İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesinde Personele Baskıları KİM Yaptırıyor?

İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesinde Personele Baskıları KİM Yaptırıyor?

İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesinde Personele Baskıları KİM Yaptırıyor?
02 Mayıs 2019 - 23:59

İstanbul Arnavutköy devlet hastanesinde başhakemin yaptığı baskı yüzünden Doktor ve  hemşireler dahil olmak üzere bir çok personelin çalışmak istemediği  bir yılda 50,60 kadar personelin baskılara dayanamayarak  ayrılmak zorunda kaldığı iddia ediliyor.

Bu kadar basit harcanmak istenen Bir doktor nasıl yetişir?
 
Tıp fakülteleri bu ülkenin girilmesi en zor ve en yüksek puanla öğrenci seçen fakülteleri. Bir öğrenci, 2-3 milyon kişi içinde ilk 5 binlik dilim içinde değilse tıp fakültesine giremez. 
 
Tıp fakülteleri öğrencileri bu ülkenin en seçkin öğrencileri. Birkaç yıl süren geceli gündüzlü üniversite sınav maratonundan sonra yüz binlerce öğrencinin arasından çıkması gerekiyor. 
 
Tıp fakülteleri eğitimi bu ülkenin en zorlu eğitimlerinden. 6 yıl sürer. Her gün sabah erken saatte dersler başlar, akşama kadar sürer. Askeri disiplin vardır, devamsızlık hoşgörü alanında değildir; çünkü onlara insan hayatları emanet edilir.
 
Doktor nöbeti diğer meslek nöbetlerine benzemez, mesai bitimiyle hasta almaya başlar, sabaha kadar aralıksız hasta bakar. Sabah mesai başlayıp da nöbeti devrettiğinde tekrar günlük işine döner, vizitini verir, toplantıya girer, polikliniğe iner, yeniden 60-70 hasta bakar ve 32 saat sonra evine gider…
 
Bunca çileden sonra birde art niyetli bir yönetici eline düşünce , emek verdiği mesleğini yapamaz duruma getirilmesi bir ödül mü acaba?
 
Sağlık çalışanlarını baskıya ve şiddete maruz kalmaya ve baskılara dayanamayarak istifa edenlerin; tayin isteyenlerin sebebinin başhekim olduğu ddiaları gündem sarmaya devam edecek gibi gözüküyor.
Cevap bekliyen sorular…
 
Başhekim baskısıyla son bir yılda ne kadar personel neden niçin ayrıldı?
 
Başhekim neden doktorların tayin istemelerini stiyor?

 
Başhekimin; çalışan doktor ve hemşirelerin özel hayatına kadar neden baskı altında tutuyor

Personeline iftiraya varan ithamlarda bulunmuşmudur?


Baskıya maruz kalanların iddialarının arasında yer alan ; Farklı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen ve birçok tepkiyi de beraberinde getiren; Vakfı’nın kurucusu ve aynı zamanda TV’si olan  sözde ilahiyatçının cemaatinin üyesi olduğu da bulunmakta!
 
Başhekim kendi görüşünde olmayan personeli canında bezdirmek ,özel hayata müdahale gibi  çeşitli yöntemlerle tayin ettirerek, çalışanların Moralini bozarak ayrılmasını sağlamak ile kendi cemaat üyelerini mi yerleştirmek istemektedir?
Başhekimi kim veya kimler korumaktadır?
Türkiye’deki çalışma koşulları belli Sayın bakanlık yetkilileri, sayın tabip odaları yöneticileri başhekimler bu kadar baskıcı olması gerekiyor mu?
 
Yoksa daha iyi bir hizmet nasıl yaparız diye personel moralini yüksek tutmak gerekmez mi?
Bulundukları konumun mahiyetinde ki personeli idare etmek olması gereken Başhekimin bı iddslar karşında vereceği cevabı merakla beklrdiğimizi belirterek şınu da hatırlatmak isteriz.
 
Bu iddialar karşında Kamu vicdanını rahatlatmak adına ilgilerin açıklama  yapması durumunda sitemiz açıklamarı yayımlıyacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum