Bu ümmet Sessizliğini Ne Zaman Bozacak

Bu ümmet Sessizliğini Ne Zaman Bozacak

Bu ümmet Sessizliğini Ne Zaman Bozacak
19 Haziran 2019 - 11:05

 YA ÜMMETİM DEMEZ İSE Bir kaç gün önce mahalle nin camisine ikindiye gitmiştim. İkindi namazından sonra imam mahallede oturan Doğu Türkistanlı olan 75 yaşında bir amcamızın gıyabi cenaze namazını kıldırdı. Ama bunu yapmadan önce nasıl öldüğünü anlatmaya başladı. Hocanın anlattığına göre vefat eden amcanın hem toprağını görmek için hem de akrabalarını ziyaret etmek için Çin hükümetinin yaptığı zulmü bile bile Uygur'a gider. Maalesef havaalanında gözaltına alınır. Uzun bir süre Çin zindanlarında haksız yere mahkûm edilir.
Kadere bakın ki Allah onun canını şehitlere yakışır bir şekilde Kadir gecesi katledilerek alır. Bu olaydan 5 yıl sonra garip bir şekilde Mısır devrik başbakanı, Mısır hapishanelerinde sebepsiz yere tutulur ve ne yazık ki garip bir şekilde savcıya ifade verirken sözde kalp krizinden vefat ettiği açıklandı.

Ne yazık ki 1,5 milyar Müslüman âlemi ne bu darbeye ses çıkartabildi ne de Uygur da yapılan haksız katliama.

Şimdi soruyorum sizlere öbür dünyada sevgili peygamberimiz bize sormayacak mı Ey! Ümmetim! Uygur da ki kardeşinin hakkını neden savunmadın?
Filistin’de ki benim emanetime neden sahip çıkmadın?
O emaneti savunan ufacık şehitlerin kanını neden yerde bıraktın?
Ya bize ümmet denemezse ne denir?
Biz göz yumduk sadece cenaze namazında şahitlik ettik. Bu şehitliğin şimdi bize ne gibi faydası var. Biz hakkımızı helal ettik ama onlar haklarını helal ettiler mi?
Nasıl Müslümanlarız sorarım size?


Saygılarımla YAZAR ÖMER BEKİR KAZAN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum