Küçükçekmece'yi AK Parti'den alan CHP'li Kemal Çebi KİMDİR.?

Resmi olmayan sonuçlara göre Küçükçekmece'yi CHP'li Kemal Çebi kazandı.

Küçükçekmece'yi AK Parti'den alan CHP'li Kemal Çebi KİMDİR.?

Resmi olmayan sonuçlara göre Küçükçekmece'yi CHP'li Kemal Çebi kazandı.

Küçükçekmece'yi AK Parti'den alan CHP'li Kemal Çebi KİMDİR.?
01 Nisan 2019 - 21:44

31 mart 2019 yerel seçimlerde CHP'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Kemal Çebi  olmuştu;
31 mart 2019 yerel seçimlerde İstanbul ilçelerinden sonucu en çok merak edilen ilçelerden biri Küçükçekmece'ydi. AK Parti ve CHP'nin önceki seçimlerde kıyasıya yarıştığı ilçede bu seçimde CHP'nin Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi oldu.
Çebi, yüzde 50.98 oy oranıyla belediyenin yeni başkanı oldu.
AK Parti'nin adayı Temel Karadeniz yüzde 45.52 oy aldı. Açılan sandık oranı ise yüzde 99.37


KEMAL ÇEBİ Kimdir?


Güvenilir, sözünün eri, dürüst politikacı .51 yıldır Küçükçekmeceli
1956 yılında, Trabzon’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni 1982 yılında bitirdi. Evli ve iki çocuk babası olan, 51 yıldır Küçükçekmece’de yaşayan Kemal Çebi, Küçükçekmece’nin sosyal hayatında her alanda yer almaktan mutluluk duydu; 17 yıl boyunca Cennet Barbaros Spor Kulübü başkanlığı yaptı.
SHP ve CHP’de 9 yıl ilçe yöneticiliği, dört dönem Küçükçekmece CHP İlçe Başkanlığı, farklı dönemlerde İlçe, İl ve Kurultay Delegelikleri yaptı. 15 Temmuz 2013 tarihinde İlçe Başkanlığı’ndan ayrılarak Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı oldu, eğilim yoklamasında sandıktan birinci olarak çıktı. 1974 yılında, Bakırköy Ticaret Lisesi 2. sınıfta başlayan siyasi mücadelesini bugün de ilk günün heyecanıyla, kararlılıkla sürdürüyor.
Atatürk ilke ve devrimlerinin, çağdaş, sosyal, laik bir hukuk devletinin her zaman savunucusu oldu. Bireyin özgürlüğüne, cinsiyet eşitliğine, çevrenin
korunması gerekliliğine inandı, bunlar için çalıştı. Sosyal demokrat bir ailenin bir ferdi olarak daima insanların mutlu yaşadığı bir dünya hayal etti ve bu uğurda 44 yıldır aralıksız mücadele vermeye devam ediyor.
 

Hepimiz Kazandık

Benimle birlikte yürüyen, bana güvenen tüm Küçükçekmecelilere yürekten teşekkür ediyorum.

Küçükçekmece’de yaşayan herkesin belediye başkanı olacağımdan, kime oy vermiş olursa olsun bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

Tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunarım. 

Kemal Çebi
Küçükçekmece Belediye Başkanı


YORUMLAR

  • 0 Yorum