Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda Yaz Kuran Kursuna Engel Koydu.

1969 yılında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) ile Başlaya Milli Ve Manevi Değerlere Bağlı Gençlik yetiştirmek çalışmaları hep sıkıntılar çekmiştir ve çekmeye devam etmektedir. Daha sonra MTTB kapatılıyor ve onun yerine Akıncı Gençlik Teşkilatı kuruluyor. O da bir süre sonra da kapatılıyor. Ve ondan sonra efsane Milli Gençlik Vakfı kuruluyor.

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda Yaz Kuran Kursuna Engel Koydu.

1969 yılında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) ile Başlaya Milli Ve Manevi Değerlere Bağlı Gençlik yetiştirmek çalışmaları hep sıkıntılar çekmiştir ve çekmeye devam etmektedir. Daha sonra MTTB kapatılıyor ve onun yerine Akıncı Gençlik Teşkilatı kuruluyor. O da bir süre sonra da kapatılıyor. Ve ondan sonra efsane Milli Gençlik Vakfı kuruluyor.

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda Yaz Kuran Kursuna Engel Koydu.
22 Mayıs 2019 - 19:19

2000 yıllarında kapatılan MGV ‘nin yerine, Anadolu Gençlik Derneği ismiyle ile milletimizin, Anadolu’nun gençliğine hizmet ediyor.“İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” Düsturuyla çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği, ülkemizin dört bir yanına yayılmış şubeleriyle tüzüğünde ifade edilen amaç ve hedeflerini yerine getirmek üzere yürüttüğü çalışmalarla ülke gençliğinin birlik ve beraberliğinin biricik teminatı olmuştur.
Ne yapıyor mesela: bir yandan yılbaşı etkinlikleri yapılırken, bir taraftan Anadolu Gençlik Derneği de “Mekke’nin Fethi” programlarını yapıyor.
Bunun dışında “Helal Kazanç Konferansları” oluyor.
Nisan ayında ise Kutlu Doğum haftasında Peygamber Efendimiz (sav)’i yâd ediyor,
Anadolu Gençlik Derneği; Temel aldığı ilke Kur-an’ı Kerim’i öğretmek. Temel dini bilgiler, Peygamber Efendimizin hayatı, hadis-i şerifleri ve dünyaya bakışı… Bunun Yanında Bir Müslüman Gencin Dünyaya Bakış Açısı; Nasıl Yetişmesi, Neler Yapması, Nelerle İlgilenmesi Gerektiği Hakkında Eğitimlerle Gençlerimiz bilinçlendirilmektedir.
28 Şubat’tan Sonra Üniversitelere Başörtülü Eğitim Yasak İken, Ak Parti İktidar Sayesinde Başörtüsü Özgürlüğü Sağlandı.
Çağımız internet çağı, televizyon çağı herkes oraya odaklanmış ve Bunların kapitalizm ve emperyalizmin bir ürünü olduğunu, insanları morfin gibi bundan etkilediğini, uyuşturduğunu yani geleceğe doğru hiçbir şeyi düşünmeyen ve varlığından habersiz bir toplum oluşturduğunu görüyoruz.  Türkiye’de ve tüm dünyada gençliğin huzuru, mutluluğu ancak Kuran’ın ve Allah Resulünün çizdiği doğrultuya bağlıdır diyen Anadolu Gençlik Derneğidir.
Yine bu yılda büyük hazırlıklar yapan Anadolu Gençlik Küçükçekmece İlçe Milli Eğitimin engeline takıldı.
Küçükçekmece'den daha önceden yapılan yaz kuran kursu etkinlikleri neden?
Niçin? Hangi sebepten dolayı bu yıl izin verilmiyor?
Milli Ve Manevi Değerlere Sahip Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece’de, İstanbul’da ve Türkiye'de Milli Eğitim bakanlığı birlikte sürekli çalışmalar halinde daha iyi bir gençlik olması için çaba verirken yeni seçilen Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hangi gerekçelerle izin vermediğini açıklamasını bekliyoruz.
Küçükçekmece ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde ne yapılmak istenmektedir.
 Cumhurbaşkanımızın sürekli imanlı gençlik yetiştirmemiz gerekirken ve milli eğitim camiasında imanlı gençlik milli ve manevi değerlere bağlı bir gençliğin eğitilmesi gerekiyorken Her ne hikmetse Küçükçekmece ilçe milli eğitiminde AGD ye engel koyması akıl alır gibi değil.
Yıllardır Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece’de yaz etkinlikleri ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldıkları izinlerle düzenlemekte idiler, hiçbir sorunla karşılaşmaz iken bu yıl düzenlemesi için yapılan başvuruda olumsuz cevap alınmıştır.
Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece İlçe Başkanı Ali Canpolat ile yaptığımız görüşmede bize ulaşan bilgilere göre siyasi bir karar olduğunu bu nedenle izin verilmeyeceğini söylenmiştir. Ve karar bizi üzmüştür ve diyoruz ki,
Küçükçekmece ilçe  Milli Eğitim Müdürü  Kur'an öğrenmek isteyen öğrencilere neden izin vermiyor.?
Öğrencilerinin yaz etkinliğini düzenlemesine neden karşı çıkılıyor?
Aldığımız bilgiler göre buna benzer derneklere izin verilmiş.
Milli ve manevi değerlere sahip Anadolu Gençlik Derneğine neden izin verilmedi .?
Yaz tatilinde Okullarda öğrencilere Milli manevi eğitimine maalesef engel olmuştur.
Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu kararı açıklamasını bekliyoruz.
Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim bazı derneklere izin verdiğini biliyoruz. Neden siyasi davranıyor.
Ülkemizde Milli Ve Manevi Değerlere Bağlı Faydalı Nesiller Yetiştiren ve 1975 yılında kurulan Milli Gençlik Vakfının hayra motor şerre firen olmuştur. Bir ülkenin Asil Gücü Milli Ve Manevi değerlere güçlü bir gençliktir. Desturu ile hareket eden Anadolu gençlik derneğe bu engel niye?
Milli eğitim ilçe müdürü bir partinin değil seçilmiş olduğu ilçenin milli eğitim olmasın bekliyoruz, bu kararı alınmasında Küçükçekmece gençliği üzmüştür açıklamasını yaptı..
Hicrethaber olarak; Küçükçekmece ilçe milli eğitim müdürlüğü, Küçükçekmece'de okul servislerini bazı firmalara verilmesi için  okul müdürlerine baskı yaptı iddiaları ortalık gezerken, aldığı bu karar ile ne yapmaya çalışmaktadır.? Konuştuğumuz bazı okul müdürleri ilçede huzur olmadığını, İlçe Milli Eğitim Müdürü' nün üslûbu ve söylemlerinin kendilerini rencide ettiğini ifade ettiler. Hatta aldığımız bazı duyumlara göre çekilen fotoğraflarla bir algı süreci yürütülüyor. Aslında gerçekte olmayan birçok paylaşımın altında, mağdur edilmiş, tehdit ve şantajla poz vermeye zorlanmış okul yöneticileri olduğu ihbarları tarafımıza ulaşmakta.
AK Parti ilçe Başkanlığı bu kararın alınmasına Etkin olmuş mudur .?
AK Parti İlçe Referandum Da Çalışmayıp Başarısız kaldığı gibi, 31 Mart seçimlerinde Küçükçekmece Belediye başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi'ne kaptırmıştır.
 Hiçbir başarı sergileyemeyen ve Nasılsa Cumhurbaşkanımız çalışıyor, Biz Alırız havasıyla Küçükçekmece kaybettiren ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kaybedilmesine de vesile olan ilçe çalışmalarına masa yatırmadan analiz yapmadan Anadolu Gençlik Derneği'nin bir okulda yapacağı etkinliğe izin vermeme konusunda Etkin olmuştur.
Yine Meclis Üyelerinden adı çeşitli yolsuzluklara karışan 31 Mart Seçimlerinde Meclis üyesi tekrar Aday gösterip AKPARTİ 'ye Gönül vermiş İnsanları sandığa gitmeme sebeb olundu.Bu tür kararlara kızan Teşkliat bu adam yine gösterdiler yazıklar olsun tepki koyan teşkilat üyeleri ilçede seçimin kaybetmesine sebep olan şimdiki teşkilat ne yapmaya çalışmaktadır.
31 Mart seçimlerinde Cumhur ittifakı ile hareket eden Milliyetçi Hareket Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mesut Yıldırım Cumhurbaşkanının ve Devlet Bahçeli tarafından Cumhur ittifakı ile seçime gireceğinden dolayı adaylıktan çekilmişti.
Ak parti ilçe başkanı tarafından Mesut Yıldırım hiçbir şekilde aranmadı ve seçim çalışmaları için davet edilmedi hatta teşekkür bile edilmedi.
Ama söz konusu Anadolu Gençlik olunca engeller başladı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum