Mavi Marmara 'projenin mimarı Merhum Necmettin Erbakan hoca dır

Siyonist İsrail'in Mavi Marmara'ya saldırısının onuncu yıldönümünde yeniakit.com.tr'ye konuşan İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, "Mavi Marmara saldırısı Filistin davasında bir dönüm noktasıdır." diyerek Türkiye-İsrail anlaşmasının gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

Mavi Marmara 'projenin mimarı Merhum Necmettin Erbakan hoca dır

Siyonist İsrail'in Mavi Marmara'ya saldırısının onuncu yıldönümünde yeniakit.com.tr'ye konuşan İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, "Mavi Marmara saldırısı Filistin davasında bir dönüm noktasıdır." diyerek Türkiye-İsrail anlaşmasının gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

 Mavi Marmara 'projenin mimarı Merhum Necmettin Erbakan hoca dır
01 Haziran 2020 - 00:37


Duygulandıran detaylar! Mavi Marmara Erbakan'ın teşviki ile hazırlandı
Zalim İsrail güçlerinin Filistin'e yardım götürmek isteyenlere yönelik gerçekleştirdiği katliamın üzerinden 10 yıl geçerken Mavi Marmara'da Erbakan Hoca'ya dair çok önemli detaylar bulunuyor.

İşgalci siyonist İsrail rejimi güçlerinin, Gazze'ye yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine yönelik gerçekleştirdiği saldırının üzerinden 10 yıl geçti. Mavi Marmara gemisine uluslararası karasularında vahşice saldıran işgalci İsrail güçleri, saatlerce süren katliamda 10 Müslüman kardeşimizi şehit etmişti.
Filistin davasına, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne ve Siyonist işgale karşı direnişe destek için yola çıkan Mavi Marmara, Filistin direnişinin en önemli sembollerinden biri haline geldi. İslam ümmetinin onuru ve gururu olan Mavi Marmara'da Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'ya dair çok önemli detaylar da bulunuyor.

MAVİ MARMARA ERBAKAN HOCA'NIN TEŞVİKİ İLE HAZIRLANDI

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, TVNET'te "Büyük Türkiye İdealine Adanan Ömür: Necmettin Erbakan" adıyla yayınlanan belgeselde Mavi Marmara Özgürlük Filosu'nu Erbakan Hoca'nın teşviki ile hazırladıklarını açıklamıştı.

Filo hazırlama niyetleri olsa da hazırlıkları ihmal ettiklerini dile getiren Yıldırım, “Hoca'nın  uyarısı bizi tekrar harekete geçirdi. Mavi Marmara'ya İslam dünyasındaki en büyük desteği Erbakan Hocamız topladı” demişti.
Yıldırım, konuya ilişkin olarak, "Erbakan hoca bir gün Allan Bilal isimli bir Filistinli vatandaşı yanımıza yolladı. Allan bize gelmeden önce rahmetli Hocam'a gitmiş Gazze'de durumun çok zor olduğunu bir filonun düzenlenmesi gerektiğini söylemiş. Hocamız da bunu yapsa yapsa İHH yapabilir demiş. Tabii biz o ara bir filo hazırlığındaydık ama ihmal etmiştik. Hoca'nın o uyarısı bizi tekrar harekete geçirdi. Mavi Marmara'ya İslam dünyasındaki en büyük desteği Erbakan Hocamız topladı” ifadelerini kullanmıştı.

"GEMİYE BİNMEYİ ÇOK İSTEMİŞ ANCAK RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE BUNA İMKAN BULAMAMIŞ"

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara’dayken Erbakan Hoca’nın kendilerini hiç boş bırakmadığını kaydetmişti. Erbakan Hoca’yı hep yanlarında hissettiklerini belirten Yıldırım, “Yaptığımız 7 saatlik canlı yayın sırasında Rahmetli Hoca bizi aradı. Sesi titriyordu, bize dua etti. Onun bu telefonundan sonra kalbimize bir ferahlık geldi” demişti.


Yeniakit.com.tr'ye konuşan İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, "Türkiye ile İsrail arasında imzalanan anlaşma yeniden gözden geçirilmeli." dedi.

Mavi Marmara'nın Filistin davasında bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Sinan, "Mavi Marmara'ya düzenlenen alçak saldırıya kadar birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği hareketler vardı. Bunların sonuncusu da Mavi Marmara'dan 6 ay önce düzenlenen karayolu konvoyuydu. Tahminen 500 sivil toplum kuruluşu üyesi, karayolu konvoyuyla Gazze'ye kadar ulaştı. Bu konvoy daha sonra yapılacak çalışmalarla ilgili bir ön çalışmaydı. Biz Mavi Marmara ile siyonist İsrail'in işgalci zihniyetini tüm dünya kamuoyuna duyurmuş olduk." ifadelerini kullandı.
'Bu projenin mimarı Merhum Necmettin Erbakan Hocamızdı'
Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın siyonist İsrail'le mücadelesine dikkat çeken Başkan Demir, "Bu proje rahmetli Erbakan Hoca'nın bir projesiydi. O, özellikle ısrarla böyle bir şey olmasını istedi ve olayı yakinen takip etti. Gemideki arkadaşlarımızı da sürekli bizzat kendisi aradı. O dönemde de Türkiye içerisinden Siyonist İsrail'e himmet eden bir çok cenah vardı. Malum yapılar bu konuya sürekli karşı çıktı. Her ne kadar zorlu bir süreç olsa da merhum Erbakan'ın da desteği ile Cenab-ı Allah bize bu zorlu yolculuğu nasip etti." diye konuştu.
'Amacımız savaşmak değil, barışçıl yollarla Gazze halkına ulaşmaktı'
Siyonist İsrail'in Mavi Marmara ile gerçek yüzünü bir kez daha göstererek mazlumları şehit ettiğine dikkat çeken Başkan Demir, "İsrail bu saldırısında da masum insanları şehit etti. Onlarca insanı yaraladı. Bizim amacımız orada savaşıp harp çıkartmak değil barışçıl yollarla Gazze halkına yardım etmekti. Fakat karşımızda 5 yaşındaki çocuğu öldürme cüretini gösterecek kadar alçalmış insanlar vardı. Cenab-ı Allah onları yaratmış ama Mavi Marmara saldırısında da gördük ki bunlar insanlıktan nasibini almamış yaratıklar." dedi.
'Davamızı kazanana kadar mücadele edeceğiz'
Başkan Mustafa Demir, sözlerine şöyle devam etti:
"Bu davanın Türkiye'de düşürülmemesi gerektiğini, devletin hukuki sürece müdahalesinin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bu olay siyasi bir argüman yapılmamalıydı. Yaşananlar hukuki zeminle alakalıydı. Yani hukukun siyasallaştırılması yanlış bir süreç oldu. Siyonist İsrail ile yapılan anlaşmaya hiçbir zaman taraf olmadık, hala da taraf değiliz. Biz Mavi Marmara davasını kazanıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum