Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi Muhteşem Bir Atmosferde Gerçekleşti

Sinan Erdem spor salonunda gerçekleşen Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Kongresi Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın katılımıyla gerçekleşti.23 Kasım'da Dr. Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde kongre çalışmalarına devam ediyor. Birçok il ve ilçelerde kongrelerini bitiren Yeniden Refah Partisi İstanbul'da da 1. Kongresini yaptı.

Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi Muhteşem Bir Atmosferde Gerçekleşti

Sinan Erdem spor salonunda gerçekleşen Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Kongresi Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın katılımıyla gerçekleşti.23 Kasım'da Dr. Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde kongre çalışmalarına devam ediyor. Birçok il ve ilçelerde kongrelerini bitiren Yeniden Refah Partisi İstanbul'da da 1. Kongresini yaptı.

28 Nisan 2019 - 19:53

Erbakan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, yüreklerinde "Milli Görüş"ün kanının dolaştığını ve bu kutlu yürüyüşte baş eğmeyeceklerini söyleyen Erbakan, "Ebu Eyyub el-Ensari Hazretlerinin şehri, Sultan Fatih'in şehri, cennet mekan Sultan Abdülhamid Han'ın şehri, Merkez Efendi Hazretlerinin şehri, Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin şehri, Hazreti Yuşa Aleyhisselamın şehri, merhum liderimiz Erbakan Hocamızın şehri, dünyanın başşehri, Osmanlı payitahtının İstanbul'umuzun birinci olağan il kongresi hayırlı ve mübarek olsun. İstanbul'umuza Milli Görüş sancağını yeniden, en yüksek burçlara dikmemize vesile olsun inşallah." diye konuştu. Salonu dolduran kişilerin kutlu, şerefli bir topluluk olduğunu vurgulayan Erbakan, “Bugün Sinan Erdem'i dolduran bu topluluk 21'inci asırda hakkın safının Serdengeçti'leridir. Gazze'de Abdullah, açlıktan kemikleri sayılan Somalili İbrahim, anne babası katledilmiş Arakanlı yavrular, Ege'de, Akdeniz'de boğulan Aylan bebekler, yalın ayak buz üzerinde ekmek dağıtan kamyonun peşinden koşan minicik yavrular için yola çıkmış bir topluluktur. İşte bu nedenle şereflidir, işte bu nedenle kutludur. “Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Mesele çok basit. İki şey yapacağız. İnsan yetiştireceğiz ve ürün üreteceğiz. Ahlaki, manevi ve bilimsel kalitesi yüksek insan. Yüksek katma değerli ürün. Bu seferberlik için gereken kaynağı da borçla, faizle, vergiyle değil, milli kaynak paketleriyle bulacağız." dedi. Erbakan, şöyle konuştu: “Bir ölür bin doğarız her düşüşte. Ümmetin iradesi seninle mühendis olur, kutlu davada ancak kutlu havadis olur. Şehit sancaktarım, bu sancak düşmez yere. Bıraktığın kardeşlik ebedi emanettir. Bazı yıldızlar vardır, yol gösterir sehere. Selamın üzere hocam. Yolumuz selamettir. Şehadet arzularsak bu dava, dava olur. “Erbakan, Avrupa Birliği'nin bir kenara bırakılarak idam cezasının gelmesi gerektiğini belirterek, ‘Millî Görüş" ruhuna dönmekle mümkün olduğunu savunan Erbakan, "Ülkemiz bu noktadan ancak eğitim ve üretim seferberliği ile kurtulur. Sihirli kelimeler bunlar. Kaliteli eğitim, kaliteli katma değerli üretim. İhracatı artırmak, işsizlikten kurtulmak, yüksek teknoloji ürünü üretmek, borçtan kurtulmak, dış ticaret açığını kapatmak, borç faizinden kurtulmak, refahın artması ve Türk Lirasının döviz karşısında ezilmekten kurtulması da buna bağlı. Topyekûn kalkınma ve kurtuluş için topyekun eğitim ve üretim seferberliğini başlatacağız. Mesele çok basit. İki şey yapacağız. İnsan yetiştireceğiz ve ürün üreteceğiz. Ahlaki, manevi ve bilimsel kalitesi yüksek insan. Yüksek katma değerli ürün. Bu seferberlik için gereken kaynağı da borçla, faizle, vergiyle değil, milli kaynak paketleriyle bulacağız." ifadelerini kullandı.
Kongrede tek aday olan Hüseyin Terzi, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı oldu.
Hüseyin Terzi Kimdir?
Aslen Trabzonlu olan Hüseyin Terzi, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğretimi ile birlikte Lise eğitimini doğduğu şehir İstanbul'da tamamladı. Marmara Üniversitesi İşletme  mezunu olan Hüseyin Terzi, Kendi inşaat firmasında yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır.25 yıl önce MGV'de gençlik hareketinde görev alan  Hüseyin Terzi, 2008 - 2010'da Saadet Partisi Gençlik kolları başkanlığı yaptıktan sonra uzun bir süre Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. İmam Hatip Dernekleri kurucularından olduğu gibi Erbakan Vakfı'nın kurucu üyelerinden olup 3,5 yıldır Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanlığı yapmaktadır. Hüseyin Terzi 4 çocuk babasıdır.

GENEL BAŞKAN DR. FATİH ERBAKAN KİMDİR.?

1 Ocak 1979 tarihinde doğan Dr. Fatih Erbakan, Milli Görüş Lideri merhum
Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın 3. çocuğudur.

Muhammed Ali Fatih Erbakan, ortaokul eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü üstün başarıyla bitirmiştir. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitmiş fakat annesi merhume Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kalmış ve lisans eğitimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora eğitimini alarak, DR. ünvanı almıştır.
Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Fazilet Partisi ve Saadet Partisinin özellikle gençlik çalışmalarında aktif görevler almıştır.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocanın vefatı sonrası, adına kurduğu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütmektedir.23 Kasım 2018 Cuma günü 99 Kurucular Kurulu üyesi ile birlikte Yeniden Refah Partisi'ni kurmuştur.İyi derecede İngilizce bilen Dr. Fatih Erbakan, evli ve iki çocuk babasıdır.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum