WEFA İstanbul'daki Yetimleri unutmadı

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda toplamda 203 yetim ve muhtaç öğrenciye bayramlık kıyafet hediye etti.

WEFA İstanbul'daki Yetimleri unutmadı

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda toplamda 203 yetim ve muhtaç öğrenciye bayramlık kıyafet hediye etti.

WEFA İstanbul'daki Yetimleri unutmadı
22 Mayıs 2019 - 00:47

İstanbul da Yetimleri sevindirmek adına ,Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu,WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, Yönetim kurulu üyesi; Recep Yenigün, proje koordinatörü Mustafa Aykut, Tuzla Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır ve okul müdürleri yetimlerle bir araya geldiler.

İstanbul'un Tuzla ilçesinde yetimler haftası münasebetiyle yetimler sevindirildi. WEFA derneğin ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu'nu makamında ziyaret ederek yardımı yapılacağı Tuzlada okuyan yetim ve öksüz çocuklar önce tespit edildi, ardından giysi ve ayakkabı numaraları alındı. İlkokul ve ortaokul da okuyan yetim, öksüz ve yardıma ihtiyaç çocuklar Wefa derneği yetkilileri ile paylaşıldı.

YETİMLER HAFTA NE ZAMAN İLAN EDİLDİ

2013 yılında; İnsani Yardım Vakfı (İHH), dünya ile birlikte Türkiye'de de yetim bilincinin oluşması ve 'Yetimler Günü'nün kutlanması için harekete geçmişti.9-11 Aralık 2013 tarihlerinde Gine’nin başkenti Conakry’de düzenlenen Dışişleri Bakanları Konseyi 40. Oturumunda İHH’nın teklifini görüşen İİT, her yıl Ramazan ayının 15. gününün İslam âleminde Dünya Yetimler Günü olarak idrak edilmesini karara bağlamıştı.İHH İnsani Yardım Vakfı’nın önerisiyle İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından 2014 yılında, Ramazan’ın 15’inci gününde ilan edilen Dünya Yetimler Günü, dünyanın farklı bölgelerinden Türkiye’de yetimlerle birlikte çeşitli etkinliklerle kutlanıyor, yetimler sevindirilmektedir.

Ramazan Bayramı öncesi çocukları mutlu etmeye devam eden WEFA, İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı okullarda eğitim gören yetim ve muhtaç çocuklara bayramlık kıyafet dağıttı. Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “WEFA olarak her sene olduğu gibi bu ramazanda da yetim ve muhtaç çocuklarımızı mutu etmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bugün Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda bayramlık dağıtımında bulunduk. Dağıtım yapacağımız okulları Tuzla İlçe Millî Eğitim Müdürümüz belirledi. 7-17 yaş grubundaki toplamda 203 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğumuza bayramlık hediye ettik. Öncesinde ise Tuzla İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’nu makamında ziyaret edip, Türkiye’deki ramazan çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. Alireisoğlu Bey, Türkiye’de yaptığımız yardım çalışmalarımızdan ötürü Avrupa’daki hayırseverlere selamlarını ve teşekkürlerini gönderdi.” dedi.

Türkiye’nin farklı şehirlerindeki yetimlere de bayramlık yardımında bulunduklarını söyleyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seneki ramazan yardımlarımız kapsamında Adana, Aksaray, Kırşehir, Kayseri, Malatya ve Kahramanmaraş’taki yetimlerimize de bayramlık hediye ettik. Adana’daki yardım çalışmalarımız kapsamında Suriyeli mülteci çocuklarımızı unutmadık ve onlara da bayramlıklarını teslim ettik. İstiyoruz ki tüm yetimlerimiz, çocuklarımız bayramı yeni elbiseleriyle karşılasınlar, bayram sabahına heyecanla, neşeyle uyansınlar ve ileride bayramları yüzlerinde tatlı bir tebessümle yâd etsinler. Hayırseverlerimiz bu konuda bize büyük destek verdi. Her birine teşekkür ediyoruz. Çocukların mutluluğu bizlerin de mutluluğudur. Onları hayata bağlayacak her türlü girişimde bizim de desteğimiz olsun istiyoruz ‘’dedi.

Tuzla’daki bayramlık dağıtımlarına Tuzla Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır ile okul müdürlerinin yanı sıra WEFA’nın Türkiye’deki partner kurumu olan Uluslararası VEFA İnsani Yardım Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum