Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor.

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden olan Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca 2018 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran değerli ilim insanı Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor.

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor.

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden olan Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca 2018 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran değerli ilim insanı Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor.

20 Haziran 2020 - 21:07

“Kapitalin kapitalist, dünyanın materyalist yaptığı, mezar taşına kadar yaşamını projelendiren çakıl taşlarının değil; şu davanın köşe taşlarının, sağlam müminlerin desteğini önemsiyor Allah. Bu yüzden benim sana, senin bana kesinlikle ihtiyacımız var.” ‬
‪Abdülmetin Balkanlıoğlu‬

Geçirdiği kalp krizi sonucunda 2018 yılında 60 yaşında ebediyete göçen Balkanlıoğlu Hoca, son derece sevilen bir insandı.
 
Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, son derece sevilen bir insandı. Samimiyetiyle tanınan ve kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye’nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca, gerçekleştirdiği bir konuşmasında unutulmaz sözler sarf etmişti.
‘Diriliş Buluşmaları’ adlı programda konuşan Balkanlıoğlu Hoca, “Sizi Allah (cc) için sevdiğimi söylüyorum. Yetmez mi? Hanımıyla erkeğiyle bu kadar insansınız. Siz bir Türkiye’ye değil dünyaya yetersiniz. Allah (cc) için ayağa kalkın! Allah (cc) için ayağa kalkın ya! Allah (cc) için ayağa kalkın! Yeter artık ya! Aksa sesleniyor, Arakan sesleniyor, mağdur uluslar sesleniyor. Konuş yiğidim diyor, yaz yiğidim diyor, bir araya gel yiğidim diyor, yardım et yiğidim diyor ve omuz omuza gel savaşalım, beraber gazi, beraber şehit olalım, Hz. Hamza (r.a) ile beraber, Seyyid-i Şüheda ile beraber cennete gidelim diyor.” ifadelerini kullanmıştı. 

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca’nın unutulmaz konuşması şu şekilde:

"Ne olur! Bir özür diliyorum. Sarmaşık olalım. Öpüşme zamanı, kucaklaşma zamanı… Düşmanlarımızı mutlu etmeyin, Amerika’yı mutlu etmeyin, Siyonistleri mutlu etmeyin, Amerika'yı mutlu etmeyin, kahrolası AB’yi mutlu etmeyin ve Müslümanları her fırsatta sırtından hançerleyen yanlış, sapkın ve sapık oluşumları mutlu etmeyin.
Resulullah (s.a.v) mutlu olsun, sahabesi mutlu olsun, temiz geçmişimiz mutlu olsun, ‘İncitme yazıktır atanı’ diyen’ dizeler mutlu olsun. Biraz da bu mutluluğu deneyelim.
Biz bu kadar samimi iltifatlarla, samimi organizasyonlarla, kimsenin ekmeğinden yağ çalmamak, kimsenin ekmeğine yağ sürmemek, yeşil kubbenin altında Hz. Muhammed (s.a.v)i mutlu etmek için Ehl-i Beyt’i mutlu etmek için, sahabeyi mutlu etmek için, Selahaddin Eyyubi’yi mutlu etmek için, Allah’a(cc) ve ahiret gününe inanan boynu bükük Filistinli yiğitleri mutlu etmek için, mağdur Suriye’yi mutlu etmek için, bizim Doğu Türkistanlı mağdurları mutlu etmek için tüm mazlum ve mağdur coğrafyaları mutlu etmek için bir araya geliyoruz. Bu, işin Bismillahıdır daha arkası gelecek inşaAllah. Allah yardım etsin.
Çok şey söyleyecek değilim. Bunu Allah biliyor. Çok şey söyleyecek değilim. Sizi Allah (cc) için sevdiğimi söylüyorum. Yetmez mi? Hanımıyla erkeğiyle bu kadar insansınız. Siz bir Türkiye’ye değil dünyaya yetersiniz. Allah (cc) için ayağa kalkın! Allah (cc) için ayağa kalkın ya! Allah (cc) için ayağa kalkın! Yeter artık ya! Aksa sesleniyor, Arakan sesleniyor, mağdur uluslar sesleniyor. Konuş yiğidim diyor, yaz yiğidim diyor, bir araya gel yiğidim diyor, yardım et yiğidim diyor ve omuz omuza gel savaşalım, beraber gazi, beraber şehit olalım, Hz. Hamza (r.a) ile beraber, Seyyid-i Şüheda (r.a) ile beraber cennete gidelim diyor.
"

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958'de Çorum'un Sungurlu'ya bağlı Aşağıfındıklı köyünde dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi'ni bitiren Balkanlıoğlu, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu, 1977 tarihinde Şile'de Ağva Hacıköyü'nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Feneri Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983'te de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı'nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü'ne tayin olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, bu görevinden sonra emekliye ayrıldı.Abdülmetin Balkanlıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
abdülmetin balkanlıoğlu 1958de Çorumun sungurluya bağlı aşağıfındıklı köyünde dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-hatip lisesi i bitiren balkanlıoğlu 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi i yarıda bıraktı. arapça eğitimini emin saraç hocadan alan balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şilede ağva hacıköyü de imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde sarıyer rumeli feneri köyü camii de görev yapan balkanlıoğlu 1980 senesinde eminönü hoşkadem camii’nde 1983 e de fatih müftülüğü’ne bağlı acemoğlu camii’nde görev aldı. bu dönemde fatih din görevlileri dernek başkanlığı ı yürüttü. daha sonra küçükçekmece ilçesine bağlı kayabaşı köyü e tayin olan abdülmetin balkanlıoğlu bu görevinden sonra emekliye ayrıldı.abdülmetin balkanlıoğlu evli ve 2 çocuk babasıydı. abdülmetin balkanlıoğlu 1958de Çorumun sungurluya bağlı aşağıfındıklı köyünde dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-hatip lisesi i bitiren balkanlıoğlu 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi i yarıda bıraktı. arapça eğitimini emin saraç hocadan alan balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şilede ağva hacıköyü de imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde sarıyer rumeli feneri köyü camii de görev yapan balkanlıoğlu 1980 senesinde eminönü hoşkadem camii’nde 1983 e de fatih müftülüğü’ne bağlı acemoğlu camii’nde görev aldı. bu dönemde fatih din görevlileri dernek başkanlığı ı yürüttü. daha sonra küçükçekmece ilçesine bağlı kayabaşı köyü e tayin olan abdülmetin balkanlıoğlu bu görevinden sonra emekliye ayrıldı.abdülmetin balkanlıoğlu evli ve 2 çocuk babasıydı.