Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayını Tanıttı

31 Martta Türkiye’nin her yerinde ve tek başına seçime giren Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı, aday tanıtım programını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayını Tanıttı

31 Martta Türkiye’nin her yerinde ve tek başına seçime giren Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı, aday tanıtım programını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

08 Şubat 2019 - 20:44

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı, Akdeniz Davet Salonu’nda aday tanıtım programı düzenledi. Yoğun katılım ve coşkulu bir atmosferde gerçekleşen programda, Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş,  Çok sayıda vatandaşın katıldığı programa Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, YENİAD Genel Başkanvekili Harun Macit, AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, AGD Küçükçekmece İlçe Başkanı Atilla Olgunöz, Saadet Partisi’nin çevre ilçe başkanları ve belediye başkan adayları, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri iştirak etti.2019/02/2019-02-08-21-01-13.jpg

Saadet Partisi Küçükçekmece aday tanıtım programı istiklal marşı okundu ardında Anadolu Gençlik yönetim kurulu  ve Başkan yardımcı Ali Rıza Yılmaz kuran kerim okudu.

2019/02/2019-02-08-20-48-09.jpg


Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük,yaptığı açılış konuşmasında İyiliğin, adaletin, güzelliğin tesisi için gece gündüz çalışan dava arkadaşlarım,Başları dik, yürekleri mümbit, Yurdumuzun’nun güzel insanları,Küçükçekmecemizin bu en büyük salonunu dolduran dava kardeşlerim Belediye başkan adayı ve meclis üyeleri aday tanıtım programımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

2019/02/2019-02-08-20-48-07.jpg

Kıymetli Küçükçekmeceliler,Büyük bir günde , önemli bir zamanda , Muhteşem sonuçlar almak üzere bir aradayız. Bu gün büyük bir gün Çünkü; Her bir hareketin ivme kazandığı zamanlar vardır .Ve bizim için o gün bu gündür.Sizler Görünenin  Işıltılı duruşuna bakmayın  yanlış olan , hak olmayan kırılgan olur , ömrü kısadır.İyinin, güzelin, doğrunun , faydalı ve adil olanın , yani hakkın geleceği hem mutlak hem de kesindir , engellenemez.O nedenle sonuç, Bir yandan kaçınılmaz diğer yandan da muhteşem olacaktır.Milli Görüş mensupları olarak bizler,İnancımızın ve tarihi misyonumuzun farkındayız.Yaşadağı her bir acı deneyiminden sonra yüzünü Türkiye’ye çevirip medet uman,imdat bekleyen insanlara karşı mesuliyetimizi biliyoruz.Küçükçekmece halkı en mahrum ,en mağdur topluluklardan birisidir.Kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan bu insanların En büyük hizmeti bizden alabileceklerini Komşularımıza anlatmamız gerekiyor.Onlara hizmet etmek üzereİçimizdeki en iyimizi onlara ayırdığımızı haykırmamız lazım.Sadece ilçe halkımıza değil , Zelil bir hayat yaşayan Aklı olan , yüreği yanan ve ciğeri parçalanan , tebessümü unutmuş , mutluluğu tanımayan , bize engel olmaya bile çalışan insanlara en büyük iyiliğin ancak yine bizlerin eliyle geleceği anlatılmalıdır.Bizler göründüğümüz gibi insanlarız. Senaryolarda rolümüz yok, payımız yok, kimseyi aldatmadık.Tek sorumluluğumuz var.O da yaratanı sevmek , yaratandan ötürü yaratılanı sevmek ve ona hizmet etmektir.Bu yolda gösterdiğimiz çaba bizim için en büyük iftihar Ve tatlı yorgunluklarımız en büyük kazancımızdır. Elde edeceğimiz başarıların başı ise Rabbimizin rızası , kullarının göreceği hizmet ve memnuniyetleridir.Bu bozuk düzen, bu zulüm düzeni elbette yıkılacaktır, yıkılmaya mahkûmdur

Çünkü biliyoruz ki, bu böyle devam etmez.Unutmayın kardeşlerim..!! Her karanlık gecenin bir sabahı vardır.Her kışın bir baharı vardır. Karanlıktan aydınlığa çeviren, hüzünleri feraha ulaştıran, bir yüce el, bir yüce kudret vardır. Yusuf'u kuyudan alıp, Mısır'a Sultan eden bir güç vardır. Musa'yı Firavun'un sarayında yetiştirerek,Oraya hâkim kılan bir güç vardır.Firavunları, zalimleri, hainleri, zillete mahkûm eden, mazlumun ahına cevap veren, sabredeni mutlaka zafere ulaştıran bir irade vardır. Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya er geç kurulacaktır. Zulmün, sömürünün, haksızlığın ve gözyaşının zirveye çıktığı bu çağda, insanlığın, ekmek gibi, su gibi, hava gibi, Milli Görüş’e ihtiyacı var..

Çünkü.. Milli Görüş ’süz Saadet olmaz.. “Keşke” dememek için, pişman olmamak için, “Ellerim kırılsaydı da oy vermeseydim” dememek için bu sefer Saadet partisi ve Küçükçekmecemizin adayı Mustafa KURDAŞ diyeceğiz inşallah…Yolculuğumuz, milletimize mübarek ve bütün insanlığa hayırlı olsun’’ dedi .

2019/02/2019-02-08-20-47-59.jpg

Ardında kürsüye gelen Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, “AKP’nin 16 yıldır hâkim kıldığı çalıyor ama çalışıyor anlayışının karşısına çalışıyor ve bir kuruşa tamah etmiyorlar anlayışını hâkim kılacağız. İktidara 1 Nisan şakası yapacağız. 1 Nisan’da kazanacağız ve başkanımızı ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı
2019/02/2019-02-08-20-47-58.jpg
.
Programda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, iktidar partisinden yapılan “94 ruhu” açıklamalarına değindi. “Birileri 94 ruhunu çağırma seanslarına başlamış” diyen Sevim, “Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi çağırmakla ruh gelmez. 94 ruhu devletin uçakları ile seyahatlere, seçim çalışmalarına değil kendi babasını dahi makam aracına bindirmeyenlerin; devlete milyon liralarca telefon faturası ödeten kişilerin değil; şahsi aramaları için makam odasına telefon hattı çektirip kendi cebinden ödeyenlerin; yakın, uzak bütün akrabayı işe alanların değil, kendi kardeşini dahi işe almayan dürüstlerin ruhudur. 94 ruhu cepsiz ceketlilerin ruhudur” ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş, aday tanıtım programında yaptığı konuşmada, “Küçükçekmece İstanbul’un 2. büyük ilçesi, Türkiye’nin 7. büyük ilçesi. Tam 53 ilimizden büyük. 650 milyonluk dev bir bütçeye sahip potansiyeli olan bir ilçe. 21 mahallesi var ve Türkiye’de nüfus olarak dereceye giren mahallesi var. Ancak varoşluğa terk edilmiş. Bizden ayrılarak ilçe olan Başakşehir kadar imajımız yok” dedi.

2019/02/2019-02-08-20-47-54.jpg
 “Genel sorunların tamamı ve fazlası maalesef ilçemizde de kronikleşmiş” diyen Kurdaş, kronik sorunları, “Nüfus yoğunluğu, trafik, ulaşım, eğitim, yeşil alan azlığı, aşırı betonlaşma, güvenlik, asayiş, barınma, yüksek kiralar, işsizlik, gelir dağılımda adaletsizlikten, riskler (deprem, savaşta şehrin korunması), otopark ve otobüs seferlerinin yetersizliği” diyerek sıraladı. “Kimse benden çılgın proje beklemesin” diyen Kurdaş, “Yapacağımızı söyleyeceğiz, yapacağımızı anlatacağız, yapmayacaklarımızın istismarına asla kalkışmayacağız. Hayal satmayacağız. Allanacak pullanacak ama bir daha yüzüne bakılmayacak dev proje kataloglarıyla oy avcılığına çıkmayacağız. Kadromuzla, ahlakımızla, aklımızla, özgüvenimizle kapınızı çalacağız” şeklinde konuştu.
Belediye başkanı seçildikten sonra yapacaklarını anlatan Kurdaş, “Daha koltuğumuza oturmadan yapacağımız iki önemli işimiz olacak. Belediye binalarımızdan indirilen, dahası gönüllerden de maalesef sökülüp atılan ‘rüşvet alan da veren de mel’undur’ tabelasını Küçükçekmece Belediyesi’ne törenle asacağız. Sonra da belediye başkan yardımcılarımızın makam kapılarını aynı şekilde sökeceğiz. Bütün bunları hep birlikte törenle yapacağız. 1 Nisan sabahı tabelamızı asacağız, kapılarımızı sökeceğiz. Hepinizi bekliyorum” diye konuştu.
2019/02/2019-02-08-20-47-55.jpg

“Belediye başkanı halkı yönetmek için değil, halka hizmet için vardır” ifadelerini kullanan Kurdaş, “Belediye başkanınız bürokrasiyi halka karşı kullanmayacak, bürokrasiye karşı halkı koruyacak. Şehre hükmetmeyeceğiz, makamda değil işin başında olacağız. Küçükçekmece’ye hükümdar olmayacağız biz hizmetkârlığa talibiz. Belediyemizi seçildiğimiz partinin arka bahçesi haline getirmeyeceğiz… Yandaşımız olmayacak. Bütün ihaleler, sosyal medya mecralarında, Facebook, Youtube üzerinden canlı yayınla yapılacak, haktan, adaletten ayrılmayacağız” açıklamasında bulundu.
Kurdaş, “1 Nisan’dan sonra makam araçları kullanımında da kriterler getireceğiz. Mustafa Kurdaş evinden belediyeye, belediyeden de evine gider

 “Şeffaf olacağız” diyen Kurdaş, “Belediyenin borcu harcı her neyse hepsini resmi internet sitesinde kimseden saklamadan yayınlayacağız. Kesinlikle denk bütçe yapmak için seferber olacağız. Denk bütçe demek, borçlanmamak demek... Denk bütçe demek, üretimle öz kaynak oluşturmak demek... Denk bütçe demek, bundan sonra faiz ödemelerine, planlamalarına neden olacak her şeyden kaçınmak demek... Denk bütçe demek, Küçükçekmece’mizin bekasını kurtarmak demektir. İstihdam alanları açacağız. Belediye üretir, kazanır ve halkına kazandırır diyeceğiz.

Yani sadece Küçükçekmecelilerin vergilerine, merkezi iktidarın himmetine, milli servete göz dikmeyeceğiz.
Hem işsiz insanımızın elinden tutacağız, hem de hizmetler için imkân oluşturacağız. İsrafı önleme ve tasarruf komisyonu kuracağız imkânların çarçur edildiği, akıp gittiği her deliği kapayacağız. Lüks, şatafat, keyfilik dönemine son vereceğiz” kurdaş konuşmasında’’
İklim dostu bir belediyecilik mümkündür.

2019/02/2019-02-08-20-48-00.jpg

Ekosistem dostu bir belediyecilik mümkündür.
İstihdam dostu bir belediyecilik mümkündür.
Üretim dostu bir belediyecilik mümkündür.
Kadın dostu bir belediyecilik mümkündür.
Çocuk dostu bir belediyecilik mümkündür.
Kitap dostu bir belediyecilik mümkündür.
Sanat dostu bir belediyecilik mümkündür.
Tarih dostu bir belediyecilik mümkündür.
Kültür dostu bir belediyecilik mümkündür.
Engelli dostu bir belediyecilik mümkündür.
öğrenci dostu bir belediyecilik mümkündür.
bizim gibi düşünmeyen hain değildir
Ayrımcılığa son vereceğiz.
Sokağı sokaktan, caddeyi caddeden, mahalleyi mahalleden, şehri şehirden ayırmayacağız.
İnsanı insandan ayırmayacağız.
Buradan ilan ediyorum.
Bizim gibi düşünmeyen hain değildir.
Bizim gibi hissetmeyen bizim gibi konuşmayan bizim sevdiğimizi sevmeyen düşman değildir.
2019/02/2019-02-08-20-48-02.jpg

 
Kurdaş, “Rahat, konfor, şatafat ve israf dönemi en tepeden en aşağıya kadar son bulacak. Neredeyse şehrin her noktasına astığı fotoğraflarıyla şehri ve halkını rahatsız eden bir belediye başkanınız olmayacak. Saadet Partili Belediye Başkanınız 5 yıl sonra fotoğraflarıyla değil, icraatlarıyla huzurunuza gelecek. Yani imaj belediyeciliği yapmayacağız,” açıklamasında bulundu. Ardında toplu resimler çekilerek program sonlandı
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum