Sadakataşı Ramazan çalışmalarına başladı

Ramazan çalışmalarına ‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım’’ çağrısıyla başlayan Sadakataşı Derneği, ay boyunca yaklaşık 500 bin kişiye yardım ulaştırmayı hedefliyor.

Sadakataşı Ramazan çalışmalarına başladı

Ramazan çalışmalarına ‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım’’ çağrısıyla başlayan Sadakataşı Derneği, ay boyunca yaklaşık 500 bin kişiye yardım ulaştırmayı hedefliyor.

Sadakataşı Ramazan çalışmalarına başladı
30 Nisan 2019 - 00:19

Ramazan’ın yaklaşmasıyla birlikte dünyanın dört bir tarafında ki, mazlum coğrafyalarda yardım çalışmalarına başlayan Sadakataşı Derneği, mülteci kamplarındaki çocuklara, yetimhanelerdeki yetimlere ve yoksulluk sebebiyle açlığa direnen insanlara yardım ulaştırmak amacıyla bu yıl ‘‘Kardeşlikte Ramazan Gibi Olalım’’ çağrısıyla faaliyetlerini yürüterek, mazlumlara umut olmayı sürdürecek.

Sadakataşı Derneği, Türkiye ile birlikte 25 ülkede gerçekleştireceği Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek için gıda kumanyası, ilmihal, fitre, fidye ve zekât dağıtımları yapacak. Düzenli kurulacak iftar sofralarında oruçlar açılacak. Ramazan ayı boyunca sürecek yardımlarla birlikte binlerce çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek.
 
Kriz ve savaş bölgelerine öncelik
 
Bu Ramazan’da abluka altında olan Gazze, işgal altında bulunan Kudüs, iç savaşın yaşandığı Suriye ve Yemen’de, Müslümanların azınlıkta olduğu Güney Asya ve Bangladeş’te bulunan mülteci kampları ile Arakan gibi kriz bölgelerine dernek tarafından öncelik verilerek yardımlar ulaştırılacak.
 
25 ülkeye Ramazan yardımı
 
Dernek başta Türkiye olmak üzere Abhazya, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bulgaristan, Burkina Faso, Çad, Endonezya, Filipinler, Hindistan, Gazze, Kudüs, Irak, Kenya, Kırgızistan, Lübnan, Mali, Moğolistan, Nijer, Somali, Sri Lanka, Suriye, Tanzanya, Vietnam ve Yemen’e Ramazan yardımları ulaştırarak sofraları bereketlendirecek.
 
Çocuklara bayramlık hediyeler
 
Bayram coşkusunu en çok yaşayan çocukları unutmayacak olan dernek bu Ramazan’da binlerce bayramlık kıyafet ve oyuncak dağıtarak mutluluklarına ortak olacak.
 
Kardeşlik sofraları
 
Sadakataşı Derneği, Ramazan boyunca düzenli iftar sofraları kurarak binlerce kardeşimizle bir araya gelecek. Dernek ayrıca 2011 yılından beri sürdürdüğü gelenekselleşen Mescid-i Aksa avlusundaki iftarlarda binlerce Filistinli ile kardeşlik sofrası kurmaya devam edecek.
 
Diğer Projeler
 
Ramazan yardımları dışında dernek ay içerisinde, Sri Lanka’da 500 katarakt ameliyatı, Çad’da 2 camii ile su kuyusu açılışları gerçekleştirecek. Ülkelerindeki katliamlardan kaçıp komşu ülke Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilerin yaşadığı kamplarda su kuyusu açılışları yapılacak. Tanzanya’da bir camiinin temeli atılacak.
 
Geçen Ramazan neler yapıldı?
 
2018 yılı Ramazan ayında 21 ülkede yapılan yardımlarda;
-8 bin aileye gıda kumanyası dağıtıldı.
-Bin kişiye ilmihal dağıtımı gerçekleştirildi.
-1300 çocuğa bayramlık kıyafet ve 2 bin aileye fitre ve zekât ulaştırıldı.
-Kurulan iftar sofralarında yaklaşık 50 bin kişi orucunu açtı.
-Yaklaşık 300 bin bu yardımlardan faydalandı.
Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan Sadakataşı Derneği, kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar vekumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum