Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Kayıt ve Sınav Tarihleri Açıklandı

2018-2019 eğitim öğretim yılı yaz okulu sınav ve başvuru tarihleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama

Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Kayıt ve Sınav Tarihleri Açıklandı

2018-2019 eğitim öğretim yılı yaz okulu sınav ve başvuru tarihleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama

Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Kayıt ve Sınav Tarihleri Açıklandı
04 Haziran 2019 - 02:34

AÖF yaz okulu başvuru ve sınav tarihleri açıklandı.
Anadolu Üniversitesi tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2018-2019 eğitim öğretim dönemi yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu sonrası yapılacak sınavların tarihlerine yer verildi. 
ÜÇ DERS SINAVI
2018-2019 eğitim öğetim yılı üç ders sınavı 27 Temmuz 2019 günü yapılacak. 
YAZ OKULU KAYIT
Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan 2018-2019 eitim öğretim dönemi sınav ve başvuru  takvimine göre yaz okulu başvuruları 24 Haziran 2019 günü başlayacak ve 28 Haziran tarihine kadar başvurular alınmaya devam edilecek.
Yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
YAZ OKULUKayıt Türüİnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi**Mazeretli Kayıt TarihiSüre
YAZ OKULU KAYIT- Açıköğretim
- İktisat
- İşletme24 Haziran 2019 Pazartesi
28 Haziran 2019 Cuma28 Haziran 2019 Cuma5 Gün
* ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.
** Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09.00’da başlayacak, son günü saat 17.00’de sona erecektir.
*** Yatay Geçiş ile kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.
YAZ OKULU SINAV TARİHİ
Yaz okuluna başvuru yapan ve eğitimlerini gören öğrenciler, 14 ile 15 Eylül 2019 tarihlerinde yaz okulu sonu sınavlarına girecek. 
SINAV MERKEZİ DEĞÜİŞİKLİK TARİHİ
Yaz okulu için sınav merkezi tercih tarihleri 19 Temmuz 2019 tarihine kadar yapılabilecek.
AÖF ÖĞRENCİLERİ BU ADRESTE
Kadın-erkek diğer AÖF öğrencileri ile bilgi alış verişi için TIKLA
AÖF YAZ OKULU BAŞVURULARI BAŞLADIĞINDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN


Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Uygulama Usul ve Esasları Eklenme
Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrencinin, Akademik Takvimde belirtilen kayıt tarihlerinde, en fazla 5 ders olmak kaydıyla ders seçimi yaparak belirlenen dönem öğretim giderini ödemesi gerekir. Sadece ders seçimini yapmak, yaz okuluna kayıt yaptırmak için yeterli değildir. Yaz okuluna kayıt işleminin tamamlanması için ders seçiminin yapılması ve öğretim giderinin ödenmesi zorunludur.
Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci için; yaz okulunda geçen süre eğitim-öğretime ilişkin azami sürenin hesabında dikkate alınmaz..
Öğrenci kayıt yaptırdığı öğretim yılı bahar döneminde azami öğrenim süresini aşmamışsa öğrencilik haklarından yararlanabilir; azami öğrenim süresini aşmışsa yaz okuluna kayıt yaptırsa dahi öğrencilik haklarından yararlanamaz.
Yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar dönemindeki öğrencilik statüsü değişmez.Öğrencinin Not Durum Belgesinde yaz okuluna kayıt yaptırılan öğretim yılları “Öğretim Yılı - Yaz Okulu” olarak ayrıca gösterilir.
Yaz okulunda ders alan öğrencinin Genel Not Ortalaması, yaz okulunda oluşan harf notları da dikkate alınarak yeniden hesaplanır.
Yaz okulunda alınan derslerin harf notları, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre değerlendirilir. Yaz okulunda alınan dersin harf notu ve kredisi Genel Not Ortalamasını etkiler.
Tekrar edilen bir ders için son not dikkate alınarak kredisine göre Genel Not Ortalaması hesaplanır.
Öğrenci yaz okulunda, Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrenci, FF harf notu olan ve/veya hiç almadığı dersten/derslerden,Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00’nin altında olan öğrenci, FF harf notu aldığı dersten/derslerden, uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer CD, DC ve DD harf notu aldığı dersten/derslerden ya da hiç almadığı dersten/derslerden, en fazla 5 ders seçebilir.
Yaz okulu, öğrencinin akademik durumu etkiler. Kayıt yaptırmış öğrencinin, yaz okulunda aldığı derslere göre akademik durumu güncellenir ve takip eden dönem/dönemlerdeki ders seçimi bu akademik durumuna göre yapılır.
Yaz okulunda alınan dersler için Onur/Yüksek Onur Belgesi verilmez. Tekrar edilen dersler yaz okulunda alınmışsa son not ve dersin kredisi esas alındığından geçmiş döneme ait Onur Belgesi /Yüksek Onur Belgesi verilmez.
Yaz okulu sınavına her ne sebeple olursa olsun girmeyen ya da sınavda başarısız olan öğrenciye başka sınav hakkı verilmez. Yaz okulu sınavında başarısız olan öğrenci, başarısız olduğu dersi/dersleri, açıldığı sonraki dönemde/dönemlerde almalıdır.
Yaz okulunda açılacak dersler, ders seçim haftası sonrasında ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir. Öğrenci, seçtiği ders/dersler açılmadığı takdirde yerine ders seçemez.
Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle öğretim gideri iadesi yapılmaz. Ancak seçtiği ders açılmazsa ilgili derse ait tutar iade edilir.
Derslerin hiçbiri açılmaz ise öğretim giderinin tamamı iade edilir.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum