İsmailağa Cemaati'nin lideri, Mahmut Ustaosmanoğlu yoğun bakımda!

İsmailağa Cemaatinin lideri ve şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu, yoğun bakıma alındı.

İsmailağa Cemaati'nin lideri, Mahmut Ustaosmanoğlu yoğun bakımda!

İsmailağa Cemaatinin lideri ve şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu, yoğun bakıma alındı.

İsmailağa Cemaati'nin lideri, Mahmut Ustaosmanoğlu yoğun bakımda!
27 Haziran 2020 - 20:31MAHMUT USTAOSMANOĞLU'NUN SAĞLIK DURUMU NASIL?
Bir süre önce Üsküdar'da bir hastaneye kaldıran Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tedavisine doktoru tarafından ara verilmiş ve bir süre evde tedavisine devam edilmişti. Fakat doktorun tekrar hastaneye yönlendirmesi üzerine Mahmut Ustaosmanoğlu tekrar hastaneye getirilmişti. İkinci kez hastaneye kaldırılan Mahmut Ustaosmanoğlu daha sonra yoğun bakıma alındı. Sevenleri tarafından merak edilen İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun son durumu hakkında  İsmailağa Cemaati'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Ustaosmanoğlu 'nun tedavisi yoğun bakımda devam ediyor.
.
İsmailağa Cemaati'nin lideri, Nakşibendi Tarikatı Şeyhi büyük İslam alimi Mahmud Ustaosmanoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Hocaefendiden açıklama geldi.
Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu, Mahmud Efendi'nin yoğun bakıma alındığını söyledi.
Twitter hesabından açıklama yapan Fatih Ustaosmanoğlu, "Mahmud efendi hz hastahane süreci devam etmektedir. Bu süre zarfında doktorların tavsiyesi üzerine yoğun bakıma alınarak tedavisine burada devam edilecektir. Siz ihvan ve muhibbanın duasına talipler. Selam ve hürmetle" ifadelerini kullandı. 
 

İSMAİLAĞA CEMAATİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

İsmailağa Cemaati de sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

Sevenlerinden dua bekleyen Mahmut Ustaosmanoğlu son sağlık durumu öğrenildi.
İSMAİLAĞA CEMAATİ LİDERİ MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

Mahmut Ustaosmanoğlu Trabzon'a bağlı Of ilçesinin Tavşanlı köyünde 1929 yılında doğmuştur. Çocukluk döneminde çevre köylerdeki imamlardan eğitim alan Ustaosmanoğlu, 10 yaşına geldiğinde kendi köyünde imamlık yapmaya başlamıştır. Babası Ali Efendi ve annesi Fatma Hanım'ın hocalığı ile hafızlığını tamamladı. Mehmet Rüştü Âşık Kutlu Hoca'dan talim dersleri aldı. Balaban köyünde Hoca Abdülvehhab Efendi'den Arapça okudu. Fıkıh, tefsir, hadis gibi dini bilgileri öğrenerek 16 yaşında icazet aldı.

MAHMUT USTAOSMANOĞLU DERS VERMEYE BAŞLADI

Henüz askerlik yaşına gelmeden köyünde dersler vermeye başladı. 1951 yılında Sivas'ın Divriği ilçesine vaiz olarak atandı. 16 yaşında teyzesinin kızı Zehra ile evlendi. Ahmet, Abdullah ve Fatıma isminde üç çocuğu bulunuyor. İstanbul'da yaşayan Ustaosmanoğlu, 2010 yılında İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu"ndan sonra kendisine 'İslam'a Üstün Hizmet' ödülü verildi. İlk eşi Zehra Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından Müşerref Ustaosmanoğlu ile evlendi.
.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İsmaİlaĞa cemaatİ lİderİ mahmut ustaosmanoĞlu kİmdİr? mahmut ustaosmanoğlu trabzona bağlı of ilçesinin tavşanlı köyünde 1929 yılında doğmuştur. Çocukluk döneminde çevre köylerdeki imamlardan eğitim alan ustaosmanoğlu 10 yaşına geldiğinde kendi köyünde imamlık yapmaya başlamıştır. babası ali efendi ve annesi fatma hanımın hocalığı ile hafızlığını tamamladı. mehmet rüştü Âşık kutlu hocadan talim dersleri aldı. balaban köyünde hoca abdülvehhab efendiden arapça okudu. fıkıh tefsir hadis gibi dini bilgileri öğrenerek 16 yaşında icazet aldı. mahmut ustaosmanoĞlu ders vermeye baŞladi henüz askerlik yaşına gelmeden köyünde dersler vermeye başladı. 1951 yılında sivasın divriği ilçesine vaiz olarak atandı. 16 yaşında teyzesinin kızı zehra ile evlendi. ahmet abdullah ve fatıma isminde üç çocuğu bulunuyor. İstanbulda yaşayan ustaosmanoğlu 2010 yılında İstanbulda düzenlenen uluslararası İnsanlığa hizmet sempozyumu dan sonra kendisine İslama Üstün hizmet ödülü verildi. İlk eşi zehra ustaosmanoğlu un ölümünün ardından müşerref ustaosmanoğlu ile evlendi. . İsmaİlaĞa cemaatİ lİderİ mahmut ustaosmanoĞlu kİmdİr? mahmut ustaosmanoğlu trabzona bağlı of ilçesinin tavşanlı köyünde 1929 yılında doğmuştur. Çocukluk döneminde çevre köylerdeki imamlardan eğitim alan ustaosmanoğlu 10 yaşına geldiğinde kendi köyünde imamlık yapmaya başlamıştır. babası ali efendi ve annesi fatma hanımın hocalığı ile hafızlığını tamamladı. mehmet rüştü Âşık kutlu hocadan talim dersleri aldı. balaban köyünde hoca abdülvehhab efendiden arapça okudu. fıkıh tefsir hadis gibi dini bilgileri öğrenerek 16 yaşında icazet aldı. mahmut ustaosmanoĞlu ders vermeye baŞladi henüz askerlik yaşına gelmeden köyünde dersler vermeye başladı. 1951 yılında sivasın divriği ilçesine vaiz olarak atandı. 16 yaşında teyzesinin kızı zehra ile evlendi. ahmet abdullah ve fatıma isminde üç çocuğu bulunuyor. İstanbulda yaşayan ustaosmanoğlu 2010 yılında İstanbulda düzenlenen uluslararası İnsanlığa hizmet sempozyumu dan sonra kendisine İslama Üstün hizmet ödülü verildi. İlk eşi zehra ustaosmanoğlu un ölümünün ardından müşerref ustaosmanoğlu ile evlendi. .