Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece Temsilciliği Üye Okul-Kurum Müdürleriyle Bir araya Geldi

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 5 Nolu Şube Küçükçekmece İlçe Temsilciliği tarafından tertip edilen Eğitim-Bir-Sen Üyesi Okul-Kurum Müdürleri toplantısı Şehit Fethi Sekin Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece Temsilciliği Üye Okul-Kurum Müdürleriyle Bir araya Geldi

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 5 Nolu Şube Küçükçekmece İlçe Temsilciliği tarafından tertip edilen Eğitim-Bir-Sen Üyesi Okul-Kurum Müdürleri toplantısı Şehit Fethi Sekin Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece Temsilciliği Üye Okul-Kurum Müdürleriyle Bir araya Geldi
18 Ekim 2019 - 00:27

5.Dönem Toplu Sözleşme Sürecini anlatan video gösterimi ile başlayan program Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Ağaca 'nın açılış konuşmasıyla devam etti.
Mustafa Ağaca konuşmasında; Sendikanın vizyonu ve misyonuyla ilgili kurucu Genel Başkan merhum Mehmet Akif İnan 'ın sendikacılığından örnekler verdi. Merkezinde insan olan ve insanı önceleyen bir sendika olduklarını ve geçmişten günümüze ülkenin içerisinde bulunduğu en kritik süreçlerde almış olduğu karar ve takındığı tutumla bu farklılığını belirgin şekilde hissettirmiştir ve hissettirmeye devam etmektedir dedi.
Mustafa Ağaca  ; İnsanlık aleminin içerisinde bulunduğu durum , ülkemiz ve İslam dünyasındaki yaşanan acı , kan , gözyaşı ve dramlar bizi her zamankinden daha fazla sorumluluk almaya , gündelik kısır çekişmelerle gücümüzü ve otoritemizi birbirimize karşı değil , zalim ve zulmedenlere karşı kullanmamız gerektiği gerçeğini bir kez daha yüzümüze çarpmaktadır.
 
Değerli arkadaşlar unutmayınız ki tıpkı içerisinde bulunduğumuz zamanın , mekanın ve aldığımız nefeslerin emanet olduğu gibi , oturmuş olduğumuz makam ve mevkilerinde birer emanet olduğunu ve hiçbir makam – mevkiinin sonsuz olmadığını ,önemli olanın o görevlerdeyken doğruluk ve adalet üzerine görevimizi ifa ve idame ettirmek olduğu bilincini her daim zihinlerimizde diri tutmaktır.
 
Değerli arkadaşlar Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece Teşkilatı olarak sözü olanı dinlemeye , sorunu olanın sorunun gidermeye , derdi olanla dertlenmeye ve ortak değerlerde , söylemlerde buluşmaya gayret ettiğimizi ve bundan sonrada aynı düşünce ve eylem birlikteliği içerisinde olacağımızı bilmenizi ister , tertip ettiğimiz toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, şuanda Suriye’de “Barış Pınarı harekatı “ nda görev yapmakta olan Mehmetçiklerimize kolaylıklar diler , mansur ve muzaffer olmalarını cenabı Allah’tan niyaz ederim. Bu harekat neticesinde şehit olan asker ve sivil vatandaşlarımıza rahmet , milletimize başsağlığı diliyorum.
 
Hepinize katılımlarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor , birlik ve beraberliğimizin ilelebet  kaim ve daim olmasını  temeni ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.
 
Ugur Okulları Sefaköy Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Göker 'in selamlama konuşmasıyla devam eden program Eğitim -Bir-Sen İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Yusuf Sabaz 'ın konuşmasıyla sona erdi.
 
Şube Başkanı Yusuf Sabaz ,  sendikal ve eğitim gündemine dair yapmış olduğu konuşmasında ; 5.Dönem Toplu Sözleşme süreci ve süreç içerisinde yaşananlarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
 
Sabaz; Yaklaşık bir yıldır Şube Başkanı  olarak görev yaptığını  ve bu süreç içerisinde  yapılan etkinlik ve faaliyetlerle ilgili değerlendirme ve açıklamalarıyla konuşmasına devam etti.
 
Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini ifade eden Sabaz, sendika olarak dün olduğu gibi bugün de içerisinde bulunmuş olduğumuz şartların ve sürecin en iyi şekilde analiz edilerek devletin ve milletinin çıkarları doğrultusunda tavır takınacaklarını, takındıklarını söyledi ve genel bir değerlendirmede bulunarak konuşmasını tamamladı. 
 
Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece üye Okul-Kurum Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı soru cevap bölümüyle sona erdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum