Türk İş Adamları Afrika İle Ticarette Etkin Olacak

EMİN GRUP YURT DIŞINDA YENİ YATIRIMLARA HAZIRLANIYOR Afrika’ya yeni yatırımlar için bir iş seyahati gerçekleştiren Emin Grup, beraberindeki Türk iş adamları ile birlikte Cibuti ve Somali’de ekonomik işbirliği üzerine görüşmeler gerçekleştirdi. Almanya ve bazı önemli balkan ülkelerinde yatırımlar gerçekleştiren şirket, yeni yatırımlarla Afrika pazarında da etkin olmayı hedefliyor.

Türk İş Adamları Afrika İle Ticarette Etkin Olacak

EMİN GRUP YURT DIŞINDA YENİ YATIRIMLARA HAZIRLANIYOR Afrika’ya yeni yatırımlar için bir iş seyahati gerçekleştiren Emin Grup, beraberindeki Türk iş adamları ile birlikte Cibuti ve Somali’de ekonomik işbirliği üzerine görüşmeler gerçekleştirdi. Almanya ve bazı önemli balkan ülkelerinde yatırımlar gerçekleştiren şirket, yeni yatırımlarla Afrika pazarında da etkin olmayı hedefliyor.

Türk İş Adamları Afrika İle Ticarette Etkin Olacak
02 Ekim 2019 - 18:39

Türkiye’de finans, enerji, inşaat, tarım ve hayvancılık gibi pek çok alanda hizmet veren Emin Grup, yurtdışında yeni yatırımlar yapmak üzere Afrika’da iş adamları ve hükümet yetkilileri ile bir araya geldi. İş seyahati kapsamında düzenlenen ziyaretlerde Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, iş adamlarından oluşan bir heyet ile Cibuti ve Somali’de ekonomik işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi. Yurt dışı ilişkilerinin geliştirilmesi, yeni yatırımlar, Afrika ve Türkiye arasında artan ekonomik ticaret hacmine destek olmak amacıyla yapılan iş gezisinde, çeşitli ülkelerin başbakan ve ticaret bakanlarının yanı sıra bölgedeki Türk iş adamlarıyla toplantılar yapıldı.
 
Afrika, Türk yatırımcıları bekliyor
Afrika’daki bazı ülkelere yapılan iş seyahati programı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, 2002’den sonra etkin hale gelen Türkiye’nin Afrika stratejisine ve ülkeler arasındaki 20 milyar doları aşan ticaret hacmine destek olmayı amaçladıklarını belirterek bölgede inşaattan enerjiye, hayvancılıktan gıdaya kadar birçok sektörde yatırım imkanlarının olduğunu vurguladı. Üstün şöyle konuştu: “Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında ticaret hacminin gelişmesi, ekonomik işbirlikleri ile bu hacmin daha da artırılması konusunda biz iş adamlarına önemli görevler düşüyor. Bu doğrultuda Afrika’nın bazı ülkelerini kapsayan bir iş ziyareti gerçekleştirdik. Aramızda Türk iş adamlarının da bulunduğu bir heyet ile Cibuti ve Somali’de yeni yatırım fırsatları ve bazı işbirlikleri için görüşmeler yaptık. Görüşmelerimizde ülkelerin Başbakanları ve Ticaret Bakanlarıyla da işbirliğinin geliştirilmesi için bir araya gelme fırsatı bulduk. Bazı ikili görüşmeler yaptık. Aynı zamanda bölgedeki Türk iş adamlarıyla da buluştuk.  Yaptığımız görüşmeler ve analizler sonrası yeni yatırımlara yönelmeyi hedefliyoruz. Balkanlarda inşaat sektöründe hızlı adımlar atmaya başlamıştık. Oradaki yatırımlarımız bir yanda devam ederken Afrika’da da bazı adımlar atmaya hazırlanıyoruz. Burada Türk iş adamlarını bekleyen önemli yatırım alanları var. Afrika’daki yatırım fırsatlarının değerlendirilmesiyle ekonomik anlamda güçlü işbirliklerinin doğabileceğine inanıyorum.”
 
Dünyanın en büyük büyükelçilik binası Mogadişu Türk Büyükelçiliği’ni de ziyaret eden Emin Üstün, Büyükelçi Mehmet Yılmaz ile buluştu ve bölge ekonomisi ile ilgili bilgiler aldı.
 
 
Emin ÜSTÜN kimdir?
 
Başarılı girişimci ve yatırımcı iş adamı Emin ÜSTÜN, 1951 yılında Bolu ilinin Gerede ilçesinde doğmuştur. 1969-1974 yılları arasında bugünkü adıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı devam ettiği sırada 1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyetlerini günümüze kadar sürdüren GENTAŞ’ın kuruculuğunu yaptı.
1991 yılında şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve Elbirliği Sistemi’ne dayalı faizsiz bir sitem ile otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i, 2005 yılında ise otomobildeki Elbirliği Sistemi’ni konut sektörüne uyarlayarak, insanların faizsiz ev almasını sağlayan Eminevim’i kurdu. Kurduğu sistemle Türkiye’de 145 binin üzerinde kişi, ev ve otomobil sahibi oldu. Emin Üstün halen Eminevim, Eminotomotiv, Eminotomotiv 2. El, Emin Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Enerji ve Emin Sigorta şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Grup'un Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmektedir.
 
 
Eminevim Hakkında
 
Emin Grup bünyesinde 2005 yılında kurulan Eminevim, geliştirdiği faizsiz ev alma finansman sistemi ile Türkiye’de 100’den fazla şube ve 1500’e yakın çalışanla hizmet vermektedir. Ev sahibi olmak isteyenleri Elbirliği Sistemi içine dahil ederek faizsiz, vade farksız imkanlarla ve uzun vade taksitlerle ev sahibi yapmaktadır. 29 yıllık bir köklü bir geçmişe sahip olan Emin Grup bünyesinde faaliyet gösteren Eminevim, bugüne kadar 145 binden fazla kişinin tercihi olmuştur.
 
Türkiye’nin 81 ilinde tapu teslim eden ilk özel kurum olma unvanını elinde bulunduran Eminevim, her ay ortalama yaklaşık 2000 kişiyi ev ve araç sahibi yapmaktadır. Her ölçekte tasarrufu bir araya getiren elbirliği sistemi ile kurumsal, şeffaf ve faizsiz bir şekilde yöneterek, müşterilerin gayrimenkul ve araç edinmesini sağlamayı hedefleyen firma, bugün konut sektörüne yön veren kurumlar arasında yerini almıştır.
 
Kişiler istediği ilden beğendiği evi alabilme imkanı tanıyan Eminevim, Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen kişilerin uğrayacağı ilk adres haline gelmiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum