İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı YILDIRIM, Hemsehrileriyle iftarda Bulustu

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) tarafından organize edilen iftar programına katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, hemşehrileriyle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı YILDIRIM, Hemsehrileriyle iftarda Bulustu

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ile Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) tarafından organize edilen iftar programına katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, hemşehrileriyle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı YILDIRIM, Hemsehrileriyle iftarda Bulustu
29 Mayıs 2019 - 18:10

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Başkan Vekili Mehmet Torun'un ev sahipliği yaptığı Yeşilköy Wow Otelde düzenlenen ve Erzincanlıların yoğun ilgi gösterdiği geleneksel iftar programına yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Büyük sevgi gösterileri eşliğinde salona giren İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, salon içinde ve salondan çıkışında hemşehrilerinin sevgi çemberine alınınca izdiham yaşandı ve salondan güçlükle çıkabildi.

Mustafa Sevim'in okuduğu ilahilerle başlayan İftar programında konuşan EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, iftar programına yoğun ilgi gösteren katılımcılara teşekkür ederek, bulunduğu her makamda hemşehrilerinin yanında olan AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım için tüm Erzincanlıların canla başla çalışacağını ve 23 Haziran'da İstanbul'a Belediye Başkanı seçeceklerini ifade ettiler.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bu salonu hınca hınç doldurarak bize destek veren ve birlik beraberlik duygusunu doruğa çıkaran tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ben de bir çoğunuz gibi Erzincan'da doğdum, 11 yaşında İstanbul'a geldim ve bu şehir bana çok şey kattı. İstanbul beni Milletvekili, Bakan, Başbakan ve Meclis Başkanı yaptı. Şimdi tek arzum ve tek görevim bu mübarek şehre 5 yıl boyunca hizmet etmektir. Bunu da inşallah 23 Haziran'da sizin vereceğiniz güçlü destekle başaracağız.
24 Haziran güzel bir gün olacak. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı arasında bir bayram daha var. O da 23 Haziran İstanbul bayramı. Tam kadro bu bayrama hazır olacak mıyız? Erzincan'ın gür sesini duyuracak mısınız? Kardeşinize, Anadolu'nun bu evladına sahip çıkacak mısınız? 23'ünde bunlara hak ettikleri cevabı Erzincan verecek mi? Ben hemşehrilerime güveniyorum. Her zaman güç verdiniz ve yanımda durdunuz. Hiçbir zaman mikro milliyetçilik yapmadım, vatan toprağının her köşesinde yaşayan 82 milyon vatan evladının hepsine hizmet veriyoruz. Anadolu'nun her köşesine imzamızı attık" dedi.

İstanbul'un bir marka olduğunu belirten Binali Yıldırım, "İstanbul zaten bir marka, ancak İstanbul'u dünyanın parmakla gösterilen şehirleri arasına sokmak boynumuzun borcudur. 23 Haziran'da oylarımızla sandıkları tıka basa dolduracağız ve 'Bismillah' deyip, işe başlayacağız. Bütün mazlum milletlerin gözü kulağı Türkiye'de. Sürekli oyunlar oynanıyor ve operasyonlar yapılmaya çalışılıyor. En son 15 Temmuz'da yapmaya çalıştılar. O gece hep beraber indik meydanlara alçaklara gereken dersi verdik. Ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi" dedi.

31 Mart seçimlerinin iptal edilme sürecini de anlatan İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, "YSK bütün iddiaları ve bilgileri değerlendirdi, yerinde incelemelerde bulundu. Sonunda 'Evet bu seçimde şaibe ve yolsuzluk vardır' diyerek, seçimlerin 23 Haziran'da tekrar edilmesini ilan etti. YSK'yı, ilk günlerde göklere çıkaran, 'En güvendiğim kurum Yüksek Seçim Kuruludur' diyen CHP adayı, sonuç açıklandığında zıvanadan çıktı. 'YSK'yı kınıyorum' demeye başladı. Parti temsilcileri, çete üyesi olarak ilan ettiler, Yüce Divan'la tehdit ettiler. Bu ikiyüzlülüktür" dedi.

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ile birlikte katıldığı İftar programına; Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Başkan Vekili Mehmet Torun, Fıratpen Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Erzincan İl, İlçe ve Beldelerin sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile 4 bine yakın Erzincanlı katıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum