Küçükçekmece'de Okul Tadilat Gördü, Deprem olunca Riskli denildi. İhmalin Sorumlusu Kim?

İstanbul'un Silivri ilçesi açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremin yoğun olarak hissedildiği İstanbul’da birçok okul hasar gördü özelikle Bazı okullar, boşaltılırken, bazı okulların belli bölümleri kapatılmaktadır.

Küçükçekmece'de Okul Tadilat Gördü, Deprem olunca Riskli denildi. İhmalin Sorumlusu Kim?

İstanbul'un Silivri ilçesi açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremin yoğun olarak hissedildiği İstanbul’da birçok okul hasar gördü özelikle Bazı okullar, boşaltılırken, bazı okulların belli bölümleri kapatılmaktadır.

Küçükçekmece'de Okul Tadilat Gördü, Deprem olunca Riskli denildi. İhmalin Sorumlusu Kim?
05 Kasım 2019 - 14:53Küçükçekmece'de 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 152 bin 743 öğrenci olduğu ilçede Küçükçekmece Belediyesi ekipleri okulların açılmadan önce ilçede 80 okulun bakım, tadilat, boya işlerini yaparken, 160 okulun ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarını gerçekleştirdi. Tadilat, bakım-onarım ve ilaçlama çalışmalarını ilçe genelindeki okullarda yapıldı reklamlar yapıldı.


İstanbul Küçükçekmece Tahsin Banguoğlu İlkokulunda ki 200 bin TL harcanarak çatısından, duvar onarımı ve badanasına kadar geniş kapsamlı bir tadilattan geçirildiğini, okullar açıldı bir deprem oldu ve okul riskli denildi ve boşaltıldı peki “Okul riskli ise neden 200 bin TL harcanarak tadilat gördü?

BU OKULDAKİ İHMALİN SORUMLUSU KİM ?

İstanbul Küçükçekmece Tahsin Banguoğlu İlkokulunda ki öğrenciler okulun hasarlı olması sebebiyle başka okullarda eğitim – öğretime devam etmekteler. Peki bu olayda ki ihmal ve kusurlu Kim ?
26 Eylül Tarihinde Silivri merkezli gerçekleşen 5.8 şiddetindeki depremde hasarlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltılan, öğrencileri farklı okullara gönderilen Tahsin Banguoğlu İlkokulu ile ilgili tarafımıza velilerden ilginç ihbarlar geliyor. Velilerin aktardığına göre yaz döneminde okulda yapılan tadilat iş ve işlemlerinde bazı yanlış ve uygunsuz çalışmalar yapılmış. Okulun koridor ve salonlarında bulunan kalebodurlar sökülmeden üzerlerine yeniden kalebodur döşenmek suretiyle ekstra bir ağırlık oluşturduğu söyleniyor. Ve işin ilginç yanı bu tadilat çalışmasını yapan firmanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bir Şube Müdürü tarafından gönderildiği, her hangi bir ihale yada sözleşme imzalanmadığı ifade ediliyor.

İhaleyi alan firma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında yönlendirmesi ve 200.000 lira bir masraftan söz edilen iddiaların olması Gerçekten bu kadar masraf yapılmış mı?

Bu tadilat için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden izin alınmış mı?

Tahsin Banguoğlu İlkokulu, Yüzeysel tadilat yerine neden güçlendirilmeye yapılmamış?

Küçükçekmece’de okulların depreme dayanıklılık açısından testi yapılmış mıdır?

Tahsin Banguoğlu İlkokulu Çürük ve eski bir okul olduğu bilindiği halde neden analiz yaptırmamış?

yılmaz, veli, öğretmen ve öğrencilerin okullara ilişkin deprem riski nedeniyle tedirgin olduğunu belirterek,. Deprem riski nedeniyle kapatılan Tahsin Banguoğlu İlkokul öğrencilerinin mağdur olduğunu ve okullarının daimi durumlarına ilişkin endişeli olduklarını anlatan veli, yaşanan sıkıntılara işaret etti.

Okul velilerinden tarafımıza iletilen ihbarları kamuoyuyla paylaşmanın bir vatandaşlık borcu olduğunu ve  bu bilinçle  kamu zararına yapıldığı görülen bu iş ve işlemlerin, kimler tarafından nasıl yapıldığının takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.
Kamu kaynakları neden çarçur ediliyor
 

 
Tarafsızlık ilkesi gereği bu açıklamayı yayınlıyoruz.

Hicrethaber olarak; Kamu yararı bulunan, gerçek ve güncel bir haberin veya eleştirinin, özle biçim arasında denge kurulmak suretiyle verildiği durumlarda, basın için hiçbir sınırlama söz konusu olamayacaktır.
Yayınladığımız haberlerimizin hiçbir şahısa,siyasi partiye ve derneğe yıpratıcı ve yıkıcı olmayacak şekilde yapmaktayız .Toplumda hep bir söz vardır; Ateşin olmadığı yerde duman çıkmaz sözü ile Devlet kurumlarımızı zarara uğratacak kim olursa olsun karsısındayız. Dernek kurup Rant sağlamak, ihaleye usulsüzlük karıştıran bireyleri, siyasi güç ile ihaleye fesat karışmak gibi Devletin malı deniz yemen keriz sözüne karşı olduğumuzu beyan ediyoruz.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum