Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir kadın,"Koronavirüsün İlacı SUMAK Rüyâsı" Sahîh midir?

Peygamberimiz S.a.v Rüyamda Gördüm Koronavirüsün İlacı SUMAK Dedi Ümmetime Yayın Dedi..Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir kadın, rüyasında Hz. Muhammed'i gördüğünü ve Peygamberimizin kendisine koronavirüs konusunda 'sumak suyu için' dediğini öne sürdü.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir kadın,"Koronavirüsün İlacı SUMAK Rüyâsı" Sahîh midir?

Peygamberimiz S.a.v Rüyamda Gördüm Koronavirüsün İlacı SUMAK Dedi Ümmetime Yayın Dedi..Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir kadın, rüyasında Hz. Muhammed'i gördüğünü ve Peygamberimizin kendisine koronavirüs konusunda 'sumak suyu için' dediğini öne sürdü.

26 Mart 2020 - 00:05

Son günlerde ülkemizde önlemlerin alındığı koronavirüs ile ilgili her gün yeni bir şey çıkmaya devam ediyor . Şimdide sumak ekşisinin Corona virüse iyi geldiği konusunda bir görüntü yayıldı.
Çin’den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını ardından bugün herkes bir rüyayı konuşuyor. Rüyada peygamberimizi gören bir kadın Hz. Muhammed’in ‘sumak suyunu için’ dediğini söylüyor.
Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşayan bir kadın bu Recep ayında iki defa peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i rüyasında görmüş. Rüyasını bizzat imama anlatan hanımefendinin rüyaları şu şekilde:
Peygamberimiz rüyasına girdi
Birinci rüyasını Recep ayının bir Cuma akşamı, Regaip kandilinde gördü. Rüyada peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Cudi Dağı’nda, Hz. Nuh’un gemisinin karaya oturduğu yerde bir oda gibi bir yapı görüyor. İçeriye giriyor. Hz. Muhammed (S.A.V) orada… Beyaz elbiseli, beyaz sakallı, parlayan bir yüz olarak görüyor.
Koronavirüsün şifası sumak mı?
Ona ‘Kızım, bu hastalık ve virüs gayrimüslimlerden geldi ve dünyaya yayılıyor. Sen söylediklerimi dinle ve herkese söyle ve paylaş. Daha ümmetimi bulaşık perişan olmadan, bu virüsün dermanı ve ilacı sumaktır. Suyun içine biraz sumak karıştırıp için. Allah’ın izni ile hasta olan şifa bulur. Hasta olmayanı da hastalık tutmaz. ” dedi.
Gayrimüslimlere de anlat
Rüyasında kadın peygamberimize ‘Ya Resulullah gayrimüslimlere de mi söyleyeyim?’ demiş. Peygamberimiz ‘Evet’ demiş. ‘Çünkü bu hastalık onlardan da kesilirse ümmetime de gelmez, onlara de bulaşmaz. Hem de onların bazılarına hidayete sebep olur.’ demiş. Ardından uyanmış.
Kadın bu kez peygamberimizi Miraç Kandili gecesi gördüğünü anlatıyor. Bu kez peygamberimiz yine aynı yerde kendisine kızgın bir şekilde ‘Neden insanlara söylemedin’ dediğini ifade ediyor. Bu salgın ümmete yayıldı. Kadın ‘Ya Resullulah kime söylesem de inanmazlar, bundan dolayı çekindim söyleyemedim’. Peygamberimizin ise ‘Heralde sen de inanmıyorsun’ dediğini anlattı. Hz. Muhammedi’in bir elinde sumaklı su dolu bir sürahi, diğer elinde bir kor ateş. O odada iki hasta görüyor. Ve kendisine bak gör dediğini belirtiyor.

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Koronavirüs’e karşı sumak iyi gelir hakkında açıklama yaptı
Peygamberimiz ﷺ’in Şemâil’ine Uymayan Şekilde Görüldüğü Rüyâlar ve “Sumak Rüyâsı” Sahîh midir?
Peygamberimiz Sallellâhu Aleyhi ve Sellem’in Şemâil’ine Uymayan Şekilde Görüldüğü Rüyâlar ve “Sumak Rüyâsı” Sahîh midir?
SUMAK RÜYÂSI SAHÎH MİDİR?
Rüyâ ile ilgili bir bilgim yoktu, ancak sumak’ın tâ‘ûn ve vebâ gibi bulaşıcı hastalıklara faydası olduğuna dâir iki eserde mâlûmât gördüm. Bunlardan birisi İmâm-ı Beylûnî’ye âit 400 sene kadar önce yazılmış bir eser, ikincisi ise 100 sene kadar önce yazılmış İmâm-ı Nebhânî’ye âit bir eser. Orada yazılanları aşağıda kaynaklarını vererek sizinle paylaşıyorum;
“Tâ‘ûn (gibi bulaşıcı hastalıklar)ın kendisine bulaşmasından korkan veyâ onunla mübtelâ olup ondan şifâ bulmak isteyen kişi abdestli bir vaziyette bir miktar sumak üzerine 201 kere:
«نَافِعٌ»
“Nâfi‘ (hayır ve menfaat verici şeyler yaratan)” ism-i şerîfini ve 703 kere de:
«يَا كَاف۪ي يَا شَاف۪ي يَا مُعَاف۪ي!»
“Yâ Kâfî! (Ey her şeye kifâyet eden!) Yâ Şâfî! (Ey kullarına şifâ veren!) Yâ Mu‘âfî! (Ey bütün dertlere âfiyet veren!)” ism-i şerîflerini okuyup bu sumaktan yerse Allâh-u Te‘âlâ’nın izniyle şifâ bulur. (Fethullâh el-Beylûnî, Hulâsatu mâ tahsilü ‘aleyhi’s-sâ‘ûn, Kral Suud Üniv. Ktp, kısım:ḣ, b, rakam:615, varak: 7; Yûsuf en-Nebhânî, Se‘âdetü’d-dâreyn, sh:573)    (cubbeliahmethoca.com.tr)

Sumak otu faydaları ile şaşırtıyor! Mucize besin sumak vücudu baştan aşağı yeniliyor!Mucize besin olarak adlandırılan sumak faydaları ile şaşırtıyor! Hemen hemen her toprakta yetişen sumak otunun 150 türü bulunduğunu biliyor muydunuz? Peki bunlardan yalnızca iki çeşidinin zehirsiz olduğunu? Sevilen bir besin olan ekşi tadıyla yemeklerimize lezzet katan sumak otunun faydaları saymakla bitmiyor. Eğer şimdiye kadar kullanmadıysanız bu haberimizden sonra mutlaka yemeklerinize ekleyeceğiniz sumağın faydalarını sizler için derledik. Yemeklerin tadını zirveye çıkaran süper besin sumak aynı zamanda tam bir şifa deposu. Kaynatıp tüketilen sumak suyu ise adeta vücudu baştan aşağı yeniliyor.

7 gün boyunca kaynatıp suyunu için... Doğal insülin bulundu!

Ekşi tadıyla yemeklere ve salatalara lezzet veren sumağın vücut sağlığına inanılmaz faydaları vardır. Sizler için duyunca inanamayacağınız sumağın faydalarını ve iyi geldiği hastalıkları araştırdık. İşte sumak suyunun faydaları...
Yabani otlar arasında yerini alan sumak meyvesi toplanır ve kurutularak toz haline getirildikten sonra baharat olarak kullanılır.

Hemen hemen her toprakta yetişen bu otun toplamda 150 türü bulunmaktadır. Yalnızca iki çeşidi zehirsizdir.

Ekşi tada sahip sumak, limonun olmadığı zamanlarda alternatif olarak kullanılır. Yapılan araştırmalarda limon gibi sumağın da antioksidan özelliği olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda uzmanlar üst solunum yolu hastalıklarında ilaç kullanmadan sumak suyu ile tedavi olunabileceğini vurguluyor.

İŞTE SUMAK SUYUNUN İNANILMAZ FAYDALARI

- Kandaki insülin oranını dengeler. Bu özelliği sayesinde diyabet ve yüksek tansiyon hastalarının tüketmesi gereken besinler arasındadır.

- Antioksidan etkisi sayesinde üst solunum yolları hastalıklarında aniden meydana gelen yüksek ateşi düşürerek beyin sağlığını korur.

- Hafta da bir bardak tüketilen sumak suyu, sinir sisteminde deforme olmuş hücrelerin sayısını azaltarak sağlıklı hücrelerin artmasına yardımcı olur. Yorgunluk, stres ve depresyon gibi rahatsızlıkların yaşanma riskini de azaltır.


- Gıda zehirlenmesi esnasında sumak baharatını kaynatıp bir bardak içmeniz faydalı olacaktır. Hem midenizi hemde bağırsaklarınızı temizleyerek idrar ve dışkılamayla zehirlenmeye neden olan zararlı bakterileri vücuttan atar.

- Sumak suyu, sindirimi düzenlediği için zayıflamak içinde kullanabilirsiniz.

- Aynı zamanda gün içerisinde yarım çay bardağı tükettiğiniz sumak suyu hazımsızlık ve şişkinliği de önler.
- İştahsızlık problemi yaşayan çocuğunuza sumak suyundan ayda bir kere içirmeniz de fayda vardır. Hem çocuğunuzun vücut direncini artırır hem de iştahını açarak daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olur.

SUYUNDAN ELDE EDİLEN DİĞER YÖNTEMLER

- Sumak, genellikle tırnak altlarında oluşan dolamanın iyileşmesi için de kullanılan doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Kaynayan sumak suyunun içine sirke ve bal koyarak iyice kaynatın. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra dolamanın üzerine sürünüz.

- Hücreleri yenileyici özelliği sayesinde cilde ve saça da faydası vardır. Kaynatılmış sumak suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Sabah akşam düzenli olarak kullandığınız bu su hem sivilce ve akne oluşumunu engeller hem de yaşlanmayı geciktirir.


Ağızda meydana gelen aft yaralarını 1 saatte geçiren yöntemde başrolde sumak vardır.

İşte ağızdaki aftlardan kurtulmanın en doğal yöntemi...

Malzemeler
1 yemek kaşığı sumak
1 bardak su


HAZIRLANIŞI

Bir kabın içerisine vermiş olduğumuz iki malzemeyi koyun ve kaynatın.
Sonrasında gargara yaparak diş etlerinize de ağızdaki aft yaralarına da faydalı olan bir karışımı elde edebilirsiniz.
Tek yapmanız gereken şey, sumak ile hazırlayacağınız kaynamış suyu gargara yapmak olacaktır.
Bir alternatif tıp yöntemini uygulamadan önce herhangi bir yan etki ve alerjiye karşı doktorunuza danışınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum