SP Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman iktidarı uyardı

Saadet Partisi Başkanlık Divanı, İstanbul’a çıkarma yaptı. Başta genel başkan yardımcıları olmak üzere genel idare kurulu üyeleri ve milletvekilleri, İstanbul ilçe divanlarında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Küçükçekmece ilçe divanına Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman katıldı.

SP Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman iktidarı uyardı

Saadet Partisi Başkanlık Divanı, İstanbul’a çıkarma yaptı. Başta genel başkan yardımcıları olmak üzere genel idare kurulu üyeleri ve milletvekilleri, İstanbul ilçe divanlarında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Küçükçekmece ilçe divanına Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman katıldı.

14 Ekim 2019 - 23:35

Saadet Partisi Küçükçekmece ilçe Başkanı Feyzullah Çürük eylül ayı ilçe divan selamlama konuşmasının ardında, Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman, “Harekâta katılan güvenlik güçlerimizin en kısa zamanda görevlerini başarıyla tamamlamaları, tek bir askerimizin burnunun dahi kanamadan evlerine ailelerine dönmesi en büyük duamızdır. Şehit olan askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralananlara da Allah’tan şifalar diliyorum” diyen Karaduman’ ’Fransa’nın Paris ilinde Suriye’nin toplantısı yapılıyor kim yapıyor? Avrupalı batılı ülkeler yapıyor. Bizim kendi içimizde bir sorun varsa Amerika'dan gelen şifrelerle değil bu sorunu Kopenhag kriterlerinden aranan şifrelerde değil ancak Müslüman ülkelerin bir araya gelmesiyle çözebilir. İslam Birliği'nin kurulmadığı her gün Müslüman ülkelerin idarecilerinin bir araya gelmediği her gün, büyük Ortadoğu projesinin adım adım işletildiği gündür.
 Geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devleti ile bir güvenli bölge Antlaşması yapıldı. Yapılan Antlaşmaya göre bizim sınırlarımızdan Suriye'ye kadar 30 kilometre derinliğinde bir bölgenin güvenli hale getirilmesi için Amerika ile birtakım antlaşmalar yapıldı ve bu 30 kilometre derinliğindeki kısmı bizim sınırlarımızdan itibaren ilk 4 kilometrelik kısmı Türkiye ve Amerikan birlikleri tarafından korunacak.
Bu altındaki 9 kilometrelik kısım Amerika ve YPG ve PYD kontrolünde olacak. YPG ve PYD ye 10 tır silah yardımı yapan ve Suriye'de bu olaylar başladıktan bugüne 22 Bin Tır silah yardımında bulunan Amerika ile sınır koruma güvenliği anlaşması yapıldı.

AK Parti hikâyesi bitmiş olan bir partidir.

AK Parti kendi siyasi ikbalini uğruna bir rant alanına çevirirseniz Şehit askerlerimizin annelerinin ahı sizi çarpacaktır. Orada bir milyon Suriyeli’nin sığınacağı 300 milyar bir inşaat alanı oluşturulacaktır. Operasyonun Türkiye'de İnşaat sektörünün sıkışmasını oradan fırsat bilerek kendi yandaşlarınıza buraları peşkeş çekmeye çalışırsanız operasyonun neticesini bunada dönüştürmeye kalkarsanız o zaman o Şehit annelerinin ahi sizi çarpacaktır.’’diyen Karaduman konuşmasını devamında’ Artık son dönemde siyasi iktidar ne yaparlarsa yapsınlar çevirmeye çalışırlarsa çalışsınlar hangi adımları atmaya kalkarlarsa kalsın AK Parti hikâyesi bitmiş olan bir partidir. Bak şöyle 20 yıl öncesine hep birlikte gitmeye çalışalım hep birlikte yönetimi düşüncesi sebebiyle Dindar oldukları gerekçesiyle insanları sistemin dışına gittiğini insanları marjinalleştirme çalıştığı kriminalize etmeye çalıştığı bir dönemde şu anda bu ülkeyi yöneten kadro biz buna itiraz etmek için siyaset yapıyoruz diye yola çıktılar dağ fare doğurdu’’ diye konuştu. 3 Kasım’da gerçekleşecek Saadet Partisi Olağan Kongresi’ne vatandaşları davet eden Karaduman,  “İnşallah kongremizde göstereceğimiz gövde ile birlikte bütün bir dünyada adil bir düzenin nasıl kurulacağını insanlarımıza anlatacağız. Coşkulu ve heyecanlı bir programa hazırlanıyoruz. Bunun için katılım hususunda da gayretlerinizi daha da artıralım” ifadelerini kullandı.
Cumartesi Gerçekleşen Divan Toplantıları
Cumartesi günü ise Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez (Şişli, Sarıyer, Beşiktaş) , Birol Aydın (Esenler), Fatih Aydın (Tuzla), Ömer Faruk Yazıcı (Bağcılar), İsmail Hakkı Akkiraz (Avcılar) Yılmaz Bayat (Sancaktepe) , Mustafa Kaya (Eyüp), Fethullah Erbaş (Arnavutköy) Lütfi Yalman (Esenyurt), Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman (Küçükçekmece), GİK Üyesi Sinan Ejderoğlu (Beykoz), İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam (Maltepe) ‘de gerçekleşen ilçe divanlarına katıldı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum