Türk-Amerikan Derneği MIM Türkiye'de ilk kez toplantı düzenleyecek

Amerika’da alanlarında yıldızlaşan Türklerin üyesi olduğu Türk-Amerikan Mimar, Mühendis ve İlim Adamları Derneği’nin (MIM), 2020’de ilk kez Türkiye’de bir toplantı düzenleyecek..

Türk-Amerikan Derneği MIM Türkiye'de ilk kez toplantı düzenleyecek

Amerika’da alanlarında yıldızlaşan Türklerin üyesi olduğu Türk-Amerikan Mimar, Mühendis ve İlim Adamları Derneği’nin (MIM), 2020’de ilk kez Türkiye’de bir toplantı düzenleyecek..

Türk-Amerikan Derneği MIM Türkiye'de ilk kez toplantı düzenleyecek
01 Kasım 2019 - 19:52

Türk-Amerikan Mimar, Mühendis ve İlim Adamları Derneği’nin (MIM)  New York Columbia Üniversitesi’nde düzenlediği “Başarıya Giden Sıradışı Yollar” konulu  toplantıya bu yıl hem bilim hem sanat alanında doktorası bulunan ender akademisyenler arasında yer alan Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Talat Çiftçi, NASA’nın roket programının yöneticilerinden Sırrı Oğuz, biyomoleküller konusundaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Selim Ünlü gibi önde gelen araştırmacılar katıldı. MIM toplantısının bir başka konuşmacısı, başrolünü Robin Williams’ın oynadığı ve hasta çocukları mutlu edebilmek için palyaço kılığına giren “Patch Adams” filminin ilham kaynağı Dr. Patch Adams’dı.Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Talat Çiftçi, Türk-Amerikan Mimar, Mühendis ve İlim Adamları Derneği’nin (MIM) New York Columbia Üniversitesi’nde düzenlediği “Başarıya Giden Sıradışı Yollar” konulu toplantısına katılarak son kitabı “Yaşamsal Satranç”la ilgili bir sunum yaptı. MIM’in 2020’deTürkiye’de düzenleyeceği ilk toplantı Altınbaş Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
 
Çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdüren başarılı Türklerin kurduğu MIM, bu yılki toplantısına hem bilim hem sanat alanında doktorası bulunan ender akademisyenler arasında yer alan Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Talat Çiftçi’yi de davet etti. Prof. Dr. Talat Çiftçi, toplantıda son kitabı “Yaşamsal Satranç”ta yer alan insan beyniyle ilgili son bulguları anlattı. Türkiye’de kısa süre önce yayınlanan Yaşamsal Satranç, insanın sanatı nasıl algıladığı konusu başta olmak üzere beynin sırlarına odaklanıyor.

ROBİN WİLLİAMS’IN CANLANDIRDIĞI DR. PATCH ADAMS DA YER ALDI
Türk-Amerikan Mimar, Mühendis ve İlim Adamları Derneği’nin (MIM) 7 yıldır Columbia Üniversitesi’nde düzenlediği toplantıya bu yıl Prof. Dr. Talat Çiftçi’nin yanı sıra NASA’nın roket programının yöneticilerinden Sırrı Oğuz, biyomoleküller konusundaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Selim Ünlü gibi önde gelen araştırmacılar da katıldı. MIM toplantısının bir başka konuşmacısı, başrolünü Robin Williams’ın oynadığı ve hasta çocukları mutlu edebilmek için palyaço kılığına giren “Patch Adams” filminin ilham kaynağı Dr. Patch Adams’dı. Adams, MIM üyelerine tıp anlayışı ile ilgili bilgi verdi.
 
GELECEK YIL TÜRKİYE’DE
Amerika’da alanlarında yıldızlaşan Türklerin üyesi olduğu Türk-Amerikan Mimar, Mühendis ve İlim Adamları Derneği’nin (MIM), 2020’de ilk kez Türkiye’de bir toplantı düzenleyecek. Prof.Dr. Talat Çiftçi ile MIM yöneticileri arasında yapılan görüşmede toplantının Altınbaş Üniversitesi’nde düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Prof. Dr. Talat Çiftçi, “MIM toplantısının Türkiye’de düzenlenecek olması Türk bilim dünyası için önemli bir olaydır. Altınbaş Üniversitesi olarak MIM toplantısının başarılı geçmesi için elimizden gelen tüm çabayı harcayacağız” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum