Hilal Altında Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi 1. İftar Yemeği Programı Yaptı

Küçükçekmece Paşa Gardende gerçekleşen Hilal Altında Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi 1. İftar Programı muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

Hilal Altında Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi 1. İftar Yemeği Programı Yaptı

Küçükçekmece Paşa Gardende gerçekleşen Hilal Altında Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi 1. İftar Programı muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

30 Mayıs 2019 - 15:40

Türk Kızılay Küçükçekmece şube başkanlığı 1. İftar yemeği programına;22. Dönem Sinop milletvekili Cahit can, Türk Kızılay Genel Merkez yönetim kurulu üyesi Necla Özsoy, Küçükçekmece ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, Küçükçekmece Müftüsü Mustafa Temel, Kars Belediye Başkanlı Naif Alibeyoğlu, Küçükçekmece Nüfus Müdürü Pembe Poyraz,Prf. Dr. Salih Pekmezoğlu, Küçükçekmece Sanayi ve İş Adamları Derneği, Siyasi Parti İlçe Yöneticileri ve Sivil Toplum kuruluşları yöneticileri, Şube yönetim kurulu üyeleri, Şube üyeleri ve gönüllüleri Katıldılar.

Kuran kerim tilavetin ardında dualar edildi, Ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

Ardında çeşitli konuşmalar yapılarak gecede birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi 1. İftar yemeğinde  ‘’ Ramazan birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik ayıdır. Ramazan ayı, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği, ibadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin arındığı, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlanarak ayrı bir sosyal bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman dilimi diyerek Ramazan ayın bir muhasebe ayı olasına dikkat çeken Türk Kızılay Küçükçekmece Şubesi başkanı Rafet Orhan’ ’Şubemizin 26 Nisan 2018 tarihi ile kurulmasıyla beraber sizlerin desteği ile çokça insani yardım ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdik. Geçen ramazan kurulmamız ile beraber koli bağışı sıralamasında Türkiye'de ilk üçte olmanın mutluluğu ve sağladığı gayret ile bu ramazanda da gönüllerin ve gönüllülerin desteği ile bir yandan koli bağışları kabul ediyor, bir yandan faydalanıcı ailelere ulaştırıyor, bir yandan sefaköy Atatürk Parkında ramazanın her günü iftar yemeğimizi veriyoruz. Her türlü Kampanya çalışmalarımızda üstün gayret gösteren hanımefendilere huzurlara ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Tüm insani yardım harekâtımızda gece gündüz yanımızda olan siz kıymetli bağışçılarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimize bu iyilik zincirinin en kuvvetli halkaları olduğunuz için, şahsım ve yönetim kurulum adına sonsuz teşekkürlerimi ve hürmetlerimi iletiyorum. Daha nice iyilik için birlik olma ve bir olma temennisi ile Hepimizin Ramazan ı mübarek olsun. Ramazanımız Kızılay ile Hilal olsun. Ve bu güzel birlikteliğin bayram sonrası devam etmesini Temenni Ediyorum ‘’dedi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum