Eminevim'in kurucusu ve sahibi Emin Üstün, İstanbul'da toprağa verildi.

Türkiye'nin yetiştirdiği en değerli iş insanlarından Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, 27 Aralık Cuma günü kardeşi ve iş arkadaşlarıyla yurt dışında gerçekleştirdiği iş toplantısı sırasında kalp krizi geçirerek vefat eden Emin Üstün için Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Eminevim'in kurucusu ve sahibi Emin Üstün, İstanbul'da toprağa verildi.

Türkiye'nin yetiştirdiği en değerli iş insanlarından Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, 27 Aralık Cuma günü kardeşi ve iş arkadaşlarıyla yurt dışında gerçekleştirdiği iş toplantısı sırasında kalp krizi geçirerek vefat eden Emin Üstün için Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

28 Aralık 2019 - 17:40

Hayatını faizsiz ekonomi modeli geliştirmeye adayan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, ikindi namazına müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 

Faize bulaşmadan onbinlerce kişinin ev ve araba sahibi olmasını sağlayan ve Türkiye’nin kalkınması için olağanüstü bir mücadele gösteren Abdurrahman Emin Üstün‘ün ani vefatı sevenlerini yasa boğdu. Ailesiyle birlikte milyonlarca kişinin hayalini gerçekleştiren Üstün, Anadolu insanının her zaman dualarında yer alacak.

 Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün,Yurt içinde ve yurt dışında da yatırımlar yaparak ülkemize kaynak getirmek için değişik ülkelerle çalışmaları vardı. Çarşamba sabahı kardeşi ve iş arkadaşlarıyla birlikte yurtdışına çıkmıştı.Üstün, iş arkadaşıyla gittiği Ukrayna’da geçirdiği kalp krizi sonucu Hakk’a yürümüştü..

Faizsiz "elbirliği" sistemiyle binlerce kişiyi ev ve otomobil sahibi yapan, hayırseverliğiyle tanınan ve sevilen iş adamının cenazesine sevenleri yoğun ilgi gösterdi. Yağmur altında cenazeye iştirak eden onlarca insan Üstün'ü dualarla ebediyete yolcu etti.

Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze törenine;
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez.Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman,Fıkıhçı yazar Mehmet Talu,Katılımevim Sahibi Serdar Turhan, eski İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Osman Nuri Topbaş Hoca ,Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ,Ailesi ,çalışanlar ve sevenleri katıldılar.

Cenaze Namazında önce basın mensuplarına  açıklama yapan Emin Grup Hukuk Müşaviri Avukat İsmail Tuğrul, "Otelde görüşme yaptığı sırada, yukarıya odasına abdest almak için çıktığında fenalaştı. Kardeşi doktor çağırdı fakat kalp krizi nedeniyle vefat etti. Ülkemizin, sevenlerinin başı sağ olsun" dedi. Kalp krizini tetikleyecek bir rahatsızlığının olup olmadığı sorusuna ise Tuğrul, "Emin beyin babasının da kalp rahatsızlığı vardı. Kendisinin de 2-3 tane stendi vardı.Bundan 5-6 ay önce de bir boyun fıtığı ameliyatı geçirmişti ama genel olarak sağlığı iyiydi. Devamlı koşturan, gayretli bir insandı. Herhangi bir ciddi rahatsızlığı yoktu" diye konuştu.

Kalp krizi geçirerek vefat eden Emin Üstün için Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreninde; Üstün’ün ailesi ile kardeşi Kemal Üstün, Abdurrahman üstün, oğulları Sefa ve Musap Üstün cenazede taziyeleri kabul etti.

 Emin Üstün'ün cenazesi ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı'na götürüldü.

EMİN ÜSTÜN KİMDİR?

Abdurrahman Emin ÜSTÜN (Girişimci, Yatırımcı İşadamı) 08.07.1951 yılında Bolu ilinin Gerede ilçesi Demirciler mahallesinde doğdu. Lise öğrenimine 1966’da başladı. Kastamonu Sanat Erkek Enstitüsü’nde torna tesviye bölümü okudu ve 1969 yılında bitirdi.
1969-1974 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Galatasaray Yüksek Okulu Mimarlık Akademisi’ni bitirdi.

1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu.1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyet gösteren GENTAŞ’ı kurdu ve bu faaliyetlerine ise 1991 yılına kadar devam etti.

1991 yılında ise halen şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve elbirliği sistemine dayalı faizsiz bir sistem ile müşterileri otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i kurdu.

Hayatım boyunca  Birliğin ve beraberliğin gücüne hep inandı. Bu güç ile zor işlerin üstesinden gelinebileceğini gördü. Dünyada ve ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizlikler her zaman yüreğinin burkulmuştu.Sosyal sorumluluk projeleri geliştirdi. Elbirliği'ni kullanarak kötüyü iyiye, iyiyi daha iyiye çevirmeye çalıştı.

Emin Üstün 2005 yılında mortgage satış sisteminin ülkemize girmesiyle birlikte vatandaşımıza faizsiz ev alma alternatifini sağlayan bir organizasyon olan Eminevim’i kurdu.

1991 yılında şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve elbirliği sistemine dayalı faizsiz bir sistem ile otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i, 2005 yılında ise otomobildeki Elbirliği Sistemi’ni konut sektörüne uyarlayarak, insanların faizsiz ev almasını sağlayan Eminevim’i kurdu. 40 şubeyle başlayan sistem şu an ülke genelinde 60’tan fazla ilde toplam 120 şubeye ulaşmıştır. Kurduğu sistemle Türkiye’de 150 binin üzerinde kişi, ev ve otomobil sahibi oldu. A. Emin Üstün, Eminevim, Eminotomotiv, Eminotomotiv 2. El, Emin Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Enerji ve Emin Sigorta şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Grup'un Onursal Başkanlığı'nı yürütmekteydi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum