Sabah aç karnına 4 bardak su içmenin faydaları

Bugün size, aslında uygulaması pek kolay olan, sonuçlarıysa test edilip onaylanan nefis bir yöntemden söz edeceğiz. Üstelik bu yöntem sayesinde cildinizi gençleştirebilecek, mide ağrılarınızın önüne geçebilecek hatta kolayca zayıflayabileceksiniz. Sabah 4 bardak su içmenin vücuda etkisini biliyor musunuz? İşte faydaları...

Sabah aç karnına 4 bardak su içmenin faydaları

Bugün size, aslında uygulaması pek kolay olan, sonuçlarıysa test edilip onaylanan nefis bir yöntemden söz edeceğiz. Üstelik bu yöntem sayesinde cildinizi gençleştirebilecek, mide ağrılarınızın önüne geçebilecek hatta kolayca zayıflayabileceksiniz. Sabah 4 bardak su içmenin vücuda etkisini biliyor musunuz? İşte faydaları...

Sabah aç karnına 4 bardak su içmenin faydaları
11 Kasım 2019 - 09:17

Japonlar uyanır uyanmaz ilk iş olarak su içiyor. Çok eski tarihlere dayanan bu Japon Su Terapisi pek çok hastalığı iyileştirmede kullanılıyor.
Japon su terapisi baş ağrısı, gastrit, diyabet, hipertansiyon, astım, kabızlık, ishal, göz hastalıkları, hemoroit, bronşit, tüberküloz, kalp problemleri, epilepsi, kulak burun boğan hastalıkları, kanser, adet düzensizlikleri, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları gibi oldukça ciddi ve yaygın pek çok hastalıkla mücadelede kullanılan doğal bir yöntemdir.
NASIL YAPILIR?
​Dişinizi fırçalamadan önce yaklaşık 4 bardak su için. Suyun florit içermemesine dikkat edin.
​Dişinizi fırçalayıp ağzınızı temizleyin ama 45 dakika boyunca hiçbir şey yemeyin.
​Her zamanki gibi kahvaltınızı yapın.
​Kahvaltıdan sonra 2 saat boyunca hiçbir şey yemeyin.
Japon geleneklerine göre su biraz sıcak olmalıdır, ne soğuk ne de oda sıcaklığında olmamalıdır.
NE KADAR SÜRE YAPILMALI?
Japon su terapisinde boş mideyle su içme işlemini düzenli olarak yapmanız önerilmektedir. Ancak aşağıda belirtilen hastalıklar için belirli süreler verilmiştir:
-Hipertansiyon 30 gün
-Diyabet 30 gün
-Gastrit 10 gün
-Kabızlık 10 gün
-Tüberküloz 90 gün
-Kanser 180 gün


Her şey kendini sürekli yorgun hisseden ve cildinden memnun olmayan Brightside yazarının, Japon kadınlarının nasıl pürüzsüz bir cilde sahip olduklarını merak etmesiyle başlıyor. Yaptığı ufak bir araştırma sonucunda Japonların gelenekleri gereği sabah kalkar kalkmaz aç karnına bol bol su içtiklerini öğreniyor ve kendisi de bu yöntemi denemeye karar veriyor.
1 ay boyunca her sabah uyanır uyanmaz su içmeye başlayan Brightside yazarı, bakın bu 1 ayın sonunda kendisinde nasıl değişiklikler olduğunu fark ediyor...
"Daha sağlıklı ve canlı hissetmeye başladım"
"Sabahları su içmeye başladıktan birkaç gün sonra, kendimi daha hafif hissetmeye başladım. Vücudumun daha kolay arındığını hissediyordum."
"Metabolizmam gelişti"
"Bu taktik sayesinde diyetim daha çekilebilir bir hale gelmişti. Daha az aç hissediyordum. Her saat acıkıp bir şeyler atıştırma alışkanlığım bitmişti. Daha çok enerjim vardı."
"Kilo vermemde yardımcı oldu"
nationofchange
"Daha az aç hissetmeme ek olarak, sindirimim de güçlendi. Daha fazla enerjim olduğu için daha fazla hareket edebiliyordum."
"Mide sorunlarım bitti"
doctoroz
"Ara sıra sinirim sıkıntıları ve asit reflüsünden muzdarip olurdum ama bu su içme tekniğine başladığımdan beri bu problemlerden kurtuldum. Artık yemeklerden sonra kendimi rahatsız hissetmiyorum."
"Cildimin görünüşü güzelleşti"
"Yalan söylemeyeceğim, eskiden insanlar yaşımdan daha olgun göründüğümü söylerdi. Bu terapiye başladığımdan beri kırışıklıklarım azaldı ve derim daha sağlıklı ve parlak görünmeye başladı."
"Saçlarım çok daha güzel gözükmeye başladı"
"Eskiden saçlarım kolayca kırılırdı ve ayda iki kere kestirmek zorunda kalırdım. Bolca su içmem sadece daha çabuk uzamasını sağlamadı, aynı zaman artık daha parlak görünen saçlara sahibim."
"İdrar yolu enfeksiyonlarından kurtuldum"
"Bu aç karnına su içme yöntemi, tüm antibiyotiklerin çözdüğünden daha güzel bir biçimde, idrar yolu enfeksiyonu sorunlarımı çözdü. Artık yanma hissi yaşamıyorum."
"Uzun zamandır hasta olmuyorum"
"Bu basit ritüel bağışıklık sistemimi güçlendirdi. Boş mideye su içmek gibi çok kolay bir yöntem bile hastalıklarla ilaçsız başa çıkmamı kolaylaştırdı."
Nasıl uygulanır derseniz: Aç karnına su içme yöntemi tam olarak nasıl uygulanıyor?
pamper.my
Uyanır uyanmaz, mideniz henüz bomboşken 4 bardak su için. Eğer 4 bardak zor gelirse, 1 bardak ile başlayıp yavaş yavaş artırın.
Suyunuzu içtikten sonra 45 dakika boyunca hiçbir şey yemeden bekleyin ve 45 dakikanın ardından her zamanki gibi istediğinizi yiyip içmeye başlayın.
Gün içindeyse yediğiniz her öğünün ardından 2 saat boyunca hiçbir şey yiyip içmeyin.
Tüm bunları uyguladığınızda yukarıda okuduğunuz sonuçları 10 gün içinde görmeye başlayacaksınız. Eğer şeker ya da hipertansiyon gibi sorunlarınız varsa bu yöntemden sonuç almanız 30 günü bulabilir, asla pes etmeyin.

Kaynak: Brightside

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum