KİGEDER Tarafından 1'inci Pilav Günü Buluşması Düzenlendi

KİGEDER Tarafından 1'inci Pilav Günü Buluşması Düzenlendi

KİGEDER Tarafından 1'inci Pilav Günü Buluşması Düzenlendi
21 Haziran 2019 - 01:02

ÖNDER Küçükçekmece İmam Hatipliler Derneği ( KİGEDER  ) tarafından Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde 1.Pilav Günü Buluşması düzenlendi. Tertip edilen etkinlikte Küçükçekmece İlçesi’ndeki İmam Okullarından mezun olan öğrenciler, öğrenci velileri, dernek üyeleri, İmam Hatip Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı görüldü.
Kur'an-ı Kerim Tilavetiyle açılan program KİGEDER Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Olgun 'un konuşmasıyla devam etti.
Ercan Olgun konuşmasında; Programa katılan herkese teşekkür ettiğini, düzenlenen bu organizasyona ev sahipliği yapan Küçükçekmece Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesine Okul Müdürü Orhan Bahçeci 'nın şahsında ayrı bir parantez açarak teşekkür ettiğini ifade etti.
2014 ' ten bugüne kadar yapılan etkinlik, faaliyet ve çalışmalarla ilgili bilgilendirme de bulunan Ercan Olgun kısa sürede birçok kişinin gönlünde yer eden işlere imza attıklarını bu zaman zarfında alanında farklı konuk ve konularla " İmam Hatipli Gençlik İle Mefkûre Sohbetleri " , İmam Hatipli Gençlik İle Hikmet Söyleşileri" , gibi etkinliklerde 121 söyleşi de yaklaşık 20 bin öğrenciye ulaştıklarını, bu söyleşilerde ve kitap okuma gruplarında yine yaklaşık 9000 öğrenciye kitap hediye edildiğini söyledi.
Ercan Olgun; Dernek olarak " Liseler Arası Ben De Yazarım " , " İmam Hatipli Gençlik Şühedanın İzinde " , Kültür, Sanat ve Gezi Programları ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak sözlerini tamamladı.
Ak Parti Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu; geçmişten günümüze İmam Hatip okullarının misyon ve vizyonuyla ilgili değerlendirme de bulunduğu bir konuşma gerçekleştirdi.
Kendisinin de imam hatipli olduğunu ifade eden Akbaşoğlu, zaman zaman önü kesilen, zaman zaman önü açılan bu okulların milletin okulları olduğunu ve birileri tarafından bu kurumlara karşı sürekli bir önyargı ile bakıldığını söyledi. Meyve veren ağacın taşlandığını ve bu okulların da her dönemde nitelikli, başarılı, kendine güvenen, dinine diyanetine bağlı vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirdiği için taşlandığını ifade etti.
Ak Parti Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış konuşmasında, 28 Şubat mağduru bir imam hatipli olarak bugün burada bulunmaktan onur ve gurur duyduğumu ifade etmek isterim diyerek sözlerine başladı. Alkış; 28 Şubat süreci ve bugün arasında kısa bir değerlendirme yaparak sözlerini tamamladı.
ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal konuşmasında, ÖNDER olarak imam hatip okullarımızın her daim yanında olmaya önem verdiklerini ifade etti. Küçükçekmece Derneğimizin çalışmalarını yakinen takip ettiğini söyleyen Çal, Dernek yöneticilerimizi tebrik ederim diyerek sözlerini bitirdi.
Program 75.Yıl Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yunus Emre Yücel ve Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Şafak Çankaya'nın ilahi ve ezgilerinin ardından İlçe Müftüsü Mustafa Temel'in duasıyla sona erdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum