Emin Üstün, Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini anlattı.

EMİNEVİM Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini, Yeni Bir Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneğinin bu ayki "Ekonomi Sohbetleri" kapsamında yapılan toplantıda Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini ve yaşadığı tecrübelerini anlattı.

Emin Üstün, Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini anlattı.

EMİNEVİM Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini, Yeni Bir Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneğinin bu ayki "Ekonomi Sohbetleri" kapsamında yapılan toplantıda Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini ve yaşadığı tecrübelerini anlattı.

19 Eylül 2019 - 16:07

YENİAD, EMİNEVİM Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün’ü ağırladı Yeni Bir Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (YENİAD) "Ekonomi Sohbetleri"nin bu ayki konuğu EMİNEVİM Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Emin Üstün oldu.YENİAD Yönetim Kurulu ve üyelerine "Faizsiz Ticaret" ve yeni ortaklık sistemini anlatan Girişimci ve Yatırımcı İşadamı EMİNEVİM Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, ticari hayatında yaşadıklarını anlattı.
EMİNEVİM Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini, Yeni Bir Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneğinin bu ayki "Ekonomi Sohbetleri" kapsamında yapılan toplantıda Faizsiz Ticaret ve yeni ortaklık sistemini ve yaşadığı tecrübelerini anlattı.
Yeni Bir Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneği (YENİAD) Genel Başkanı Selman Esmerer, yaptığı açılış konuşmasında “öyle bir dünyada yaşıyoruz ki Faiz Kapitalizm yeryüzünde ve İslam dünyası damaalesef tamamen sistem bunun üzerine oluşturmuş. Cenabıhak şiddette Faizden uzaklaşın Faize bulaşmayın diyor ve büyük günahlarınbaşında sayıyor. Üzülerek söylüyorum tüm İslamdünyası ve bizler faiz batağında saplanmış durumundayız.  Diğer tarafta faizi sömürü aracı dünyayı Dizayn ve paradan para kazanma aracı olarak kullanıyor” ifadelerini kullandı.
Selman Esmerer Kimdir?
Selman Esmerer, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincanlıdır.1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Bölümü’nden mezun oldu. Askerlik hizmetini Osmani’ye yedek subay olarak yerine getirdi.Siyasi hayata 1983 yılında Refah Partisi İstanbul kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak başladı. Refah Partisi’nde birim başkan yardımcılıkları ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.Fazilet Partisi kurcu il yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevler üstlendi.Saadet Partisi’nde de kurcu il yönetim kurulu üyesi olan Esmerer, Refah Partisi davasında bir yıla mahkum oldu.Saadet Partisi’nin 17 Ekim 2010 tarihinde yapılan büyük kongresinde GİK üyeliği’ne seçilen ve sonrasında da İstanbul İl Başkanlığı’na atanan Esmerer, Beykoz İlçesi’nde ikamet etmektedir.Ambalaj sektöründe ticari faaliyetlerini Sürdüren Selman Esmerer, İSOM (İstanbul Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği) başkan yardımcısı, ASKON ve MÜSİAD üyesidir.30 Mart 2014 seçimlerinde Saadet Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Balkan Adayı oldu.Evli ve dört çocuk babasıdır.
Abdurrahman Emin ÜSTÜN KİMDİR?
Abdurrahman Emin ÜSTÜN (Girişimci, Yatırımcı İşadamı) 08.07.1951 yılında Bolu ilinin Gerede ilçesi Demirciler mahallesinde doğdu. İlköğrenimini şimdiki adı Halil Nom olan o zamanki Ziya Gökalp İlkokulu’nda yaptı. Ortaokulu Gerede Lisesi’nin ortaokulunda okudu. Lise öğrenimine 1966’da başladı. Kastamonu Sanat Erkek Enstitüsü’nde torna tesviye bölümü okudu ve 1969 yılında bitirdi. 1969-1974 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Galatasaray Yüksek Okulu Mimarlık Akademisi’ni bitirdi. 1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu. 4. Levent’te Sanayi Mahallesi’nde 1978 yılına kadar şirkette bulundu. 1978 yılında Ümraniye Çınaraltı muhitine taşındı. Burada hayvancılık, inşaat malzemeleri ve biriket imalatı yaptı. Bu faaliyetleri 1984 yılına kadar devam etti. 1984 yılında yeminli teknik büro kurdu. Kaçak ev ve arsalara tapu tahsis belgesi verdi. Bu faaliyeti ise 1987 yılına kadar devam etti. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyet gösteren GENTAŞ’ı kurdu ve bu faaliyetlerine ise 1991 yılına kadar devam etti. 1991 yılında ise halen şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve elbirliği sistemine dayalı faizsiz bir sitem ile müşterileri otomobil sahibi yapan Emin Otomotiv’i kurdu. Türkiye genelinde 100’ün üzerinde temsilcilik açtı. 2000 yılında şubeleri kapattı. Daha sonra revize ederek Emin Evim ile birlikte ülke genelinde 40 şube açtı. Emin Üstün 2005 yılında mortgage-tutulu satış sisteminin ülkemize girmesiyle birlikte vatandaşımıza faizsiz ev alma imkanı sağlayan bir organizasyon olan Emin Evim’i kurdu. 40 şubeyle başlayan sistem şu an ülke genelinde 60’tan fazla ilde toplam 104 şubeye ulaşmıştır. Kurduğu sistemle Türkiye’de 100 binin üzerinde kişi ev ve otomobil sahibi oldu. Emin Üstün halen Emin Enerji, Emin Yachting, Emin Construction, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Travel, Emin Sigorta, Emin Otomotiv ve Emin Evim olmak üzere ellinin üzerinde şirketin yöneticiliğini ve Emin Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

FAİZSİZ EV ALMANIN ALTERNATİFİ
1973 yılında LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketi ile ticari hayatına başladığını dile getiren başarılı iş adamı EMİNEVİM yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Emin Üstün, “1991 yılında faizsiz bir sisteminin ilk firması Emin Otomotiv’i kurduk” dedi.
Abdurrahman Emin Üstün, “2005 yılında Mortgage satış sisteminin ülkemize girmesiyle birlikte vatandaşlarımıza faizsiz ev almanın alternatifini sağlayan bir organizasyon olan Eminevim’i kurdu. 40 şubeyle başlayan sistem şu an ülke genelinde 60’tan fazla ilde toplam 103 şubeye ulaştık. Kurduğumuz sistemle Türkiye’de 135 binin üzerinde kişi ev ve otomobil sahibi oldu” dedi.
BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÜCÜ
Hayatı boyunca üstesinden gelinemeyecek gibi görünen sorunlara çözüm aradığını dile getiren Abdurrahman Emin Üstün, “Birliğin ve beraberliğin gücüne hep inandım. Bu güç ile zor işlerin üstesinden gelinebileceğini gördüm. Dünyada ve ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizlikler her zaman yüreğimin burkulmasına sebep oldu. Ne yaparsam insanımıza fayda sağlayabileceğimi düşündüm. Grubumuzun ilkelerinde yer almasını sağladık. Sosyal sorumluluk projeleri geliştirdik. Elbirliğini kullanarak kötüyü iyiye, iyiyi daha iyiye çevirmeye çalıştık." ifadelerini kullandı.
Eminevim, Eminotomotiv, Emin Enerji, Eminevim Gayrimenkul Geliştirme ve Emin Tarım ve Hayvancılık şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, YENİAD üyeleri ile sorulu cevaplı sohbet ortamında istişarelerde bulunduktan sonra fotoğraf çekimi ile son buldu.
 
Hicrethaber/Ahmet cekin
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum