Mekke'nin Fethi 81 ilde 600 noktada kutlandı

Milli ve manevi değerlere sahip (AGD/MGV)"Mekke'nin Fethi" etkinliği düzenledi.

Mekke'nin Fethi 81 ilde 600 noktada kutlandı

Milli ve manevi değerlere sahip (AGD/MGV)"Mekke'nin Fethi" etkinliği düzenledi.

Mekke'nin Fethi 81 ilde 600 noktada kutlandı
01 Ocak 2020 - 08:52

Mekke'nin fethinin 1389. yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı'nca (MGV) düzenlenen programla kutlandı.
 
“EMPERYALİZMİN DEĞİL FETHİN YANINDA DURAN ANADOLU GENÇLIK”

2019 yılında önemli olayların olduğu dünyanın birçok ülkesinde Müslümanlara yönelik işkence, ölüm, saldırıların olduğu bu yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna her yıl agd yapmaktadır.
Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını ret eden AGD milli ve manevi bağlı gençlik yetiştirmeye devam ediyor. Kaosun, sömürünün, çatışma ve savaşların yaşandığı dünyamızın her zamankinden daha fazla fetih ruhuna ve anlayışına ihtiyacı vardır. Bu ruhu en iyi şekilde Anadolu Gençlik yapmaktadır
81 İL 600 NOKTADA FETİH COŞKUSU YAŞANDI
AGD mensupları 31 Aralık Salı günü 81 şubede yaklaşık 600 noktada Mekke’nin Fethi programının düzenlendi. Yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Fetih kavramı da anlamından saptırılmaya çalışılsa da  AGD milli ve manevi kavramlar ve sorumluluklara sahip çıkmaya devam ediyor.
Diğer peygamberler gibi Hazret-i İsa (as) da bir İslam peygamberidir. Hazret-i İsa’nın (as) yolundan gitmek ancak Müslüman olmakla mümkündür. Allah katında tek din vardır, o da İslam dinidir.
Bugün 1 milyar 500 milyon insanın sağlıklı içme suyundan mahrum olduğu, 925 milyon insanın her gece aç yattığı, her 6 saniyede bir 1 çocuğun açlık nedeniyle öldüğü, her 4 saniyede bir 1 insanın mülteci pozisyonuna düştüğü bir dünyada yaşarken kalbinde merhamet olan bir insanın, kalbinde kardeşlik olan bir insanın, kalbinde paylaşmak olan bir insanın vicdanları körelten eğlencelerden uzak durması gerekir. Anlayışı ile tüm yurt genelinde Mekke fethi programlar düzenlendi.
 
(AGD)Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şubesi, Mekke'nin fethinin 1389'uncu yılı dolayısıyla bir program düzenledi. 
 Kazlıçeşme Kültür Merkezinde düzenlenen programa birçok siyasi parti yetkilisi ve STK temsilcisinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, açılış konuşmasını AGD Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer gerçekleştirdi.
"Dünya halklarına çirkinlik ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine inanıyoruz"
Milli ve manevi değerlere sahip çıkan bir gençlik yetiştirmeye çalıştıklarını dile getiren Özer, "Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne hâkim olması mücahedesinde bulunmaktayız. Anadolu Gençlik Derneği ilk günden beri geleneksel olarak kutladığı Mekke'nin Fethi Programı, bu yıl da 81 şubemizde 600 kadar noktada icra edilmektedir. Bu programlardaki amacımız, gençlerimize fetih şuurunu verebilmektir. Diğer taraftan biz eğlence adı altında bütün dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz. Hepinize katılımınızdan ve duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.
 
(AGD)Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece Şubesi Mekke fethi programı düzenledi gecede konuşan AGD Küçükçekmece Şube Başkanı Ali Canpolat’ ’Bu gece Anadolu Gençlik Derneğimiz 81 şubemizde 600’ü aşkın noktada Mekke’nin Fethi programları düzenliyor. Öte yandan fetihlerle elde edilmiş bu topraklarda yine bu gece adına yılbaşı kutlaması denilen bir sapkınlık yaşanıyor. Alkol ve uyuşturucu tüketiminin tavan yaptığı bir kutlamanın masumiyetinden kim bahsedebilir? Kalplerdeki Merhametin yitirildiği bir kutlamanın masumiyetinden kim bahsedebilir? Ahlaktan yoksun sofraların bereketi mi olur?Bu kutlamaların kardeşliğe, paylaşmaya ve dayanışmaya dönük bir tarafı mı var? Elbette biz bu kutlamaları reddediyoruz” dedi.

Milli ve manevi değerlere sahip (AGD/MGV) düzenlemiş olduğu "Mekke'nin Fethi" etkinlik
Programında konuşma yapan Saadet Partisi Küçükçekmece ilçe Başkanı Feyzullah ÇÜRÜK’ ’Gayesi insanlığa hizmet olan Anadolu gençlik derneğimizin Düzenlemiş olduğu Mekke nin fethi programımızın En büyük ecirlere, En büyük zaferlere, Kardeşliğe, birlik ve beraberliğimize Vesile olsun. Fetih yüreklerin ve yolların tevhide açılmasıdır. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden, Adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır’’ diyen ÇÜRÜK ‘’Müslümanların bu büyük fetihten çıkaracağı dersler vardır. Müslümanlar verdikleri sözü tutarlar, Yaptıkları antlaşmayı bozmazlar. Zaferin Allah’tan olduğuna inanırlar. Sabrın ve fedakârlığın Müslümanca bir yaşam tarzının gereği olduğunu bilirler. İslam’ı yaşamanın ancak Cihat ile mümkün olduğunu idrak ederler. Zafere giden yolda gücün inanç olduğunun farkındadırlar. Emaneti ehil ellere teslim etmek gerektiğine inanırlar, Fethin gayesinin ganimet elde etmek değil, Yürekleri kazanmak olduğunu bilirler" diyen çürük konuşmasını sonunda ‘’şuan 2 milyar insanın yoksulluk sınırının altında yaşadığı bir dünyada Yeni fetihlerin yüreklerde sevgiye, merhamete ve adalete giden Yolları açması gerekmektedir. Ayrıca yılbaşı eğlenceleri ile toplumsal çürümüşlüğün, Kokuşmuşluğun ve duyarsızlığın tavan yaptığı bir zaman diliminde Anadolu Gençlik erlerinin Mekke’nin Fethi kutlamaları asil bir duruşun Tüm dünyaya deklare edilmesidir “dedi.


(AGD)Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi düzenlediği Mekke fethi programında Toprakların fethinin değil gönüllerin fethinin önemli olduğunu dile getiren Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şube Başkanı Mehmet Gömeç, "Fetih, izzet ve şerefle insanları tanıştırma mücadelesidir. Bu kutlu gayede karşısına çıkanlara en güzel şekilde mücadele etmektir. Allah'ın bir ismi de Fettah'tır. Fettah, hakka yönelen insanların kalbini imana açan, bütün zorlukları ortadan kaldıran, her işinde üstün gelen kudretiyle kullarına fetihler nasip eden, fethin kapılarını Müslümanlara açan demektir." ifadelerini kullandı.
 
Hicrethaber/Ahmet cekin
Nizamettin Aşkın- İLKHA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum