Mazbatasını Alan CHP Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt kimdir.?

Esenyurt’un Belediye Başkanı seçilen çiçeği burnunda Başkan Kemal Deniz Bozkurt mazbatasını aldı.

Mazbatasını Alan CHP Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt kimdir.?

Esenyurt’un Belediye Başkanı seçilen çiçeği burnunda Başkan Kemal Deniz Bozkurt mazbatasını aldı.

Mazbatasını Alan CHP Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt kimdir.?
12 Nisan 2019 - 12:42

Mazbatasını alan Bozkurt’ ’Halkımızın emanetini bugün teslim aldık. Şimdi el ele verip çalışma vaktidir. Güzel şeyler olacak Esenyurt'ta. Umudu, kardeşliği ve huzuru birlikte büyüteceğiz. Esenyurt'a, hepimize hayırlı olsun...’’sözlerine devam eden  Bozkurt ‘’Esenyurt'un güzel insanları, hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum. Hiç kuşkunuz olmasın, sizi mahcup etmeyeceğim. Güveninize layık olacağım, bana oy veren ya da vermeyen tüm Esenyurtluların başkanı olacağım. İlçemizin tüm renkleriyle kol kola girerek Esenyurt'u huzurun, umudun ve kardeşliğin merkezi yapacak, çocuklarımıza aydınlık bir gelecek sağlayacağız. Sağ olun, var olun!’’
Kemal Deniz Bozkurt Kimdir?
Köy enstitüsü mezunu öğretmen bir baba ile ev hanımı bir annenin 3. çocuğu olarak 1965 yılında Ardahan’da doğdu. Lise öğrenimini Avcılar İnsa Lisesinde tamamladı. 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1977 yılından beri Esenyurt’ta yaşayan KEMAL DENİZ BOZKURT evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
İş Yaşamı
15 yıl uluslararası şirketlerde teknik müdürlük, yatırım ve planlama müdürlüğü yaptı. Görevi; şirketlerin yatırım planlama, üretim verimliliğinin yükseltilmesi, fabrika yerlerinin optimizasyonu, yatırım çalışmaları ve diğer teknik konuları kapsamaktadır. 50 civarında fabrikanın kurulumu ve üretime geçişini, üretim hattı kurulumu, makine, mekanik, elektrik ve inşaat projelerini yönetti. Yöneticilik yaparken yurt dışında yürütülen birçok projede görev aldı. Yurt içi ve yurt dışında liderlik, bilişim, iş yönetimi alanlarında ve teknik alanlarda çok sayıda eğitime katıldı. 2009 yılından itibaren yatırım planlama, fabrika kurulumu, inşaat, altyapı ve özel makine ekipman üretimi alanlarında faaliyet gösteren kendi şirketini yönetmektedir.
Siyasi Yaşamı
Üniversite öğrencisi iken 1985 yılında SODEP'e üye oldu. Sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi’nde (mahalle, ilçe, il, kurultay) delegelik, mahalle sorumluluğu, gençlik kolları, belde yöneticiliği, il insan hakları komisyon üyeliği, aralıksız 3 dönem (Mayıs 2009 - Temmuz 2014) ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. Esenyurt ilçesinin seçilmiş ilk ilçe başkanıdır.  Genel Merkez'in de yardımıyla Esenyurt'un merkezinde partimize bir ilçe binası kazandırdı. İlçe başkanlığı döneminde yaptığı birçok etkili çalışmaya ek olarak Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığı ile koordineli olarak Esenyurt’un imar ve diğer yolsuzluklarını ortaya çıkarıp Türkiye kamuoyuna taşıdı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum