Ünlü isimler Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluştu

İstanbul Kongre Merkezi, 5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali mutluluk için kapılarını bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nde açtı.

Ünlü isimler Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluştu

İstanbul Kongre Merkezi, 5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali mutluluk için kapılarını bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nde açtı.

Ünlü isimler Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluştu
09 Mart 2019 - 13:24

Mutlu İnsan Festivali’nin açılış etkinliği “Mutlu Kadın – Mutlu Dünya” paneliydi. Moderatörlüğünü Ahu Özyurt’un gerçekleştirdiği panel; Prof. Dr. Öget Öktem Tanör, Dr. Özlem Cankurtaran, profesyonel dalgıç ve fotoğrafçı Ayşegül Dinçkök ve serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen’in katılımı ile düzenlendi. Panelin sonundaki Dervish in Progress gösterisinde ise dansçıların kat kat giydikleri kostümlerini üzerilerinden çıkartarak yaptıkları önyargılardan arınma dönüş gösterisi izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Panelin açılış konuşması, Mutlu İnsan Platformu’nun Kurucusu ve Festival Organizatörü Gülferi Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. Mutluluk – beyin ilişkisini anlatan Yıldırım, mutluluğun temellerinin çocukluk çağlarından itibaren atılmaya başlandığını vurgulayarak, çocuk ile anne arasındaki bağın önemine dikkat çekti.

Ünlü isimler festivalde ziyaretçiler ile buluştu
5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali, ünlü isimleri ağırladı. Festivalin ilk günü; oyuncu Şebnem Özinal “Sanat, Oyun, Duygu ve Drama”, bütünsel sağlık ve ayurveda uzmanı Ebru Şinik “Genleriniz Kaderiniz Değildir” başlıklı sunumları ile festivalde katılımcılar ile bir araya geldi.

“Beynimiz tembel bir organ”
Oyuncu Şebnem Özinal, sinirbilimin yalnızca beynin maddesel yapısı ile ilgilenmediğini belirterek, “Beynimiz çok tembel bir organ. Hep rutine alışkın; ama bunu geliştirmek elimizde” dedi. Alışkanlıkların değiştirilmesinde 21 günün önemini vurgulayan Özinal, geçmiş ve gelecekteki deneyimleri teatral düzlemde katılımcılarla birlikte değerlendirdi.

Diyet seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli, katılımcılara 2019 sağlıklı beslenme trendlerinden bahsederken, atlanmaması gereken ana kuralları vurguladı.

Kümeli sağlıklı beslenmede ana kuralları şöyle özetledi: “Diyetinizin sürdürülebilir ve hayatınıza adapte edilebilir olmasının yanı sıra, çeşitlilik göstermesi çok önemli. Sosyal medya etkisi ile popülerleşen diyetler, herkes için uygun olmayabilir; burada önemli olan, kişiye özel sağlıklı beslenme şeklinin oluşturulmasıdır.”

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali’nin diğer günlerinde ise; fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, Uzm. Dr. Ender Saraç, oyuncu Altan Gördüm, oyuncu Asuman Dabak, oyuncu Murat Aygen, Makyaj Sanatçısı Rıfat Yüzüak ve daha birçok isim katılımcılarla buluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum