Saadet Partisi Bakırköy ilçe Başkanlığına Avk. Tuncer koğa Seçildi

Saadet Partisi Bakırköy ilçe 7. Olağan İlçe Kongresi yapıldı.

Saadet Partisi Bakırköy ilçe Başkanlığına Avk. Tuncer koğa Seçildi

Saadet Partisi Bakırköy ilçe 7. Olağan İlçe Kongresi yapıldı.

Saadet Partisi Bakırköy ilçe Başkanlığına Avk. Tuncer koğa Seçildi
01 Kasım 2021 - 18:02

Saadet Partisi Bakırköy İlçe Teşkilatı 7 Olağan Kongresini Bakırköy İş Adamları Derneğini Salonunda gerçekleştirdi.Saadet Partisi Bakırköy İlçe Kongrede  yerel seçimlerde İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan adayı olan avk. Tuncer koğa İlçe Başkanı olarak görevi devraldı.Saadet Partisi Bakırköy İlçe Başkanlığına seçilen Avk. Tuncer koğa yaptığı konuşmasında; yapılan istişareler neticesinde bizi bu mukaddes göreve layık gören teşkilatımıza ve siz delege kardeşlerime şükranlarımı sunarım. Bakırköy İlçe Başkanlığı’na atanmamdan bu zamana kadar yaklaşık 18 aydır Bakırköy’de ekip arkadaşlarımla beraber Millî Görüş davasının hâkimiyeti için gece gündüz; soğuk sıcak, pandemi süreci demeden bir mücadele vermeye çalıştık. Elbette bazı noksanlarımız olabilir ama Allah şahittir ki davamızı şahsımızdan kıymetli bilip sadece kendimizin kurtuluşu için değil, başta Bakırköy’de yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere tüm insanlığın saadeti için canla, başla çalışmaya gayret gösterdik. Bütün bu çalışmalarımızda bugüne kadar benimle omuz omuza çalışan, gayret gösteren: ilçe yönetim kurulu,  gençlik kollarımız ve hanım kollarımız başta olmak üzere tüm dava kardeşlerimden Allah Razı olsun.
 
  Muhterem davetliler, kıymetli delegeler! Bizim bir davamız var. Biz davamızı “Millî Görüş” olarak tanımlıyoruz. MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI: “TEMELİ ADALET ESASINA DAYANIR.
Millî Görüşçüler olarak bizler sadece kendimizin değil Tüm İnsanlığın Saadetini isteyen ve bu görevi yerine getirmeye çalışan teşkilatız. Bu mana itibariyle Saadet Partimiz, Millî Görüş’ün tek yetkilisi olan en önemli kuruluşudur. Temel görevi “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya’’nın kurulması için mücadele etmektir.


  Kıymetli delegeler ve muhterem misafirler! Bizler görüşümüzün temel değerleri olan sevgi, şefkat ve kardeşlikten yola çıkarak Saadet Partisi’nde bir araya geldik. Amacımız başta ülkemiz insanları olmak üzere tüm insanlığın saadetidir. Bağımsız ve hür, milli değerlerimiz ölçüsünde siyaset yapan tek parti Saadet Partisidir. Kınayanların kınamasına aldırmadan kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bizler sadece olanları gören değil, olacakları hesap eden; yalnız günü kurtaran değil, yarınları da kurgulayan; yapılan haksızlık ve yanlışların perde arkasını ve çözüm yollarını topluma gösterebilen, toplumu uyutan değil, olgunlaştıran; suskunlaştıran değil, sorgulayan ve sorumluluk taşıyan; Güçlünün hukukunu değil, haklının hukukunu savunan şuurlu bir topluluğuz. Herkes bilsin ki Hak gelecek batıl zail olacaktır. Bizler Bakırköy ilçe teşkilatımız olarak aramıza katılacak yeni arkadaşlarımızla birlikte bu ideallerin gerçekleşmesi ve hakkın hâkimiyeti için canla başla çalışacağız. Gayret bizden başarı Allah’tandır.
  Kıymetli misafirlerimiz! Sadece ülkemizde değil bütün dünyayı kasıp kavuran bir salgınla karşı karşıya kaldık, Verilen mücadelenin şüphesiz kahramanları öncelikle sağlık mensuplarımızdır. Allah hepsinden razı olsun. Buradan onları saygıyla selamlıyorum. Bu süreçte gerek salgın gerekse başka sebeplerden dolayı birçok kardeşimizi ve yakınımızı kaybettik. Acılarımız da kayıplarımız da çok büyük… Yakın zamanda Darûl bekaya uğurladığımız sevgili büyüğümüz kıymetli YİK Kurulu başkanımız sayın Oğuzhan ASİLTÜRK olmak üzere bütün hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hasta olan kardeşlerimize de Rabbimizden acil şifalar niyaz ediyorum.
İlçe teşkilatı olarak birazdan arkadaşlarımız sizlere faaliyet raporumuzu tafsilatlı bir şekilde sunacaklardır.
Zamanı iyi kullanmak adına bu konulara fazla girerek çok kıymetli vakitlerinizi almak istemiyorum.
Aramızda değerli GİK üyemiz var, temel siyasi konulara değineceğini bildiğimden bu konulara girmek istemiyorum.
Salgın döneminde bizleri kırmayarak kongremize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Söylemek istediklerimi ve hislerimi özetleyen merhum Necip Fazıl’ın bir şiiriyle sözlerime son vermek istiyorum.
                ‘’ Öttür yem borusunu öttür, öttür, borazan!
                    Bitpazarında sattık, kalkamaz artık kazan!
                    Allah’ın on pulunu bekleye dursun on kul,
                    Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.
                    Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa,
                    Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa’’
 
Bu duygu ve düşüncelerimle konuşmama son verirken kongremize katılımınızdan dolayı hepinize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Saadet Parti, Bakırköy eski İlçe Başkanı Av.Ramazan Boyalık yeni seçilen ilçe Başkanı ve yönetim kuruluna başarılar diledi.
Tuncer Koğa kimidir.?
 1971 yılında Konya’nın Akşehir ilçesine bağlı Gölçayı köyünde doğdu. Lise öğrenimini Konya’da daha sonra üniversite öğrenimine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde devam etti. 1994 yılında mezun olduktan sonra serbest avukat olarak iş hayatına atıldı. Siyasi hayatı üniversite yıllarında başladı. Milli görüş ve Milli Gençlik Vakfı’nda görevler aldı. Okullarda Öğrenci temsilciliği yaptı.  Üniversite yıllarında Milli Görüş ve Milli Gençlik Vakfı ile tanışarak görevler aldı. Öğrenci temsilciliği yaptı. Kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif rol alarak yöneticilik kariyerine çekirdekten başladı. Daha sonra Refah Partisi’nin iktidar olduğu yıllarda Küçükçekmece İlçe Teşkilatı’nda Milli Gençlik Vakfı (MGV) ile eş zamanlı çalıştı. Hem teşkilatta hem de MGV’de yönetici olarak görev yaptı. Saadet Partisi’nin Küçükçekmece İlçe Teşkilatı’nda da görev yaptıktan sonra İstanbul İl Teşkilatı’nda vazifelendirildi. Saadet Partisi İstanbul İl teşkilatına devam etti. Ayrıca STK’larla her zaman iç içe oldu ve mesleki bilgi ve tecrübeleri ile özellikle esnafların ve halkın sorunlarını yakından biliyor ve takip ediyor. Halen Hukuki Araştırmalar Derneği’nin yönetiminde yer almaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerine danışmanlık yapmakta


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum