Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük Güven Yeniledi (VİDEOLU)

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanlığı 7.Olağan Kongresi Sefaköy Kültür Merkezi’nde düzenlendi.kongreye birçok Saadet Partili ilçe başkanları katıldı.programa da vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük Güven Yeniledi (VİDEOLU)

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanlığı 7.Olağan Kongresi Sefaköy Kültür Merkezi’nde düzenlendi.kongreye birçok Saadet Partili ilçe başkanları katıldı.programa da vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

02 Mart 2020 - 07:24

İdlib Şehitlerimize ve Tüm Şehitlerimize allah tan rahmet diliyorum.
Konuşmasına İdlib şehitlerini anarak başlayan Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, “Kongremizin Küçükçekmece’miz, İstanbul’umuz, Türkiye’miz ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.İyiliğin, adaletin, güzelliğin tesisi için gece gündüz çalışan,Başları dik, yürekleri mümbit, Küçükçekmecemizin güzel insanları Milli Görüş Davasına inanan, kader birliği yaptığımız teşkilat mensubu kardeşlerim ile çalışmalarımızı yürütürken ;iyinin, güzelin, faydalının, doğrunun ve Hakkın hakim olması için gayret gösterdik.Ve biz; İslamiyetin , kimliklerimizdeki din hanesindeki boşluğu dolduran bir anlayışı yerine, yaşandığın da tüm İnsanlığa hayat veren bir din olduğunun bilinmesini istedik.
2020/03/2020-03-02-23-17-38.jpg


 *Biz; kendi insanımızın adeta köleleştirilip başkalarının ve devletin yardımına muhtaç hale getirilmesi yerine, alın teri döküp, helal kazanç sağlayarak emeğinin karşılığını alabileceği bir işi olsun istedik.
 *Biz; bu vatanda yaşayan herkesin doğuştan kazanılmış haklarının kendilerine verilmesinin bir lütuf olmadığını, devletin asli görevinin olduğunu bilinmesini istedik.
*Biz; Camide saf olan Müslümanların, camiden çıktıktan sonra da Hak ve Hakikat mücadelesinde tek vücut olmasını istedik.
*Biz; doğruların "bana göre" diye başlandığı, neticede kişiye göre değil, Kuran ve Sünnete göre doğru olup olmadığının değerlendirilmesi gerektiğinin bilinmesini istedik.
 *Biz; İmam Hatiplerin sadece sayılarının çoğalması değil, Yetişen İmam Hatip Neslinin gerçek manada Şuurlu ve Önder bir nesil olmasını istedik.
 *Biz; başörtüsü ve onun için verilen mücadelenin, sadece tesettür modacıları için bir finans kaynağı olmaması gerektiğini, Allah'ın bir emrinin olduğunu ve buna göre davranılmasını istedik.
*Biz; her insanın hata yapabileceğini dolayısıyla şahısları değerlendirirken ölçümüzün Kur'an ve Sünnet olması gerektiğini, onların isim, makam ve mevkilerine göre değerlendirilmesi yerine Kur'an ve Sünnete uygunluğu ile değerlendirilmesini istedik.
 *Biz; Alimlerin hiç bir dünyalık makam, mevki, güç ve servet karşılığında Hak ve Adaletten ayrılmadan;
Kuran ve Sünnet ışığında Hakkı beyan etmeleri ve bu mücadele içerisinde herkese Adaletle davranması gerektiğinin bilinmesini istedik.
*Biz; dünya üzerindeki bütün Müslümanların
Siyonizmin bir oyunu olan
"Böl, Parçala ve Yut" tuzağına düşmeden
"Bir vücudun azaları gibi " Ümmet Şuurunda olmasını istedik.
*Biz; son yıllarda alışıla geldiği gibi her Ramazan ve Mübarek günlerde Siyonistlerin Müslüman kanını döktüğünü görmek yerine, Tüm şer güçlere karşı İslam Birliğinin oluşturulması, İslam barış gücünün olmasını ve bütün bunlara anında müdahale ile ağız tadında Ramazanlar ve Bayramların yaşanılmasını istedik.
*Biz; Fethin sembolü olan Ayasofya'nın zincirlerinin kırılmasını ve yeniden Müslümanların hizmetine açılmasını, böylece Fatih Sultan Mehmet Han'ın bu konudaki lanetinden herkesin kurtulmasını istedik.
*Biz; Müslümanların Kuran ve Sünnet ışığında Hakkı Hak bilip Hakka bağlanan, Batılı batıl bilip batıldan kaçınan Sahabe kıvamında olmaları gerektiğini kurtuluşun ancak İslamı yaşamak, yaşatmak ve yaşatılması için mücadele edilmesinde olduğunun bilinmesini istedik.Biz kişiler üzerinden değil, ilkeler ve prensipler üzerinden siyaset yapıyoruz.Bizler İktidarı değil ,Bozulan düzeni değiştirmek için uğraşıyoruz.Yoksa sistem aynen devam ettikten sonra Yönetimden Ahmet gitmiş-Mehmet gelmiş,A Partisi gitmiş B partisi gelmiş bir anlamı olmaz.Biz kişilerin değil sistemin alternatifiyiz.

SAADET PARTİSİ’NİN İLKELERİ, PRENSİPLERİ BELLİDİR;

Biz;Kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir siyaset anlayışına sahibiz.
·       Ayrıştırıcı değil birleştirici ötekileştirici değil,uzlaşmacı bir anlayışa sahibiz.
·       Kuvveti değil Hakkı Üstün Tutar,
·       Menfaati Değil Hizmeti Esas alırız.
Biz: Planlı ve Programlı Çalışırız
·       İşi Ehline Veririz.
·       Kapımızı herkese açık tutar, partizanlık yapmayız.
·       Emanete İhanet Etmeyiz
·       Çalmayız çaldırmayız
·       Kanmayız kandırmayız.
5Y’YE ASLA İZİN VERMEYECEK, 5A’DAN DA ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ.  Bizim yönetimimizde;
·       YOLSUZLUĞA
·       YANDAŞLIĞA,
·       YALAKALIĞA,
·       YASAĞA
·       YAĞMAYA

İzin verilmeyecek.Garip gurebanın hakkını yetim hakkı korur gibi koruyacağız. İhalelerde şeffaf, denetlemede son derece titiz olacağız.Çevremizde yalakaların öbekleşmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Farklı fikir ve düşüncelere itibar edecek, hoşumuza gideni değil hoşumuza gitmese de doğru olanı yapacağız.
Çevrenin, tarihin, sahillerin ve yeşil alanların talan edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz

ŞU 5A’DAN DA ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

·       AKIL; Akıl bir işin sonunu görmektir. Akıl ile hareket edeceğiz. ALLAH cc nasip ederse Küçükçekmece’yi tek akıl ile değil ortak akıl ile yöneteceğiz.
·       ADALET: Suçlu olan kızımız Fatıma’da olsa adaletten asla taviz vermeyeceğiz. Arkası olanı görmezden gelen anlayışa son vereceğiz.
·       AHLAK: Ahlak bir toplumun mayasıdır. Ahlak ve maneviyat olmadan da bir ülke kalkınamaz. Yönetimde, siyasette ahlakı hâkim kılacağız.
·       ADANMIŞLIK
·       ASALET
Bu son ikisini anlatmaya gerek yok.Adanmışlık ve Asalet nedir görmek isteyen işte bu salona baksın.Çünkü bu salonda; Hiçbir makam, hiçbir menfaat beklemeden, bu ülke için gecesini gündüzüne katan adanmış yürekler var.Bütün haksızlıklara, bütün imkânsızlıklara, bütün engellere rağmen asaletinden ve duruşundan taviz vermeyenler var.Şartlar ne olursa olsun bu salonda yolundan dönmeyenler var.
Bütün bu anlattıklarımın  gerçekleşmesinin bir hayal olmadığını, Türkiye'mizde bu mücadeleyi 1969 da Bağımsızlar hareketi ile Merhum Mücahid Prof.Dr.Erbakan Hocamızın başlattığını,Milli Görüşün son Partisinin Saadet Partisi olduğunu,Bu düşünceye sahip her kesin, hiç bir gücün ve algı yönetiminin etkisi altında kalmadan Saadet Partisi saflarında yerini alıp bu mücadeleye omuz vermeleri gerektiğinin bilinmesini istedik.
Çürük konuşmasını sonunda;
Davamızın kurucusu Cennet mekan Erbakan hocamız ve ahirete irtihal etmiş olan kıymetli dava Büyüklerimizi rahmetle anıyorum.Yeni dönem de bu zor yolda bizimle yürüyecek olan  kardeşlerimize kongremize icabet eden değerli milletvekilimize ve siz kıymetli  misafirlerimize  teşekkür ediyorum''dedi.

Programda konuşan Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, “Ülke olarak İdlib’de yaşanan elim verici olaydan dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Şehit olan 34 askerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Bize ana sütü gibi helal bir davayı miras bırakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Yaşanan son olaylar Erbakan hocamızın işaret ettiği hususlarda ne kadar haklı olduğunu, bu işlerin kahramanlık nutuklarıyla atmakla çözülemeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Bir gün ABD ile diğer gün Rusya ile yapılan iş birliklerinin İslam coğrafyasına huzur getirmediğini hep birlikte görüyoruz. Marifet ABD ve Rusya ile iş tutmak değil, marifet dönem başkanı olduğumuz D-8’leri acilen çalıştırmaktır.” diye konuştu.

Saadet Partililerin Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ı her zamankinden çok anlaması gerektiğini ifade eden Karaduman, “Herkes birtakım cümlelerle onu andı, ama onun söylediklerini anlama kabiliyeti göstermediler. Onlar sadece Erbakan Hocamızı anarken bize onu anlamak vazifesi düşmüştür. Ortadoğu’yu dizayn etmek isteyen güçlere karşı ortaya koyduğu Yeni Bir Dünya vizyonuna sahip çıkmalıyız. Medyayı, finans sektörünü ve hatta ülkelerin kontrolünü elinde tutan 5 aileden dünyayı kurtaramadığımız sürece insanlığı huzura kavuşturmamız asla mümkün olmayacaktır. Hocamız dört partisini bu sömürü düzenine boyun eğmediği için kurban vermiştir. 28 Şubat’ın gerçekleşmesinin tek sebebi budur. Erbakan Hocamızın mücadelesi adi olan bu düzenin yerine adil bir düzen kurmaktı.” şeklinde konuştu.

Bugün her zamankinden fazla Milli Görüşe ihtiyaç olduğunu dile getiren Karaduman, “Ülkenin hamasete kurban gittiği bu günlerde sağduyuya, akla, izana yani Saadet Partisi’ne ihtiyacı vardır. Dün Irak’ı yerle bir edenler bugün Suriye’yi yerle bir ederek Türkiye’yi kolay lokma haline getirmek istiyorlar. Namlusu İsrail’e dönmeyen her silah İsrail’e hizmet ediyor demektir. Bizim ayağa kalkmaya bu yanlış gidişata karşı insanları uyarmaya ihtiyacımız var. Amerikancı olan faizci düzenin bekçisi olan her zihniyetten bizim bu ülkeyi bütün partilerden el birliği ile kurtarma mecburiyetimiz var. Eğer iktidara gelemezsek, bu iktidara karşı hınç, kin ve öfke ile dolmuş birlileri gelirse bu ülkeye iyilik gelmez. Bizim ne yapıp edip iktidara gelmemiz gerekmektedir.” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
. saadet partisi konya milletvekili abdulkadir karaduman sabah saatlerinde İstanbul İl başkanlığı aylık divan toplantısı’na daha sonra saadet partisi küçükçekmece İlçe başkanlığı 7. olağan kongresi ve saadet partisi başakşehir İlçe başkanlığı 4. olağan kongresine katıldı. olağan ilçe kongrelerinde saadet partisi küçükçekmece İlçe başkanı feyzullah Çürük ve saadet partisi başakşehir İlçe başkanı orhan babacan güven tazelerken 3 . saadet partisi konya milletvekili abdulkadir karaduman sabah saatlerinde İstanbul İl başkanlığı aylık divan toplantısı’na daha sonra saadet partisi küçükçekmece İlçe başkanlığı 7. olağan kongresi ve saadet partisi başakşehir İlçe başkanlığı 4. olağan kongresine katıldı. olağan ilçe kongrelerinde saadet partisi küçükçekmece İlçe başkanı feyzullah Çürük ve saadet partisi başakşehir İlçe başkanı orhan babacan güven tazelerken 3 p milli görüşe ihtiyaç olduğunu dile getiren karaduman “Ülkenin hamasete kurban gittiği bu günlerde sağduyuya akla izana yani saadet partisi’ne ihtiyacı vardır. dün irak’ı yerle bir edenler bugün suriye’yi yerle bir ederek türkiye’yi kolay lokma haline getirmek istiyorlar. namlusu İsrail’e dönmeyen her silah İsrail’e hizmet ediyor demektir. bizim ayağa kalkmaya bu yanlış gidişata karşı insanları uyarmaya ihtiyacımız var. amerikancı olan faizci milli görüşe ihtiyaç olduğunu dile getiren karaduman “Ülkenin hamasete kurban gittiği bu günlerde sağduyuya akla izana yani saadet partisi’ne ihtiyacı vardır. dün irak’ı yerle bir edenler bugün suriye’yi yerle bir ederek türkiye’yi kolay lokma haline getirmek istiyorlar. namlusu İsrail’e dönmeyen her silah İsrail’e hizmet ediyor demektir. bizim ayağa kalkmaya bu yanlış gidişata karşı insanları uyarmaya ihtiyacımız var. amerikancı olan faizci