adaya da eşit mesafede durulması. Ben telefonun öbür ucundayım. Moderatörle yüz yüze görüşmüyorum, telefonla görüşüyorum. Diğer aday ile moderatör aynı odada görüşüyor. Sonuçları açısından konuşmuyorum. Ne konuşuldu? Soru verildi, verilmedi, bunlar ayrı bir bahis. Hiç önemi yok. Önemli olan kamuoyuna karşı dürüst davranılmamıştır, adaylara dürüst muamele yapılmamıştır ve bu görüşme kamuoyundan gizlenmiştir. Hem aday tarafından hem de moderatör tarafından gizlenmiştir. Ta ki bu mesele bir şekilde ortaya çıkana kadar. Böyle bir şeyin olması tutarsızlıktır. Bu tutarsızlıkların tümünü kamuoyu takip ediyor. Takdir kamuoyunun olacaktır. Yayın ile ilgili ben herhangi bir yorum yapmadım. Biz yayınımızı yaptık, yayının tesiri ne kadar, hangi aday için doyurucu olduğuna izleyiciler karar verecek" 
''İMAMOĞLU BİR PROJEDİR!''
CHP'li İmamoğlu'yla ilgili sert eleştirilerde bulunan Yıldırım, İmamoğlu'nun proje olduğunu iddia etti.
Konuya dair dikkat çeken ifadeler kullanan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:
"Adayın üzerinden konuşuyoruz. Adayın özelliklerini ve çelişkilerini konuşuyoruz. Bu çok sağlıklı değil. Bu beni mutlu etmiyor. İmamoğlu, başlı başına bir proje de. O ayrı konu. Şunu söylemek isterim. Biz Cumhur İttifakıyız. Karşı tarafta ne var? Görünen CHP ve İYİ Parti. Ancak HDP yetkilileri, CHP adayına açık açık destek veriyor. Selahattin Demirtaş da açıklama yaptı. 'Hiçbir şey HDP'siz daha güzel olmaz' diyor. 'Biz size oy veriyoruz ama bizi yok saymayın. Borcunuzu da ödeyin' diyor. Herhalde bir anlaşma var. Bir pazarlık yaptıkları ağızdan ağıza dolaşıyor. Kürtler demek HDP demek değildir. Kürtler, İstanbul'da önemli bir nüfustur. İstanbul Türkiye'nin özetidir. Kürtler de var, Karadenizli, Akdeniz ve Marmara da var. Adeta bir ebru gibi, 7 renk tek yürek İstanbul'da yaşıyor. Dolayısıyla eğer HDP, Kürt hemşehrilerimizin oylarını masaya koyup bunun pazarlığını yapıyorsa çok büyük yanlışlık yapıyor. AK Parti, Türkiye'nin birçok bölgesinde birinci partidir. Birinci olmadığı yerlerde de ikinci partidir. AK Parti, Türkiye partisidir. CHP, o bölgelere girememiştir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum