Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Şeyh Sait için basın açıklaması yaptı

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Şeyh Sait için basın açıklaması yaptı

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Şeyh Sait için basın açıklaması yaptı
28 Aralık 2019 - 12:35

İSLAM'A OLAN KİNLERİNİ DIŞA VURMA ADIMI

Hatırlanacağı üzerere birkaç gün önce, Vatan Partisi Diyarbakır İl Teşkilatı Valilik ve Büyükşehir Belediyesine baş vurarak  “Şeyh Said’i simgeleyen bütün sembollerin kaldırılması” talep etmişti.”
Bu teşebüsü “İslama ve Kürtlere” olan kinlerinin dışa vurması ve doğru Tarih bilincinden yoksun ve tarihi çarpıtma olarak değerlendiriyoruz.

Osmanlıyı Güçlü Kılan İslamdı.
Türkü Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkeziyle...  Osmanlıyı 600 yıl bir arada tutan İslami değerlerdir. Ne zamanki Osmanlı Padişahlarından bazıları  islami değerlerden uzaklaşıp, Batıya, İsrafa, sefahata gösterişi yöneldi güç kayb etmeye başladı.

Bilindiği gibi Cumhuriyetin ilanıyla birlikte, İslam'ın birçok kaide ve kurallar tek tek ortadan kaldırıldı. Yerlerine Avrupada ithal edilen kanunlar konuldu.

Camiler, Medreseler, zaviyeler ve dergahlar kapatıldı. İslamla ilgili olan nişanelerin tümü ortadan kaldırıldı. İşte Şeyh Said tüm bu olanları karşı kıyam etti. Şeyh Said kıyamı herhangi ırkçı bir kıyam değildi. Bütün endişesi İslam'i değerlerin zarar görmesi idi. Bunu kendiside idama götürülürken şöyle ifade etmiştir.
 “Benim bu değersiz dallarda asılmama pervam yoktur. Muhakkak ki, mücadelem Allah ve dini içindir.”

Dolaysıyla Diyarbakırlılarda dinini seven Müslümanlar olarak bu şahsiyete sahip çıkmış ve bazı yerlere ismi verilmiştir.

Vatan Partisinin, son seçimlerde Diyarbakır'da aldığı %0,07  ve 571 adet oy oranıyla halkın yanında bir karşılığı olmadığı gibi yaptığı müracatında halkın yanında hiç bir değer yoktur. Sadece Kendi zihniyetlerini ortaya koyması ve gündeme gelmek için yaptığı bir girişimdir. Bunu ulusal Tv'lerde de görmek mümkündür.
Yalnız merak ettiğimiz son zamanlarda,  ulusal tvlerde yoğun olarak boy göstermeleri nereden kaynaklı? “Ak Parti ile aynı gemideyiz” söylemi ve Ak Parti icraatlarını desteklemeleriyle devlet içinde yeni bir yapılanma fırsatımı yakalamaya çalışıyorlar?

Ama dikkat edilirse son aylarda derinden bir fikri işlemeye çalışıyorlar.

“Türkiye Amerika ile savaş halinde. Memlekette iki cephe var. Birisi vatan cephesi, diğeri Amerikan cephesi.”

“Vatan cephesi başından beri çekirdeğini bizim oluşturduğumuz bir yapı. İktidar son zamanlarda bizim yanımıza geldi.” bunlar ne demek oluyor?

Bizler ülkemizin birlik ve beraberliğine zarar verecek her türlü ötekileştirici ve kutuplaştırıcı söylemlerden kaçınmayı teklif ederken kendileri yeni bir söylemle farklı bir kutuplaşmayı körüklemektedi.

Bu girişimde halkın değer verdiği tarihi şahsiyetleri inkar ederek bu kutuplaştırıcılığı daha da ileri taşıma gayretindeler.

Dikkatimizi çken diğer bir konuda Vatan partisi başkan ve başkan yrd ulusal kanallarda açık otorumlarda boy göstermeleridir.
Halkın değerleriyle uğraşarak gündeme gelmek mi istiyorlar?

HALK NEZDİNDE BİR KARŞILIĞI OLMAYAN VATAN PARTİSİ GÖNDEME GELMEK İSTİYOR
Son yerel seçimlerdeki oy oranları yaklaşık binde 23 iken halkın anında bir karşılığı yokken neden bu kadar programlara dave ediliyor?   İşin diğer garip tarafıda açık oturumlarda Akplilerle beraber akpnin icraatlarını savunuyorlar.

Abdye cephe oluştururken, ne hikmetse Cumhurbaşkanı Erdoğanı muaf tutuyor.

Ama Rusya ve Çinle ile ilişkilerde ısrar ediyor.

Acaba farklı medya gruplarına bu yapının görüşlerini sunması mı arzu ediliyor? Veya belli isikammete telkinlerde bulunulması mı isteniyor.?

Bu grubun“Maocu”bir geçmişlerinin olduğu unutulmamalı.

Şu anda iktidarı destekliyor gözükmeleri, iktidara kendi hesapları çerçevesinde bazı şeyleri yaptırıyoruz  kanaatlerinden kaynaklanıyor olabilir. Onlara göre “Yargı altın devrini yaşıyor.” (!)
Bu gruba göre yargıda olan bitene neden böyle bakılabilir? Acaba, “FETÖ ile iltisaklı” damgası vurularak devlet bünyesindeki muhafazakar-dindar kitlenin bütünüyle tasfiyesi hesabı yüzünden olmasın mı?

Perinçeğin cezaevinde çıkışında söylediği “Kınından çıkmış kılıç gibiyiz Türkiye'de tarikatların, cemaatlerin kökünü kazıyacağız! Sözleri unutulmamalıdır.

Akp İktidarı, sırf iktidarda kalmak uğruna, yarın İslami STK ve Cemaatlar için büyük tehlikelere sebep olabilecek bu yapıya, göz yumaması gerekir. Devletin çeşitli kademelerinde kadrolaşarak İkinci FETÖ vakası olmasın.
Bize düşen ikazdır. Sonra bunlarda bizi kandırdı demesinler. 19.12.2019
Fesih Bozan
Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum