SİAD Sinop'un sesini SİADEXPO'da Muhteşem Fuarla Dünyaya duyurdu

İstanbul Fuar Merkezinde (İFM) 19-22 Aralık tarihleri arasında yapılan SİAD EXPO’ya 130 yatırımcı firma ile Sinoplu İş Dünyası’nın sesini duyurduğu ‘Sinop için buluşalım birlikte kazanalım!’ sloganıyla yola çıkan Sinoplu İş Adamları Derneği (SİAD) tarafından organize edilen Sinop’un ilk fuarı SİAD EXPO sona erdi.

SİAD Sinop'un sesini SİADEXPO'da Muhteşem Fuarla Dünyaya duyurdu

İstanbul Fuar Merkezinde (İFM) 19-22 Aralık tarihleri arasında yapılan SİAD EXPO’ya 130 yatırımcı firma ile Sinoplu İş Dünyası’nın sesini duyurduğu ‘Sinop için buluşalım birlikte kazanalım!’ sloganıyla yola çıkan Sinoplu İş Adamları Derneği (SİAD) tarafından organize edilen Sinop’un ilk fuarı SİAD EXPO sona erdi.

23 Aralık 2019 - 09:08

İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen ve uluslararası boyut kazanan SİAD EXPO, ülke ekonomisinde ciddi yer tutan Sinoplu İş Adamlarının işletmelerine yer verildi. Fuarda, sağlık ve spor başta olmak üzere üretimde başarılı işlere imza atan İş Adamları aynı çatı altında buluşmuş oldu.

“SİAD ve Proaktif Fuarcılık iş birliği ile 19 - 22 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlenen Sinoplu İş Adamları Fuarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından onaylanması ve KOSGEB tarafından desteklenmesi ile de uluslararası arenada Sinop iş dünyasının sesini duyurmuş oldu. Karadeniz’in incisi, Sinop ilin birbirinden kıymetli iş adamları ve girişimcilerine ev sahipliği 19 - 22 Aralık 2019 tarihlerinde Sinoplu İş Adamları Fuarı, Sinop’un saygın iş dünyasını Türkiye ve dünyaya tanıttı.”

İstanbul Fuar Merkezi'nde 19 - 22 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Sinop İş Adamları Fuarına Çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve ziyaretçi katıldı.

SİAD Sinop İş Adamları Derneği fuar açılışında Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Dr.Fatih ERBAKAN'a, yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin TERZİ, Bağcılar İlçe Başkanı Faruk BAĞCI, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, MÜSİAD Üretim ve Ticaret Planlama Üst Kurulu Başkanı Dr. Oktay Dede, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, MÜSİAD Sinop Başkanı ve 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, 23. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran ve vatandaşlar eşlik etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ‘’İtiraf etmeliyim ki, Sinoplular olarak bu kadar işadamı ve iş potansiyelimizin olduğunu bilmiyordum, bu organizasyon ile bu potansiyeli ortaya çıkardıkları için, tüm Siad ekibini canı gönülden tebrik ediyorum’ ’dedi

Sinoplu Dr.Fatih Erbakan yapılan açıklamada; “Sinoplu İş Adamları Derneği (SİAD)'ın fuar açılışına katılarak ülkemizin ekonomisinin yükünü çeken iş adamlarımızla bir araya geldik. Ülkemiz ve milletimiz için canla başla çalışan tüm iş adamlarımıza ve SİAD yönetimine teşekkür ederim." Dedi

Sinop AK parti Milletvekili Dr. Nazım Maviş, SİAD’ın yaptığı bu önemli organizasyonun tüm STK örnek olması gerektiğini vurguladı. SİAD her zaman yanında olduklarını vurgulayan Milletvekili Nazım Maviş bu organizasyonun Sinop ekonomisine istihdamına büyük katkılar sağlayacağını kaydetti.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan birlik beraberlik mesajı vererek fuarın hayırlı olmasını diledi. Ayhan konuşmasında ‘’En büyük ortak paydamız olan Sinop için bir araya gelerek Sinop için neler yapabiliriz neler üretebiliriz bunun peşinde mücadele etmeliyiz diyerek sözlerine devam etti. Üretimin ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Barış Ayhan sözlerine İş Adamları Derneği'nin geçmişten bugüne yaptığı çalışmalara teşekkür ederek ilerleyen günlerde çok daha büyük organizasyonlarda birlikte olma arzusunu dile getirdi.’’ Sinop Belediye Başkanı Ayhan SİAD Başkanı Rafet Orhan’a Bu Kaliteli Ve Güzel Organızyon İçin Teşekkür Etti.

2019/12/2019-12-24-19-30-58.jpg


KOSGEB tarafından desteklenen SİAD EXPO hakkında konuşan SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan  “ tek amacımız var o da Sinoplu İş insanlarını bu fuar ortamında buluşturmaktı. Buluşmak, kaynaşmak ve hep birlikte kazanmak ana sloganımız oldu. Sinop’un ilk fuarını gerçekleştiriyoruz. 130 dolayında firma Yeşilköy Fuar Merkezinde yerini alıyor. Bunu gerçekten bir başarı olarak görüyoruz. Bunu ayrıca bizlere olan bir güven olarak da değerlendirebiliriz. Bu nedenle tüm katılımcılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu fuara çok geniş bir kadro ile çok ciddi bir şekilde hazırlandık. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere bu fuara emek veren tüm arkadaşlarımıza dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu fuardan Sinoplu İş İnsanlarımız mutlaka kazançlı çıkacaklardır. Ayrıca fuarın Sinop’umuza da önemli katkıları olacaktır. Bundan eminiz. Orhan, etkinliğe katılan firmalara ve belediyeler ile STK'lar ile fuar alanına gelerek kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Fuara katılmayan bürokrat, belediye başkanları ve siyasetçilere de sitem eden Rafet Orhan, fuara katılımın beklenenin üzerinde olduğunu söyledi. Rafet Orhan: "Mükemmel denecek dereceye ulaşan bir organizasyona Sinoplu iş adamları derneği imza atmıştır. Artık Sinoplu Sinop lu İş Adamları Derneğini çok önemsediğini buradan ispat etmiştir. Ben gelerek destek veren tüm hemşerilerime ve burada stant alıp bizlere güvenenlere son derece müteşekkirim. Bize destek veren başta milletvekillerimize, bakan yardımcılarımıza, rektörümüze, vali yardımcılarımıza, bürokratlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Sinoplu’nun gücünü bir kere daha bu fuarda kanıtlayıp, artık siyaseten ve ticaretten hafife alınmayacak bir konuma geldiğini herkese ispat ettik. Bu noktada bize güç verenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. “ dedi
 
SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan'ın yapılacak olağanüstü kongre ile görevini SİAD Başkan Vekili İşadamı Mukadder Yıldırım'a devredeceğini açıkladı. Genel Başkan Rafet Orhan, Yıldırım'a şimdiden başarılar diledi.

Yurt içi ve yurt dışından 130'u aşkın yatırımcı firmanın katıldığı ve Proaktif Fuarcılık organizesinde düzenlenen Sinoplu İş Adamları Fuarı SİAD EXPO, 4 günde 20 bine yakın ziyaretçi ağırladı. Fuarın son gününde daha önce Sinop'ta görev yapan İstanbul Vali Yardımcısı Bahattin Atçı'da fuar alanını gezdi.

SİAD EXPO fuarın son gününde stantları gezen SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan ve yönetim kurulu üyeleri, katılımcı firmalara plaket takdim etti.

Büyük ilgi gören Sinop'un ilk fuarı SİAD EXPO, Pazar günü düzenlenen plaket töreni ve basın toplantısıyla final yaptı.


kaynak :hicrethaber..com/Ahmet Cekin

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum