KİGEDER ;''Geleceğin Önderlerinden İz Bırakan Öncü Şahsiyetlere Mektup'' ödülleri verildi

ÖNDER Küçükçekmece İmam Hatipliler Derneği ( KİGEDER )  tarafından Küçükçekmece ilçemizdeki  İmam Hatip Ortaokullarına yönelik olarak tertip edilen “ Geleceğin Önderlerinden İz Bırakan Öncü Şahsiyetlere Mektup “ yarışmasının ödül töreni yapıldı.

KİGEDER ;''Geleceğin Önderlerinden İz Bırakan Öncü Şahsiyetlere Mektup'' ödülleri verildi

ÖNDER Küçükçekmece İmam Hatipliler Derneği ( KİGEDER )  tarafından Küçükçekmece ilçemizdeki  İmam Hatip Ortaokullarına yönelik olarak tertip edilen “ Geleceğin Önderlerinden İz Bırakan Öncü Şahsiyetlere Mektup “ yarışmasının ödül töreni yapıldı.

 KİGEDER ;''Geleceğin Önderlerinden İz Bırakan Öncü Şahsiyetlere Mektup'' ödülleri verildi
05 Temmuz 2021 - 14:36

GELECEĞİN ÖNDERLERİNDEN İZ BIRAKAN ÖNCÜ ŞAHSİYETLERE MEKTUP YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI 

EMİNEVİM Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Siyasi Parti Temsilcileri , STK Temsilcileri , dernek yönetimi , dernek üyeleri , dereceye giren öğrenciler ve öğrenci velileri ile danışman öğretmen katıldı. 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik , Dernek Başkanı Özkan Demiroğlu’nun açılış konuşması ve sırasıyla protokol konuşmaları , dereceye giren öğrencilerin mektuplarını okuması ve ödül töreni ile sona erdi. 
Konuşmasına ; Öncelikle bugün burada bu toplantıyı yapabilmemizi , bizlere bu imkanı sağlayan EMİNEVİM ailesine , Sefaköy EMİNEVİM Şube Müdürü Mehmet Bozan ve EMİNEVİM Bölge Müdürü Yusuf Emre Tanış beye en kalbi duygularımla teşekkür ederim diyerek  başlayan  Küçükçekmece İmam Hatipliler Derneği Başkanı Özkan Demiroğlu sözlerini şöyle sürdürdü. 
Kıymetli gönüldaşlarımız , değerli dava arkadaşlarımız kimi zaman önü çeşitli bahanelerle kesilmek suretiyle kapılarına kilit vurulan , kimi zaman önü açılan am her defasında tartışmaların merkezine çekilmeye çalışılan uzun soluklu bir yolculuk bizimkisi . Bu yolculuk her ne kadar 60-70 yıllık bir birikimin , yaşanmışlığın , mücadelenin tezahürünü oluşturan bir dava gibi görünse de , aslında imam hatip davası 1400 yıl öncesine dayanan , kökleri ezelde olan bir davadır. Bu davanın ilk okulu Medine-i Münevvere’ de açılmış , ilk öğrencileri sahabe-i kiram olmuş ve ilk öğretmen de Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v ‘ dir. 
Sadece dini eğitimle sınırlı kalmayan bu okullarımızda ilmi eğitimlerin yanı sıra bugün gelinen noktada bir çok yabancı dilin okutulduğu , fen , sosyal , matematik , spor  ve yabancı dil ağırlıklı proje imam hatip okulları geleceğe damgasını vuracaktır. 
Kıymetli misafirler tüm dünya insanlığının içinde bulunduğu sıkıntılı süreçlerden ülke olarak bizde payımıza düşeni yaşamaktayız. Pandemi sürecinin getirmiş olduğu yeni şartlar ve bu yeni şartlara göre yol almak , derneğimiz çalışmalarını mümkün mertebe aksatmadan öğrenci odaklı etkinlik ve faaliyetlerle  sürdürmeye gayret ve çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda kimi zaman onlıne buluşmalar , konferans , seminerler , kimi zaman kitap okumaları ve kitap tahlilleri , kimi zamanda bu tür yarışma ve etkinliklerle öğrencilerimizi aktif ve dinamik bir sürecin içerisinde tutmaya çalışıyoruz. Ve bu pandemi sürecinde İmam Hatip okullarımızdaki maddi durumları yetersiz olan bir çok aileye Ramazan ayı içerisinde erzak yardımında bulunduk. Buradan erzak çalışmamızda ki gayret ve çabaları için yönetim kurulumuza ve özellikle Seyfullah hocama teşekkür ederim. Ayrıca bugün burada bulunmamıza vesile olan Şeyh Edebali’nin “ Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın “  sözünün gereğini yerine getirmek , kadim medeniyet değerlerimizin öncü şahsiyetlerini öğrencilerimizle buluşturmak gayesiyle tertip ettiğimiz “ Geleceğin önderlerinden iz bırakan öncü şahsiyetlere mektup “ yarışmamız için proje sorumlusu Sümeyra hocama , dernek yöneticilerime , okul müdürlerimize , danışman öğretmenlerimize ve geleceğimizin teminatı kıymetli öğrencilerimize de teşekkürü bir borç bildiğimi ifade etmek isterim. 
Sözlerimi toparlarken bu dava için mücadele etmiş , gayret ve çaba göstermiş tüm isimsiz kahramanların yanı sıra peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v. me salat ve selam ederek imam hatip okullarının hocası Mahmud Celaleddin Ökten hocamızı , Mahir İz hocamızı , 1950’li yılların Türkiye’sinde ilk imam hatip okulunun açılmasında imzası bulunan dönemin Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri ve dönemin Başbakanı Adnan Menderes’ ide rahmet ve minnetle anmak isterim. Ayrıca çeşitli bahanelerle önleri kesilen bu okulların günümüze kadar ulaşmasında vesile olan Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocamıza ve imam hatip okullarımızın iade-i itibarını sağlayan ve bugün konuştuğumuz çeşitliliğe ve imkanlara ulaşmamıza vesile olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eder , ebediyete irtihal eden kıymetli hocalarımıza , öncü ve önderlerimize cenabı Allah’tan rahmet diler , sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bu dava için gecesiyle , gündüzüyle koşturan , emek ve çaba gösteren tüm imam hatip gönüllülerine sağlıklı , sıhhatli ve de bereketli ömürler dilerim. 
Ve son olarak anlatacağım şu anekdotla sözlerimi bitirmek istiyorum. Bir tavşan önüne bir daktilo almış tak tuk tak tuk bir şeyler yazιyor.
Oradan geçen  tilki :
– Hey tavşan ne yazιyorsun?
– Doktora tezimi yazιyorum.
– Ha öyle mi, çok güzel ne hakkında?
– Tavşanlarιn tilkileri nasιl yedikleri hakkιnda.
– Yok canιm olur mu öyle şey hiç tavşanlar tilki yerler mi?
– Olur canιm gel istersen sana ispat edeyim.
Beraberce tavşanιn yuvasιna girerler biraz sonra tavşan tek basιna çιkar ve yine daktilosunun başιna geçer tak tuk bir şey ler yazmaya devam eder. Daha sonra oradan geçen bir kurt tavşanι görür.
– Hey tavşan ne yazιyorsun?
– Doktora tezimi.
– Ne hakkιnda ?
– Tavşanlarιn kurtlarι yemesi hakkιnda.
– Yayιnlamayι düşünmüyorsun herhalde buna kim inanιr.
–  Gel istersen göstereyim.
Yine beraberce yuvaya girerler tavşan biraz sonra tek başιna dιşarι çιkar.
İçerdeki manzarayı  merak mι ettiniz? Manzara şudur ; tavşanιn yuvasιnιn içi: Bir köşede tilkinin kemikleri…Bir köşede kurdun kemikleri…Diğer köşede ise; bir arslan kürdanla dişlerini temizliyor!
Derler ki ;Doktora tezinde;Tezin önemi yoktur. Konunun da önemi yoktur. Önemli olan; Tez Danιsmanιdιr…!
Dün olduğu gibi bugünde bu coğrafyada , ülkemizde , gençliğimiz ve aile yapımızla ilgili çeşitli tezler ortaya atılmaktadır. Bu tezlerin konusu ve yazarlarından ziyade tez  danışmanları her daim uluslararası lobiye hizmet eden üst aklın adamları olmuştur. Ama artık bu coğrafyada , ülkemizde , gençliğimiz ve aile yapımızla ilgili tezleri de biz yazacağız , bu tezlerin  danışmanlığını da kendimiz yapacağız. 
Allah yar ve yardımcımız olsun , Allah’a emanet olun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum