Esenyurt İlçe Milli Eğitimde "Okulumda Ramazan Projesi"

Esenyurt İlçe Milli Eğitimde "Okulumda Ramazan Projesi"

Esenyurt İlçe Milli Eğitimde
16 Mayıs 2019 - 02:06

İdrak etmekte olduğumuz ramazan ayı Dinimizin temelinde yatan bütün güzel hasletleri temsil eden insanları birbirine yaklaştıran, dostluk, kardeşlik, komşuluk, akrabalık duygularının pekiştiği kutsal bir Aydır. Sosyal dayanışma ve yardımlaşma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği ramazan ayında Sadece bedenimizi değil, gönlümüzü ve vicdanımızı da arındırmaya çalıştığımız, kişisel muhasebemizi yaptığımız bir Ay.
Bu manevi olgunluğu fırsat bilerek, insanların arasındaki çekişmeleri, dargınlıkları, kırgınlıkları ortadan kaldırmamız, sevgi ve saygı ortamının oluşmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, toplumlarımızın barış ve huzur içerisinde yaşamasına daha fazla çaba göstermemiz gereken mübarek ramazan ayında birçok dernek ve yardım kuruluşları yardıma muhtaç aileleri tespit ederek yardımda bulunmaktadır. Millî eğitim camiasında bu kervana katılmış oldu. Birçok ilçeye Milli Eğitim ve Okullara örnek olacak yardım projesini Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli tarafında yapıldı.
Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli yaptığı Açıklamada ‘’Kaymakamımız Sayın Dr Vural KARAGÜL öncülüğünde Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz "Okulumda Ramazan Projesi" kapsamında Beykop Ali Çebi Ortaokulu öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 150 adet yardım kolisi hazırladık. Ramazan ayında birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini daha iyi anlamak ve anlatmak amacıyla hazırlanan koliler öğrenci ve öğretmenler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak’ ’dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum